Ismét egy gól döntött a Szeged és a Motor csatáján

2019.02.17. 16:51
A Mol-Pick Szeged 30–29-re nyert otthon a Motor Zaporizzsja ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Ez volt a szegedi csapat ötödik egygólos győzelme a mostani BL-idényben.
Bánhidi Bence nagy harcot vívott az ukránokkal (Fotó: Földi Imre)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Bánhidi Bence nagy harcot vívott az ukránokkal (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán) 30–29 (12–15)
Szeged, 3500
néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
SZEGED: Sego – SOSTARIC 9 (3), Canellas, Gaber, Blazevic, BODÓ 7, Sigurmannsson 3 (3). Csere: ALILOVIC (kapus), Balogh Zs. 1, Maqueda 3, BÁNHIDI 3, Källman 1, Zsitnyikov, BOMBAC 3, Rodríguez. Edző: Carlos Pastor
ZAPORIZZSJA: KOMOK – Kubatko 1, Paczkowski 3, Malasinskas 2, BABICSEV 5, PUHOVSZKIJ 7, SZOROKA 8 (3). Csere: Terehov (kapus), Bujnenko, Kus, Sinkel, Doroscsuk 2, Gyenyiszov 1. Edző: Mikola Sztepanec
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 8. p.: 2–4. 12. p.: 3–6. 15. p: 5–6. 19. p.: 6–10. 25. p.: 9–14. 33. p.: 12–16. 39. p.: 16–18. 45. p.: 20–21. 48. p.: 22–22. 51. p.: 24–23. 55. p.: 26–27. 58. p.: 28–29
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Nagyon rossz meccset játszottunk. Gyengén, sok hibával kezdtünk, és a folytatásban sem állt össze a játékunk. Főleg a védekezésünk volt gyenge, de a támadósorunk is rengeteget rontott, ezzel a hatalmas lelkesedéssel küzdő ellenfelet segítette. Sokan kérdezték, nekünk mi a tét a Zaporizzsja ellen, hiszen már másodikak vagyunk a csoportban. Mi a Szeged vagyunk, amelynek nagyok a céljai, sportági történelmet szeretne írni. Ehhez minden meccsen a maximumra kell törekednünk, csak ez vihet bennünket előre. Jó, hogy nem a Magyar Kupa-elődöntőben vagy a fináléban játszottunk így.
Mikola Sztepanec: – Nem akarom kommentálni a mérkőzést, aki látta, annak nem is kell... Az utolsó támadásunkat elrontottuk, pedig végig nyílt volt a meccs. Nem vagyok elégedett.

Az már a múlt héten eldőlt, hogy a Szeged nem végezhet a másodiknál rosszabb helyen a csoportban, és csoportelső sem lesz valószínűleg, Juan Carlos Pastor vezetőedző és a játékosai azonban hangsúlyozták, hogy így is ugyanúgy készülnek majd az előttük álló mérkőzésekre.

Tudat alatt mégis ott lehetett a fejekben, hogy valódi tétje csak a vendégek számára van a találkozónak, a Tisza-partiak ugyanis talán a legrosszabb félidejüket produkálták eddig az idényben. Marin Segóban nem sok lövés akadt el, a másik kapuban viszont Gennadij Komokban annál több. Az ukrán kapust a szegediek is többször naggyá tették előkészítetlen lövéseikkel.

Hiába kért időt Pastor, csak nem akart beindulni a gépezet, a 24. percben már öt góllal vezetett a rendkívül motivált Zaporizzsja (9–14).

Két vendégjátékos kiállítását kihasználva sikerült valamelyest felzárkózni, de a szegedi öltöző vélhetően így sem volt csendes a szünetben.

A feltételezhető fejmosás meghozta az eredményét, a fordulás után már egy másik Szeged futott ki a pályára. Kapusposzton ezt szó szerint kell érteni, hiszen Segót Mirko Alilovic váltotta, aki jóval több védést mutatott be, mint honfitársa.

A jobb szélen Pedro váltotta Mario Sostaricot, de a spanyol két rossz lövése után gyorsan visszatért a szlovén – és a Pick egyik nyerőembere lett. Hibátlanul értékesítette a hétmétereseket, és a posztjáról is szinte hiba nélkül játszott, kilenc góljával a mezőny legeredményesebb játékosa volt.

Bodó Richárd is feljavult a második félidőre, nagyobbnál nagyobb gólokat lőtt, no meg többször jól játszotta meg a hasznosan kézilabdázó Bánhidi Bencét. A Szeged fokozatosan dolgozta le a hátrányát, majd fordított is, de Barisz Puhovszki tarthatatlannak bizonyult, a korábbi csurgói klasszis vezérletével a Motor visszavette a vezetést.

A véghajrában aztán pont Puhovszkin ment el a meccs az ukránoknak, hiszen előbb elcsípte egy passzát Sostaric, majd a legvégén az ő gyenge lövését védte Alilovic. A kettő között Dean Bombac lőtt nagy gólt, ami végül is a győzelmet jelentette a Mol-Picknek. 30–29

A magyar bajnok ötödször diadalmaskodott egy góllal a mostani BL-idényben (Zaporizzsjában 32–31-re nyert ősszel), Bánhidi pedig megszerezte az 5000. szegedi gólt a Bajnokok Ligájában.

További eredmények a csoportból: Skjern (dán)–Nantes (francia) 32–34 (17–15), PSG (francia)–PPD Zagreb (horvát) 33–28 (19–13)

2. FÉLIDŐ
60. perc: Bombac
betör, a labda a lécről bepattan. 31 másodperccel a vége előtt időt kér a Motor. Hét a hat ellen támadnak. Puhovszki vállalja el a végén, de Alilovic véd, ismét egy góllal nyer a Szeged a Zaporizzsja ellen. 30–29
59. perc:
Puhovszki letenné a szélre a labdát, de Sostaric lekapja a levegőből. Mármint a labdát.
58. perc:
Bombacot vadásszák le a levegőben, de nincs két perc, őt figyelmeztetik, hogy ne színészkedjen. Balogh beugrik két ember között, hetes. Sostaric kilencedszer eredményes ma. 29–29
57. perc: Bodó
talán a forduló legnagyobb gólját lövi a bal felsőbe. Maquedát kiküldik két percre Puhovszkiról, plusz hetes. Szoroka belövi Alilovic füle mellett. 28–29
56. perc: Bodó
betör és a léc segítségével egyenlít. Puhovszki talpról lövi hetedik gólját. 27–28
55. perc:
Sostaric éles szögből elvállalja, nem kellett volna, Kirejev véd. Puhovszki visszaveszi a vezetést a Motornak. Pastor időt kér. 26–27
54. perc:
Babicsev üresen kapja a labdát, de Alilovic véd! Deniszov a bal szélről egyenlít. 26–26
53. perc: Babicsevet
megtalálják a falban, ő pedig ezt kihasználja Maqueda mellett. Bombac betörése büntetőt ér. Sostaric a kapu bal oldalát választja. 26–25
52. perc: Sostaric
nem tud hibázni. 25–24
51. perc: Paczkowski
bal keze villan. 24–24
50. perc:
Alilovic most csatát nyer Puhovszkival szemben. Bombac góljával először vezet a Szeged. Kapust cserél az ukrán alakulat, Kirejev áll be. 24–23
49. perc: Puhovszki
visszatér, és egyedül megoldja sajnos. Jól játszik a korábbi csurgói kiválóság. Sostaric sem adja alább, ő már hatodszor veszi be a Motor kapuját. 23–23
48. perc:
Malasinskas a lécre lő, Maqueda viszont a kapuba. Nem mindegy. Jön is az ukrán időkérés. 22–22
47. perc:
Bodó passzol, Bánhidi pedig belövi az 5000. szegedi gólt a Bajnokok Ligájában. 21–22
46. perc:
Alilovic védi Sinkel lövését, Malasinskas bombájával szemben viszont tehetetlen. 20–22
45. perc: Bánhidi emberrel a nyakán is befordul és belövi. Puhovszkit kiállítják róla. 20–21
44. perc:
Paczkowski lövését Alilovic kiüti, majd eladják a labdát a vendégek.
43. perc: Puhovszkit
nem sikerül megállítani, szorongatott helyzetből Alilovic feje fölött betalál. Bánhidi harcol ki hetest, amelyet Sostaric értékesít. 19–21
42. perc:
Canellas passzol ki Sostaricnak, aki gyönyörűen lő a hosszú felsőbe. 18–20
41. perc: Szoroka
ellen eddig nincs ellenszer, hetedszer eredményes az orosz szélső. 17–20
40. perc:
Bánhidi marad a földön, miután a feje összecsattant Kus mellkasával. A lengyel megint kiküldik két percre. Bodó kilövi a jobb alsó sarkot. 17–19
39. perc:
Egy Bodó-bomba köt ki a Motor kapujában. Puhovszki válaszol. 16–19
38. perc:
Alilovic újabb védést mutat be. Maqueda a háta mögött passzolna, de eladja a labdát. Alilovicban újabb lövés akad el, élteti is a publikum.
37. perc: Maqueda
hatalmas kapufás gólt lő. Alilovic véd, de megszerzik a kipattanót. 15–18
36. perc:
Bodó megy be a darálóba, Babicsevet kiállítják. Sostaric visszatér Pedro helyére. Bodó átlövésből eredményes. Puhovszki bejátszásából Doroscsuk lő a léc alá. 14–18
35. perc:
Gaber mosolyog kínjában, miután kiállítják. Szoroka használja ki a fórt a bal szélről. 13–17
34. perc: Maqueda
repül be az ukrán kapu légterébe, és nagy gólt lő. 13–16
33. perc: Puhovszki
betör Maqueda mellett és gólt lő. Pedro most jobb helyzetből ugrik be, de ezúttal sem jár sikerrel. 12–16
32. perc:
Jól védekezik a Pick, végül Babicsev ellen támadófaultot ítélnek. Kust kiállítják két percre, emberelőnyben a Szeged. Maqueda passza lassan jut el Pedróhoz, a spanyol azért elvállalja a szélről, de Komok véd.
31. perc:
Sego helyére Alilovic érkezett a szegedi kapuba, míg Sostaricot Pedro váltotta a jobb szélen. Komok védi Maqueda átlövését.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Kiegészül a Motor, Puhovszki passzából Babicsev eredményes beállóból. Még támadhat egyet a Szeged, de a dudaszó előtt senki sem lövi el a labdát… 12–15
29. perc:
Paczkowski kidobja a labdát. Szimpla emberfórban jobban megy, szép támadás végén Källman a szélről talál be. Időt kér a vendégek mestere. 12–14
28. perc: Kettős emberelőnyben senki sem meri elvállalni, végül Bombac megteszi középről, a kapufáról kipattan a labda.
27. perc:
Puhovszkit kiállítják, amiért szabálytalanul akadályozza a szegedi szabaddobás elvégzését. Bombac betörésből szépít. Doroscsuk támadásban lekönyökli Gabert, ő is kiáll két percre.
11–14
26. perc:
Sego védi lábbal Puhovszki ziccerét. Bánhidi jó labdát kap Bombactól, gól a vége. 10–14
25. perc:
Terehov érkezik az újabb hazai hetesre, és elakad benne Sigurmannsson lövése.
24. perc: Doroscsuk
beállóból eredményes, Blazevicet kiküldik két percre. Maqueda és Zsitnyikov nem
érti meg egymást, Szoroka viszont nagyon érti a dolgát, góllal fejezi be az ellentámadást. 9–14
23. perc: Sostaric
újabb helyzetet vált gólra a szélről. 9–12
22. perc:
Puhovszkit lesáncolják Maquedáék, de pont Paczkowskihoz pattan a labda, betör, gól. 8–12
21. perc: Szoroka
beugrik a bal szélről, kivár a végtelenségig, majd ellövi Sego mellett. Maqueda hetest harcol ki és kiállítást Sinkelnek. Sigurmannsson most sem hibázik. 8–11
20. perc: Sigurmannsson
a második hetesét is belövi. 7–10
19. perc:
Passzívnál Bombac felteszi Källmannak kínaira, de a svéd nem tudja elkapni a labdát. Puhovszki góljával már néggyel megy a Motor. 6–10
18. perc: Babicsev
góllal zárja az ukrán lerohanást. 6–9
17. perc:
Pályán Bombac, Gaber viszont belefordul ellenfelébe.
16. perc: Sostaric
befutás után szépít, de aztán Malasinskas becsapja a vele szemben álló összes szegedi védőt és szép gólt lő. 6–8
15. perc:
Pont mielőtt lejárna az ukránok kiállítása, Bánhidit kiküldik a játékvezetők. Paczkowski középről középre lő, Sego nem tud védeni. 5–7
14. perc:
Malasinskas kipasszolja a labdát, indul a Szeged, Sostaric belövi a ziccert. 5–6
13. perc:
Bánhidi Bence először a pályán. Ki is harcol egy hetest, Doroscsukot pedig kiállítják róla. Sigurmannsson a bal felsőbe lő. 4–6
12. perc: Nálunk Maqueda, a vendégeknél Paczkowski lő pontatlanul. Szegedi időkérés.
11. perc:
Balogh test mellől középre lő, Komoknak csemege. Indul Kubatko, gól. 3–6
10. perc:
Malasinskas ellen belemenést ítélnek. Canellas lövésén rajta van Komok. Lassú szegedi csere, Babicsev kihasználja. 3–5
9. perc: Bodó
passzívnál talpról átlövi az ukrán falat, gól. 3–4
8. perc: Komok védi Bodó átlövését. Jó szegedi védekezés, megvan a labda.
7. perc:
Balogh ugorhat be jó helyzetben, de Komok véd. Szoroka a második vendégbüntetőt is értékesíti. 2–4
6. perc: Bodó
felugrik a fellegekbe, a kapus esélytelen. A leendő veszprémi Paczkowski belemegy a szegedi falba. 2–3
5. perc: Szoroka
hetesből növeli a Motor előnyét. 1–3
4. perc: Balogh újabb próbálkozása sikertelen.
3. perc:
Babicsev megint megkapja a labdát, de Sego most védi a ziccert. Balogh betörésből egyenlít, rossz szögből a kapus lábai között talál be. Szoroka a középkezdés után egyből válaszol a bal szélről. 1–2