Borzasztó kezdése után nagy meccset nyert a Szeged a BL-ben

2018.02.24. 17:20
Dmitrij Zsitnyikov küzd a zágrábiakkal (Fotó: Szabó Miklós)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hazai pályán 30–28-ra nyert a PPD Zagreb ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjának utolsó előtti fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 30–28 (15–11)
Szeged, 3000
néző. V: Geipel, Helbig (németek)
SZEGED: SIERRA 2 – SOSTARIC 9 (6), Zubai Sz., Källman 3, BLAZEVIC, Bodó, SKUBE 5. Csere: Sego (kapus), BÁNHIDI 6, Sigurmannsson, Srsen 3, Zsitnyikov 2, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
ZAGREB:
Kastelic – Bozic 1, HORVAT 12 (3), J. Valcic, VORI 1, BICANIC 3, Ravnic 3. Csere: Jovic (kapus), T. Valcic, Kontrec 3, Pavlovic 2, Markovic 1, Susnja 1, Miklasic 1. Edző: Zlatko Saracevic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 4–4. 12. p.: 4–6. 16. p.: 5–8. 19. p.: 6–10. 24. p.: 9–11. 28. p.: 9–14. 35. p.: 13–15. 39. p.: 16–17. 44. p.: 19–21. 49. p.: 23–22. 54. p.: 25–26. 58. p.: 28–27
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Nagyon erős csapat ellen nyertünk, mert javítottunk a rossz első félidő után. Erre a fontos sikerre főleg azért lehetünk büszkék, ahogyan kiharcoltuk. Szegedre sok problémánk dacára visszatért a győzelem szelleme, és ez mindennél fontosabb a BL-ben.
Zlatko Saracevic: – Csak dicséret illeti a Szegedet a harcos játékáért és a győzelemért. A szünetig mi irányítottuk a csatát, aztán fordulat következett, nem bírtunk a nagyon erős, kiemelkedő tudású Bánhidival, akinek kiváló a játékkapcsolata az irányítóval. A végén a kettős kiállítás túl nehéz terhét nem bírtuk el.

Kristianstad (svéd)–Barcelona (spanyol) 21–26 (8–11)
VASÁRNAP
Nantes (francia)–Vardar Szkopje (macedón)
Wisla Plock (lengyel)–Löwen (német)

A Szeged az idei első hazai pályán játszott BL-meccsén a Zagrebet fogadta. A csoportkör utolsó előtti fordulójában a magyar együttes a negyedik hely megszerzéséért küzdött (noha erre szinte csak matematikai esélye van), míg a horvátok azért harcoltak, hogy egyáltalán továbbjussanak.

Az első félidőben egyértelműen a zágrábiak voltak az élesebbek. A korábbi szegedi kapus, Urh Kastelic jól védett – két Sigurmannsson-hetest is hárított –, a jobbátlövőben játszó Zlatko Horvatra egyszerűen nem találtak ellenszert a hazaiak (már az első félidőben hét gólnál járt). Ezzel szemben egy-két Stas Skube-passznál, illetve José Manuel Sierra egész pályás góljánál csettinthetett elégedetten a hazai publikum – az egyetlen biztos pont Mario Sostaric volt.

A fordulást követően sem lett sokkal jobb a védekezés, Horvat még mindig elképesztően játszott, de a szegedi támadójáték gördülékenyebbé vált: Skube már nemcsak osztogatott, hanem gólokat is lőtt, Dmitrij Zsitnyikov nagyon hasznosan kézilabdázott, Bánhidi Bence vagy maga lőtt gólt, vagy hetest harcolt ki, amelyet Sostaric rendre bevágott.

Az utolsó tíz percre fordulva aztán elég volt két-három kivédekezett akció, és a már végérvényesen beindult a támadójáték folytatása. Bánhidit csak szabálytalanul tudták megállítani, Horvatot sikerült végre megfogni, Sierra pedig egyik védése után a második egész pályás gólját szerezte, hogy még nagyobb legyen az öröm.

A Szeged nehéz helyzetből felállva 30–28-ra megverte a Zagrebet.

A B-csoportban a Kielce nyerni tudott Kielben, ezzel jelentősen nőtt annak az esélye, hogy a Szeged a lengyel csapattal találkozik majd a nyolcaddöntőben.

B-CSOPORT, 13. FORDULÓ
Meskov Breszt (fehérorosz)–PSG (francia) 29–28 (19–13)
Kiel (német)–Kielce (lengyel) 29–30 (17–16)

VÉGE!
60. perc: Skube óriási gólt lőtt! (30–27)
Kontrec még betalált, sebaj.
59. perc: Sierra védett!
Időt kért a Zagreb, 1:39 a hátralévő idő.
59. perc: Sierra védett és egész pályáról lőtt gólt!!! 29–27
58. perc:
Bánhidi újabb hetest harcolt ki, és újabb horvátot állítottak ki. SOSTARIC! 28–27
56. perc:
Vorit kiállították, később Bánhidi kiharcolt egy hetest. Sostaric ezt is belőtte. 27–27
55. perc: Bánhidi parádés gólt lőtt lepördülésből. (26–26) Bicanic gyorsan válaszolt. 26–27
54. perc: szépen kijátszották a horvátok, Ravnic szélsőgóljával újra előnybe kerültek a vendégek. Időt kért a Szeged. 25–26
53. perc: a következő védekezésnél lent maradt Källman, nagyon fáj a bokája. Bicanic lőtt nagy gólt. 25–25
52. perc: Källman is lőtt egy gólt. 25–24
51. perc: Skube-passz, Bánhidi szépen lepördült és újabb gólt szerzett. (24–23) Pavletic talált be szélről. 24–24
50. perc: heteshez jutott a Zagreb, ráadásul Sigurmannssont ki is állították. Horvat nem hibázott természetesen. 23–23
49. perc: Skube parádés labdát adott Bánhidinak, aki hetest harcolt ki. Sostaric értékesítette, először vezet a Szeged! 23–22
47. perc: Sierra védett, majd Bánhidi kiegyenlített! 22–22
46. perc: Skube
szerzett újabb gyönyörű gólt. Nagyon jól játszik a második félidőben. 21–22
45. perc: alig került emberelőnybe a Szeged, kiszórták Srsent is. Miklavcic lépéshibagyanúsan lőtt gólt. 20–22
44. perc: újabb zágrábi gól, naná, hogy Horvat. (19–21) Zsitnyikov teremtett helyzetet Bánhidinek. 20–21
43. perc: Ravnic szélről talált be (18–20), gyorsan válaszolt Srsen. 19–20
42. perc: Skube
is felszívta magát, nagy gólt lőtt átlövésből. Időt kért a Zagreb. 18–19
41. perc: Horvat lőtt lélekromboló gólt. Megint. 17–19
40. perc: persze hogy jött Horvat. (16–18) Skube is megvillant. 17–18
39. perc: Bánhidi remek labdát kapott, hetest érően vitték földre.Sostaric most sem hibázott. 16–17
38. perc: Srsen lövése pattant be. 15–17
37. perc: úgy tűnt, kivédekezi a Szeged, erre jött Pavlovic. 14–17
36. perc: Horvat sem akart lemaradni a gólversenyben, belőtte a nyolcadikat. (13–16) Válaszul Källman szerzett szép gólt. 14–16
35. perc: labdát szereztek a hazaiak, majd Bánhidi kiharcolt egy hetest. Sostaric a második hetesét is bedobta. 13–15
34. perc:
hosszan támadott a Szeged, már amikor passzív lett volna a játék,, Zsitnyikov talált be. 12–15
32. perc: és Blazevic-kiállítással folytatódott. Később tőlük is elvették a labdát.
31. perc: szegedi belemenéssel kezdődött a félidő.

Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő.
30. perc:
időt kért Zagreb. A Szeged kivédekezte az akciót, majd nagy balhé alakult ki a másik oldalon. Bánhidi meglökte a csúnyán szabálytalankodó Susnját. Mindkettejüket kiállították. Källman időntúli szabaddobása nem jó.
29. perc:
záporoznak a horvát gólok, Markovics talált be ezúttal. Az ellentámadásból Skube szerzett óriási gólt átlövésből. 11–15
28. perc: Sostaric villant meg, egyelőre csak rá lehet számítani. 10–14
27. perc: most megráncigálták Horvatot, de még így is betalált. 9–14
26. perc: ezért a gólért sem kellett megszenvednie a Zagrebnak. Horvat a hatodik gólját szerezte. 9–13
25. perc: Bánhidit állították ki két percre. Susnját nagyon könnyen megjátszották. 9–12
23. perc: Bánhidi harcolt ki hétméterest, ezúttal Sostaric vállalta, ő nem hibázott. 9–11
22. perc: a Szeged is kapott egyet, Sigurmannsson ezt is kihagyta.
21. perc: megint heteshez jutott a Zagreb, Horvat nem vacakolt. 8–11
20. perc: most Zsityikovra nem figyeltek, középen maradt üresen az orosz, ki is használta. 8–10
19. perc: Zsitnyikov hozta kihagyhatatlan helyzetbe Sostaricot. Szép játék volt. 7–10
19. perc: Horvat most hetest értékesített, időt kért a Szeged. 6–10
18. perc: gyönyörű gólt szerzett Pavlovic. 6–9
17. perc: szép játék volt, Källman lépett fel a hatoshoz és értékesített ziccert. 6–8
15. perc: emberhátrányuk ellenére Horvat újabb találatot jegyzett. (5–7) Később le is rohantak a horvátok, Pavletic szerzett gólt. 5–8
14. perc: Sierra lőtt egész pályás gólt! Megmutatta Kastelicnek hogyan ezt. 5–6
14. perc: Källmant csak szabálytalanul tudták megállítani, Sigurmannsson hetesét kivédte Kastelic.
12. perc:
Horvat könnyen tört be, megszerezte a második gólját. 4–6
11. perc: Srsen lövését blokkolták, Kastelic egész pályás lövését a visszafutó Sierra ütötte el a levegőben.
10. perc: Blazevicet küldték ki két percre. Vori fogja nagyon a fejét, ő talán túléli. Kontrec révén gyorsan kihasználták az emberelőnyt. 4–5
9. perc: labdát szerzett a Szeged, Sostaric nyargalt végig és lőtt gólt indításból. 4–4
8. perc: Kastelic védte ki Bodó lövését.
7. perc: nagyon könnyen szerzik találataikat a zágrábiak, ezúttal Horvat. 3–4
6. perc:
rossz szegedi támadást szabálytalan horvát követett. Később Srsen szerzett gyors gólt. 3–3
5. perc: Bicanic keze sült el. 2–3
5. perc: könnyen lehet, hogy a forduló gólját láttuk! Skube most Sostaricnak adott fel nagyon magasra egy kínait, amit a szélső meg is oldott. 2–2
4. perc: Bicanic teremtett magának helyzetet és lőtt gólt. 1–2
3. perc: Skube találta meg beállóban Bánhidit, a magyar válogatott játékos nem is habozott, kiegyenlített. 1–1
2. perc: több mint másfél percig védekezett jól a Szeged, majd Ravnic lőtt átlövésgólt. 0–1
Útjára indult a labda, a Zagreb kezdte a meccset.

A játékosok bemutatása zajlik, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Közeledik az alapszakasz vége a férfi kézilabda BL-ben – a maival együtt már csak két forduló van hátra –, a továbbjutás szempontjából ilyenkor már fokozott jelentősége van minden meccsnek.

23–28

A Szeged még odaérhetne a negyedik helyre, ehhez le kell győznie a Zagrebet, majd a Barcelonát idegenben, mindeközben a Löwennek két vereséget kell elszenvednie. Ha ötödik marad a magyar együttes, akkor a nyolcaddöntőben ellenfele lehet a Kielce, a Kiel, a Flensburg, legrosszabb esetben pedig a Veszprém is akár. Ami biztos, ötödiknél rosszabb nem lesz Carlos Pastor csapata.

Jó hír a csongrádiak háza tájáról, hogy esély nyílt a két hete bokasérülést szenvedett Balogh Zsolt játékára.

„Így azért sokkal jobb érzés készülni. Nekem az volt a fontos, hogy az orvosok a hét közepén mondják ki, a labdás edzéseken is részt vehetek
– mondta az átlövő a Nemzeti Sportnak. – Néhány napja már nincs gondom az egyenes irányú futással, a korábban kifordult bokám már nem fáj, fokozatosan terhelhető. Remélem, az oldalirányú terhelést is bírja majd, persze alaposan rögzítve. Kockázatot nem szívesen vállalnék, mert a rásérülés nagyon nem hiányzik az idény legfontosabb szakasza előtt.”

A hazaiaknál biztosan nem játszik még a műtétből lábadozó Szergej Gorbok és Matej Gaber, a horvátoknál biztos hiányzó Mario Vuglacra és Matej Hrsticre, valamint kérdéses a játéka Zlatko Horvatnak, Domagoj Pavlovicnak és Leon Susnjának.

„Európa egyik legjobbjával találkozunk”

„A horvát bajnokságból jól ismerem a zágrábiakat, akiket sérüléshullám hátráltat, de az is biztos, hogy akit csak lehet, meggyógyítanak szombatra – nyilatkozta Ivan Srsen, a Szeged jobbátlövője. ” Persze nem a megműtött Mario Vuglacra és Matej Hrsticre gondolok. Nekünk is kellene a két pont, hogy előrébb léphessünk, de a Zagrebnek is, mert különben nem csak a saját kezében lesz a továbbjutása, vagyis nagyon kiélezett a helyzete.”

„Az előző idényben nagyon emlékezetes, szép négy hónapot töltöttem a Szegedben, és örömmel térek vissza, mert a rövid idő alatt is sok barátot szereztem – ezt már Urh Kastelic, a Zagreb kapusa mondta. – Kegyetlenül nehéz meccs vár ránk, mert egyrészt Európa egyik legjobbjával találkozunk, másrészt alig tudott együtt készülni a keretünk. Háromnaponta lépünk pályára a BL-ben, a bajnokságban és a SEHA-ligában.”

A FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA TALÁLJA!