Hiába nyert a Szeged, egy kilencperces gólcsend megpecsételte a sorsát

2019.05.05. 18:50
Bár a Szeged sokáig továbbjutásra állt a Vardar Szkopje elleni visszavágón a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutásáért vívott mérkőzésen, a második félidőben egy kilencperces gólcsend megpecsételte a sorsát, és bár négy góllal nyert, kiesett. A találkozó végén magasra csaptak az indulatok, csak nehezen lehetett megfékezni a vitatkozó feleket, de a lényegen ez már nem változtatott. Ezzel az északmacedón együttes csatlakozott a Veszprémhez, a Barcelonához és a Kielcéhez.
Bombac az első félidőben remekül játszott, de a végére elfáradt (Fotók: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Bombac az első félidőben remekül játszott, de a végére elfáradt (Fotók: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MOL-PICK SZEGED–VARDAR SZKOPJE (északmacedón) 29–25 (17–9)
Szeged,
3500 néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
SZEGED: Alilovic – Sostaric, Maqueda 4, BOMBAC 6, BÁNHIDI 7, ZSITNYIKOV 5, Källman 2. Csere: Sego (kapus), J. Canellas, Balogh Zs. 1, Sigurmannsson 3 (2), Gaber 1, Bodó, Rodríguez. Edző: Carlos Pastor
VARDAR: MILOSZAVLJEV – Skube 3, Siskarjov, KRISTOPANS 5, Kalaras, Moraes, GYIBIROV 4. Csere: Gedban (kapus), KARACIC 8 (1), Sztoilov 3, Cupic 2 (1), Gorbok. Edző: Roberto Parrondo
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0. 7. p.: 1–2. 11. p.: 3–4. 14. p.: 7–4. 19. p.: 11–6. 23. p.: 13–7. 28. p.: 16–7. 38. p.: 22–13. 42. p.: 24–17. 46. p.: 25–20. 51. p.: 25–23. 54. p.: 28–24
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Továbbjutott: a Vardar, 56–52-es összesítéssel.
Carlos Pastor:
– Nagyon jó meccset játszottunk, a szünetig kiválóan megvalósítottuk a taktikánkat. A folytatásban viszont nem tudtuk tartani vagy növelni az előnyünket, és ennek a sok kiállítás volt a legfőbb oka. Amikor felzárkózott a Vardar, egy másik meccs kezdődött. Az utolsó perc káoszában időt kértem, hogy rendeződjenek, megnyugodjanak a csapatok. Megérdemeltük volna a továbbjutást, nem gyengébb a csapatunk, mint a Vardar. Főleg a szkopjei találkozó rossz utolsó tíz perce miatt maradtunk le Kölnről. A játékrendszerünk jó, ebben hiszünk, és a jövőben az eredményét is meghozza.
Roberto Parrondo: – Nagyon nehéz találkozón vagyunk túl, mert a Szeged megmutatta, hogy kiváló együttes. Sajnálom, hogy a végén a sportpályára nem való jeleneteket kellett látniuk a szurkolóknak. Büszke vagyok a csapatomra, amely kilenc hónapig nem kapott fizetést, mégis harcolt és kijutott Kölnbe. Magam is szegedi játékos voltam, és Pastor edző volt a trénerem. Erre is büszke vagyok, mert tudom, milyen fontos itt a kézilabda és a siker. Ami azonban nem való a pályára, azt érdemes inkább elkerülni. Az utolsó perc sajnos ilyen volt.

Szinte csodát várt a szegedi közönség, hiszen a szkopjei nyolcgólos vereség nem sok jót vetített előre. Ehhez képest remekül kezdett a Szeged, és csak ámult, aki látta, mert óriási lelkesedéssel és akarattal vetették magukat a küzdelembe a hazaiak.

Már korán két-három gólos előnyt szerzett a Szeged, és a 21. perctől óriási játékkal rukkolt ki. Dean Bombac vitte a prímet, szinte minden bement neki, amit csak kapura lőtt. 11–7-ről 16–7-re alakult az állás a 28. percben, Bánhidi Bence remekül halászta le a labdákat, és fontos gólokat szerzett. Az első félidő végére még kozmetikázott az eredményen az ellenfél, ám így is elolvadt az első meccsen megszerzett előnye. 17–9

A második félidőben egyszerűnek tűnt a forgatókönyv. Egygólos előnnyel hozni a Szegednek a játékrészt, és akkor megvan a továbbjutás. Csakhogy a Vardar megrázta magát, és nagyon feljavult a kapusteljesítménye is. Ennek ellenére a 37. percre kilenc találat volt a szegediek előnye, a közönség eksztázisban tombolt. 22–13

Ami azonban ezután történt, az már nem a Szeged szája íze szerint alakult. A Vardar egyre inkább felszívta magát, ráadásul a 42. perctől kilenc percen át nem sikerült neki betalálni, sem ziccerből, sem hetesből, arról nem beszélve, hogy jöttek a kiállítások is. A Vardar megérezte a lehetőséget, és szépen lassan felkapaszkodott. Az 51. percben már csak kettő volt a hazai előny, és lehetett érezni, hogy ez a hajó elment. 25–23

Ennek ellenére a Szeged mindent megpróbált, de a végjátékban a minden hájjal megkent szkopjeiek jól húzták az időt, és megszerezték a „jegyet” a kölni négyes döntőre. Az utolsó percben elszakadt a cérna a két csapatnál, és a beszólásokkal sűrűn tarkított meccs végén össze is balhéztak egymással. Még az edzők, Roberto Parrondo és Juan Carlos Pastor is összeszólalkoztak, miközben Stas Skube diadalittasan mutatott ki a szegedi kispad és szurkolók felé.

Perceken át tartó szópárbaj és lökdösődés után végre-valahára csillapodtak az indulatok – a lényegen mindez már semmit nem változtatott. A négygólos szegedi győzelem kevés volt, nagyon szomorú, hogy a gyenge idegenbeli teljesítmény miatt búcsúzott a Mol-Pick Szeged. Talán jövőre... 29–25

Balhéval zárult a találkozó

A TÖBBI PÁRHARCBAN
TELEKOM VESZPRÉM–SG FLENSBURG (német) 29–25 (17–13)
Továbbjutott:
a Veszprém, kettős győzelemmel, 57–47-es összesítéssel

Barcelona (spanyol)–Nantes (francia) 29–26 (17–14)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 61–51-es összesítéssel

Paris Saint-Germain (francia)–Kielce (lengyel) 35–26 (18–11)
Továbbjutott:aKielce, 60–59-es összesítéssel.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Vardar 56–52-es összesítéssel jutott a négyes döntőbe. 29–25
60. perc: Balogh
lőtt fölé, vége a meccsnek.
60. perc: 26 másodperc van hátra. A közönség skandál: „Szép volt fiúk!”
60. perc: Szegedi időkérés.
60. perc: A szegedi terapeuta pirosat kapott, aztán újabb balhé kezdődött.
60. perc: Moraes Ferreira csapott oda, összebalhézott a két csapat. Utána Kalaras is odacsapott Gabernek, ráadásul az edzők is összeszólalkoztak...
59. perc: Bombac lőtt mellé, aztán Moraes Ferreira rontott.
58. perc: Alilovic nagy védése után gyorsan indult a Szeged, de Bombac lövését védte a kapus. Maradt a labda a hazaiaknál, Zsitnyikov elvesztette, Cupic belőtte, eldőlt. 29–25
57. perc: Húzták az időt, ahogy csak lehet támadásban, ráadásul kaptak egy emberelőnyt. Maqueda elmondja a spanyol bíróknak, hogy szégyelljék magukat. Így is véget ért neki a meccs. Amúgy valóban szabálytalan volt.
57. perc: Maqueda tört be a védőfalba, és kegyetlenül belőtte. 29–24
55. perc:
Lépéshiba az ellenfélnél, majd Canellasnál is...
55. perc: Belemenés a Vardarnál, de az ellenakcióból sem lett gól, hiába mutatta Maqueda, hogy akadályozták.
54. perc: Labdaszerzés után Maqueda tört be és szerzett gólt. 28–24
53. perc: Szkopjei időkérés.
53. perc: Gaber villámgyorsan háromra növelte az előnyt. 27–24
52. perc: Sztoilov harcolt ki hetest. Ha Karacic belövi... Belőtte. 26–24
51. perc: Bánhidi megtörte a jeget, ezúttal a bal alsóba. 26–23
51. perc: Innentől... Skube lőtt szép gólt. 25–23
50. perc: Sigurmannsson
lövését Miloszavljev kivédte.
50. perc: Öt gólt lőtt zsinórban a Vardar, nagy változásra volna szükség a kékeknél. Hét a hatra támad a Szeged.
49. perc: Gödörben a Szeged, nem vitás, Kristopans ráadásul hatalmas bombagólt lőtt. 25–22
49. perc: Maqueda
került helyzetbe, de Miloszavljev óriási bravúrral védett.
48. perc: Szegedi időkérés.
48. perc: Gyibirov kíméletlenül kihasználta a kettős előnyt. 25–21
47. perc:
Kettős emberhátrányban támadott a Szeged, ráadásul jó sorozatban a Vardar. Zsitnyikov lövése a kapusról az oldalvonalon kívül ment ki. Bombacnál belemenést fújtak.
46. perc: Sztoilov csak arra várt, hogy hozzá kerüljön a labda, bedobta a bal alsóba. Ráadásul még egy kétpercest kapott a Szeged. Bánhidi ment ki. 25–20
46. perc: Most a Vardar került emberelőnybe, Maquedát küldték ki.
45. perc: Sztoilov ziccerét Sego kivédte, de Bombac fölé pattintott.
45. perc: Maqueda lőtt mellé, de egy hetest megért a dolog a bíróknál. A hetest Sigurmannsson fölé lőtte.
44. perc: Újabb szegedi emberelőny. Siskarjovot küldték ki két percre.
43. perc: Maqueda ravasz lövése kijött a kapufáról, jöhettek a macedónok. Kristopans térült-fordult, és lőtt a kapu jobb oldalába. 25–19
43. perc: Karacic lövése Sego lába között jutott a kapuba. 25–18
42. perc: Zsitnyikov ment közel a falhoz, és nemes egyszerűséggel a hálóba durrantott. 25–27
41. perc: Sztoilov tört be, hetest kapott. A hetest Cupic a kapu közepébe pattintotta. 24–17
40. perc: Sigurmannsson maradt egyedül kapta a labdát, és a hálóba ejtett. 24–16
40. perc: Labdát vesztett a Szeged, Karacic pedig jó átlövéssel talált a jobb alsóba. 23–16
38. perc: Most Zsitnyikov a gólfelelős, de még javában ünnepelt a közönség, amikor Karacic betalált. 23–15
37. perc: Gyibirov egészen lehetetlen pozícióból talált be... 22–14
37. perc: Labdát szereztünk, sokáig támadhattunk, Zsitnyikov tört be, és a jobb fölsőbe lőtt. 22–13
36. perc: Bánhidi! Megint jól vette kézbe a labdát, és a hálóba pattintott. 21–13
35. perc: Kalaras
került óriási ziccerbe, de Sego kivédte a jobb felsőbe tartó lövést.
35. perc: Bánhidi halászta le a labdát a levegőből, majd a jobb alsóba lőtt. 20–13
34. perc: Felszívta magát a Vardar, ezúttal is Sztoilov lőtt a hálóba. 19–13
34. perc: Källman került ziccerbe, és be is lőtte a kapu jobb oldalába. 19–12
33. perc: Sostaricot kiküldték két percre, de ráadásul Sztoilov gólt is szerzett. 18–12
32. perc: Maqueda talált be, nagyon kellett ez a gól. 18–11
31. perc: Labdát szerzett a Vardar, végigszaladtak, Karacic lőtt a hálóba. 17–11
31. perc: A szkopjeiek támadhattak, és Gyibirov kapta a bal szélen a labdát, be is pattintotta. 17–10

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szegedi sportcsarnok (Fotó: Török Attila)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nyolc góllal vezet a Szeged. 17–9
30. perc: A végén még Gyibirov került helyzetbe, és ki is használta. 17–9
30. perc: Öt passz volt a passzívból, de Maquedának ennyi sem kellett, a jobb fölsőbe lőtt. 17–8
30. perc: Fél perc van hátra, szegedi időkérés.
29. perc: Kristopans végre lövőhelyzetbe került, és a jobbra mozduló Alilovicot becsapva a kapu ellenkező oldalába lőtt. 16–8
29. perc: Sostaricot küldték ki két percre, mert lenyomta Gyibirovot.
28. perc: Bombacnak még szerencséje is van, mert a nem túl jó lövését beügyetlenkedte Gedban. 16–7
28. perc:
Ledolgozta nyolcgólos hátrányát a Szeged, de még sok van hátra.
27. perc: Bombac fordult be nagyon agilisan, Kalaras lerántotta, hetes és két perc. A hetest Sigurmannsson a jobb alsóba lőtte. 15–7
27. perc: Bombac hiába lőtt gólt, szabálytalankodtak vele, és a negyedik lépés után talált be. Maradt nálunk, Balogh lőhetett, az időközben beállt Gedban védett.
25. perc: Eksztázisban szurkol a szegedi közönség, főleg amikor Kristopans mellé lőtt, de visszakapták a labdát. Sztoilov bedobta, de már passzívnál, ezért nem adták meg.
24. perc: Karacic lövését lesáncoltuk, jöhetett a Szeged.Bombac lövése ezúttal nem ment be, de szabaddobást kapott. Aztán Balogh ütemtelenül a bal alsóba bombázott. 14–7
23. perc: Bombac passzolt, Bánhidi pedig a kapus lába között talált a hálóba. 13–7
22. perc: Cupic
került helyzetbe a jobb szélen, de elhibázta, mert fölé lőtt.
21. perc: Bombacnak eddig nagyon megy, már az ötödik gólját szerezte, ezúttal is egyéni akcióból. 12–7
21. perc: Nagyon türelmesek voltak a szkopjeiek, Karacic lőtt végül a jobb fölsőbe. 11–7
20. perc:
Passzívot jeleztek a bírók, amikor a betörő Sztoilovot visszarántó Bodót kiküldték két percre.
19. perc: Szkopjei időkérés.
19. perc: Källman indult meg ziccerre egy labdalopás után, és nagyon higgadtan lőtt a kapuba. 11–6
18. perc: Karacic lövését Alilovic védte, majd Bombac egyéni akcióból vette be az ellenfél kapuját. 10–6
17. perc: Zsitnyikov a második gólját szerezte, miután egy szép csel után a jobb fölsőbe lőtt. 9–6
17. perc: Nem elég, hogy Skube a hálóba lőtt, a vele szabálytalankodó Bánhidit ki is küldték két percre. 8–6
16. perc: Bombac csodás passzát Bánhidi vágta a bal alsóba. 8–5
15. perc: Karacic most jobban célzott, a szaggatottról felugorva lőtt a bal alsóba. 7–5
14. perc: Karacic lövése mellé szállt, Bánhidi kapott szép átadást, befordult, és a jobb alsóba bombázott. 7–4
13. perc: Kristopans rossz passza után jöhetett a Szeged, és Bombac lemásolta az előző gólját. Nem tanulnak... 6–4
12. perc: Bombac révén átvette a vezetést a Szeged, mivel a szlovén egy lövőcsel után tört be, és lőtt a jobb fölsőbe. 5–4
11. perc: Moraes Ferreira
dumált ki magának előbb egy sárgát, majd egy kétpercest.
11. perc: Bánhidi szedett össze egy nem túl jó passzt, és gyönyörűen pörgetett a hálóba. 4–4
10. perc: Nagyon hosszan támadtak a szkopjeiek, Kristopans végül irgalmatlan erővel lőtt a jobb fölsőbe. 3–4
10. perc: Zsitnyikov
nagy helyzetbe került, a léc alá akart lőni, de a lécet találta el.
9. perc: Karacic nagyon egyedül maradt, be is lőtte. 3–3
8. perc: Alilovic szép védése után Zsitnyikov lőtt a kapu jobb oldalába, ráadásul emberelőnybe is kerültünk. 3–2
7. perc: Bombac maradt egyedül, begyalogolt a kapu előterébe, és szépen értékesítette a ziccert. 2–2
7. perc: Már passzívot jeleztek, amikor Kristopans a kapu jobb oldalába lőtt. 1–2
6. perc: Sostaric
lövését védte Miloszavljev.
6. perc: Skube ment be két védő közé, majd a hálóba lőtt. 1–1
5. perc: A hetest Sigurmannsson a jobb fölsőbe vágta. 1–0
4. perc: Källman
ziccerét védte Miloszavljev, de maradt a labda a hazaiaknál, Sostaric pedig hetest harcolt ki.
3. perc: Skube lövése szállt mellé, majd letelt a szegedi emberhátrány.
2. perc: Szegedi labdaszerzés után nem siették el a támadást. Zsitnyikov elszórta.
2. perc: Nem vacakoltak a bírók, egyből kiküldték két percre Maquedát arcra ütésért.
1. perc: A Szegedé volt az első támadás, majd Zsitnyikov dobta ki a labdát az oldalvonalon kívülre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged tiszta kékben, a Vardar piros-feketében.