Óriási izgalmak, nem bírt a Szeged a Skjernnel

2018.11.18. 16:46
Egy héttel ezelőtt nehéz meccsen nyert a Skjern otthonában a Mol-Pick Szeged a Bajnokok Ligája csoportkörében, s most az újabb győzelem és a továbbjutás gyakorlati bebiztosítása lehetett Juan Carlos Pastor csapatának a legfőbb célja. A dán csapat játékosai ehhez nem szívesen asszisztáltak, és harcias, kemény kézilabdát bemutatva egy pontot szereztek a Tisza partján.
Källman (kékben) öt gólt dobott, mégsem örülhetett győzelemnek (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
B-CSOPORT

Mol-Pick Szeged–Skjern HB (dán) 33–33
(14–15)
Szeged, Városi Sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
SZEGED:
Alilovic – Sostaric 4, Maqueda 2, Blazevic, BÁNHIDI 5, Källman 4, Bombac 2 Csere: Sego (kapus), Zsitnyikov, SIGURMANNSSON 8 (6), BODÓ 4, Gaber 1, Balogh Zs. 2, R. Canellas 1 (1), Rodríguez. Vezetőedző: JuanCarlos Pastor
SKJERN: Nielsen – Augustinussen, Tangen 4, Jakobsen 3, J. KONRADSON 5, MOGENSEN 3, Christensen 1. Csere: Gustavsson (kapus), MIKKELSEN 6, Steinbäcken, SÖNDERGAARD 10 (5), Grebenc 1. Edző: Ole Nörgaard
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–1. 6. p.: 4–1. 10. p.: 5–4. 15. p.: 6–7. 17. p.: 9–8. 22. p.: 10–11. 25. p.: 11–13. 28. p.: 12–14. 32. p.: 15–16. 38. p.: 16–21. 42. p.: 19–23. 44. p.: 21–23. 47.: 23–26. 55. p.: 29–29. 59. p.: 33–31
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 6/5

Juan Carlos Pastor:
– Az elején kellett volna nagyobb különbséggel elhúzni. Ehelyett egyre több hibát követtünk el, amit a Skjern kihasznált. Nem csak visszajött a meccsbe, hanem el is lépett öttel, és ezután nekünk sok energiánkba került a felzárkózás és a fordítás. Mégis volt esélyünk a végén plusz kettőnél a győzelemre, de gyors gólokat kaptunk, és megint belehibáztunk.
Ole Nörgaard: – Nagyon elégedett vagyok, mert nem csupán pontot szereztünk, hanem nagyszerű játékkal közel álltunk a meglepetéshez, a győzelemhez. Mindent megtettünk, hogy nyerjünk, de ellenfelünk is fantasztikusan hajrázott.

Jól kezdte a meccset a Szeged, bár az első gólt a vendégek szerezték, a 6. percben már 4–1, a nyolcadikban már 5–2 állt az eredményjelzőn. Hiába volt azonban a jó indulás, a vendégek kihasználták a hazaiak öt és fél perces gólcsendjét, és az első negyedóra végére ismét náluk volt az előny.

A találkozó innentől kezdve a múlt hetihez hasonlított, bár ezúttal „csak” két gól volt a Skjern legnagyobb előnye, és az első félidő is ugyanúgy 15–14-es dán vezetéssel zárult, mint egy héttel ezelőtt. A Szeged sok hibával és pontatlanul játszott az első 30 percben – és valljuk meg, a svájci bírópáros sem állt éppen a helyzet magaslatán, mindkét fél kárára tévedett bőséggel.

A fordulás után viszont pont a várt forgatókönyv ellenkezője valósult meg: a kipontozódás határán álló két kulcsjátékosát, Thomas Mogensent és Benjamin Jakobsent sem pihentette a Skjern, s a második félidő elején pillanatok alatt faképnél hagyta a hazaiakat.

Gyakorlatilag ugyanaz történt, mint az első félidőben, csak fordított előjellel, A szegedi első gólra most a dánoktól jött négy válasz, s mire a hazaiak észbe kaptak és serényen gólgyártásra szánták el magukat, a vendégek már 21–16-ra, öt góllal vezettek.

Aki ekkor temetni kezdte volna a hazaiakat, az rosszul tette, mert Bodóék hosszú hajrát nyitva az 55. percre egyenlíteni tudtak, 29–29-et mutatott ekkor az eredményjelző, s igazán izgalmas hajrá volt kilátás.

Egy pillanatig azonban úgy tűnt, hogy amikor alig másfél perccel a vége előtt Joan Canellas labdaszerzése után Jonas Källman bedobta az üresen hagyott kapujába visszaigyekvő Emil Nielsen mellett a 33. szegedi gólt, akkor a Szeged megnyerte a mérkőzést, ám a hihetetlen akaraterőről tanúbizonyságot tévő dánok még innen is visszajöttek, és egyenlítettek.

Miután Jorge Maqueda gólja már időn túl esett, az eredmény már nem változott, a Szeged izgalmas meccsen elszalasztott egy győzelmet.

8. PPD Zagreb (horvát)8215198–226–28 5

Köszönjük Olvasóink megtisztelő figyelmét!

60. perc: Gól, de későn. A dudaszó után néhány tizedmásodperccel Maqueda zúdítja be. A visszajátszások alapján valóban később dobta be. A vége 33–33.

60. perc: Szegedi időkérés.

60. perc: Maqueda góljába belefújnak a bírók, az egyenlítésért támadnak a dánok, Mogensen belövi, 33–33

60. perc: Söndergaard gyorsan szépít, 33–32!

59. perc: Källman! Canellas labdaszerzése után Kallman talál be az üres kapuba, 33–31!

58. perc: Canellas nagy passza után Sostaric lő gólt, 32–31!

58. perc: Tangen a szélről nagy cunderrel egyenlít, 31–31.

58. perc: Dán időkérés!

57. perc: BÁNHIDI!!!! Bombac bejátszását a kapunak háttal állva húzta be Nielsen lába között a kapuba, óriási! 31–30!

57. perc: Konradsson tört be Sostaric és Maqueda között, egyenlő, 30–30!

56. perc:Kapus nélkül támadnak a dánok. Alilovic védi Konradsson lövését, aztán Bánhidi emberrel együtt fordul be és lő gólt, 30–29!

55. perc: Bombac reklamál hetest, hiába, csak szabad. Egy lövőcsel után viszont már megkapja, Tangen volt szabálytalan. Canellas állt oda, belövi! Az első góljával egyenlő, 29–29!

54. perc: Christensen harcolt ki hetest, Sostaric védekezett belül, Alilovic viszont most kivédi Söndergaard hetesét!

54. perc: Bodó lő kapufát, de már belesípoltak, szabaddobás. Bombac messziről, 28–29.

53. perc: Áll az óra, törlés. Cserék.

53. perc: Mogensen betörése utána kettő oda. 27–29.

53. perc: Nem lesz egyenlő, Bombac rossz bejátszása a kapusé.

52. perc: Söndergaard fölé pattintja a szélről, Maqueda meg kapufát lő a kilencesről. Källman begyűjti a kipattanót.

51. perc: Alilovic véd egyet a szélről, aztán Gustavsson is – ő Bodó lövését hárítja.

50. perc: Ami szép, az szép… az a passz, amit Mikkelsen kapott beállóban, az volt, el kell ismerni, 26–28. Maqueda válaszol gyorsan, 27–28!

49. perc: A bírók most egy lépésgyanút engedtek el, de Alilovic védett, és a támadás végén Källman a szélről eredményes, 26–27!

48. perc:Passzív helyett Jesper Konradsson lő gólt kintről, amire Sostaric a szélről fele, 25–27!

47. perc: Maqueda bejátszása után Bánhidi beállóból, 24–26!

46. perc: Némi meg nem értés a védelemben, és ismét kettő, a túloldalon meg Gaber harcolt ki hetest. Sigurmannsson most is ront, Gustavsson véd… 23–25.

45. perc: Hetes és két perc, Söndergaard csücsülhet ki. Sigurmannsson ezúttal nem hibázza el a hetest, 23–24!

45. perc:Mikkelsen nem vacakolt, beállóból eredményes, 22–24.

44. perc: Dán időkérés.

44. perc: Szegedi labdaszerzés végén Källman a visszafutó kapus mellett is belövi, 22–23.

44. perc: Ráadásul még hetest is kapott a Szeged, Sigurmannsson belövi, 21–23!

43. perc: Üres kapuval támadnak a dánok, Canellas labdát szerez, lő, de a labda egy bekkről a kapu mellé kerül. Aztán Jakobsen borítja fel Källmant, két perc, a dánnak a harmadik, a viszontlátásra, kipontozódott.

42. perc: Bodó nehézbombázó üzemmódba kapcsolt, futtából a kilencesről, 20–23!

42. perc: Tangen beállóból szerzi a 23. dán gólt. Kiegészül a Szeged.

41. perc: Bombac két lövését is védi Nielsen, a labda mindkétszer visszakerül a Szegedhez, végül Bodó lő óriási gólt, 19–22!

40. perc: A közönség pfujol, Sego meg védi Tangen ziccerét!

40. perc: Püff neki, Källman kapott két percet, mert le akarta venni a mezt Mikkelsenről.

39. perc: Hetes a dánoknak, Söndergaard váltotta gólra. A második oldalon Bánhidi harcolt ki hetest, Sigurmannsson a kapufára vágta, de a kipattanót bedobta, 18–22.

38. perc: Baj van, öt közte, Mogensen, talpról. 16–21, Bánhidi szépíti, 17–21

37. perc: Ott a 20. dán gól. Szerzője Jakobssen, 16–20.

36. perc: Bánhidi szerez fontos gólt az időkérés után, 16–19.

35. perc: Szegedi időkérés.

34. perc: Felhördül a hazai publikum, miután Gaber ront egy lövést – mondjuk a svájciak sípja néma maradt… – aztán Mikkelsen, majd Christensen is betalál, 15–19.

33. perc:Mogensen növeli kettőre a vendégek előnyét, 15–17.

32. perc: Sajnos Söndergaard jó szokása sem változott, ha lő, nem tud hibázni, a nyolcadik góljával 15–16.

31. perc: Folytatjuk, mégpedig egy gyorsan kiharcolt hazai hetessel, amit Sigurmannsson szokása szerint gólra vált, 15–15.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Az utolsó támadás a szegedieké, a végén Sostaric lő gólt, helyrehozva az előző hibáját, 14–15!

30. perc: Kapus nélkül, két beállóval támadunk, Sostaric a szélről jól kanyarodik fel, Nielsen azonban nagy bravúrral kivédi. Tangen lőtt mellé a túloldalon.

29. perc: Jakobsen is beszedte második kiállítását, Bodót rántotta le. Ez remek a folytatásra nézve, mert ő a dán védelem egyik oszlopa.

29. perc: Rodríguez mellett Jesper Konradsson harcolt ki hetest és kétperces kiállítást. A hetest Söndergaard belőtte, 13–15.

28. perc: Mogensen lövése becsúszott, hiába volt rajta Alilovic, 12–14. Gaber válaszol, 13–14

27. perc: Canellas passza, Balogh jó betörése és kapufás gólja után 12–13.

27. perc: Hirtelen lett nagyon paprikás a hangulat, nem baj, ha most kicsit lenyugszanak a kedélyek.

27. perc: Dán időkérés.

26. perc: Elvesztették a fonalat a svájci játékvezetők némiképpen, de aztán kiderült, előbb lépéshibát fújtak Baloghnál, aztán ütésért kizavarták Mogensent két percre. A labda marad a dánoknál.

25. perc: Alilovic véd ziccert, Källman bedobta az üres kapuba a kipattanót, de a bírók jelezték, magyar gól helyett dán hetes jöhet, amit Söndergaard váltott gólra, 11–13.

24. perc: Canellas bejátszása után Gaber ellen ítélnek a bírók, a közönségnek nem tetszik, dán támadás.

23. perc: Letelt Mogensen kiállítása, amit Mikkelsen góllal „ünnepel”, 11–12.

22. perc: Källman szerencsés találatával 11–11!

22. perc: Grebenc a pályán először, meg is dobja első gólját… 10–11!

21. perc: Könnyen elszórt szegedi támadás végén kapus nélkül jöhetnek a dánok.

20. perc: Stenbäcken kapott sárga lapot, Gaber meg egy rossz bejátszást Baloghtól, szegedi szabaddobás, köszönjük. Sőt, még egy két perc is a dánoknak, Mogensen nem érti. Mezhúzásért kapta.

19. perc: Söndergaardra nincs egyelőre szegedi megfejtés, egál megint, 10–10.

19. perc: Balogh Zsolt is feliratkozott a gólszerzők közé, 10–9!

18. perc: Alilovic védett nagyot Jakobsen betörésénél, de hiába, sárga Canellasnak, és hetes a dánoknak. Söndergaard bedobja, 9–9.

17. perc: Tangen fölé lőtt, Bodó nem, 9–8!

17. perc: Gaber harcolt ki hetest, Sigurmannsson váltotta gólra, 8–8!

16. perc: Söndergaard nehezen tartható eddig, megint a szélről eredményes, 7–8!

16. perc: Bodó a szélről, jól száll be, 7–7

15. perc: Szegedi időkérés, a hazaiak leragadtak hat gólnál, öt perce gólképtelenek, míg a vendégek zsinórban hármat dobtak.

14. perc: Zsitnyikov lövését blokkolják a dánok, támadásuk végén Söndergaard a szélről felkanyarodva bevágja, 6–7.

14. perc: Mikkelsen szépen fordul le a falról és bevágja, 6–6.

13. perc:Bombac talpról lő rosszul, az ellenakció végén meg Bánhidit szórják ki két percre.

13. perc: Hosszú figura végén Tangen lőtt mellé, nem egyenlítenek.

12. perc: Remek magyar figura végén Zsitnyikov lőtt nagy kapufát, aztán Bánhidi rontott ziccert.

12. perc: Bánhidin harcoltak ki egy hetest a dánok, Söndergaard bedobta, 6–5.

11. perc: Emberelőnyben a Szeged, Jakobsent szórták ki két percre még a hetesnél.

10. perc: Jakobsen gólja után Sigurmannsson eredményes hetesből megint, ezúttal Bánhidi harcolta ki, 6–4.

10. perc: Bombac betörése nem jó, jöhetnek a dánok.

10. perc: Törlés miatt áll a játék, támadhat a Szeged.

9. perc: Mikkelsen szerzi a dánok harmadik gólját, 5–3.

8. perc: Megint kapus nélkül, emberfórban támadnak a dánok. Alilovic védése után Sostaric a saját hatosától ível, az üres kapu mellett pattan a labda. Kár.

8. perc: Az első hetest a Szeged kapja, Sigurmannsson nem ront, 5–2!

7. perc: Jesper Konradsson szépít, 4–2!

6. perc: Källman visszaadja a kölcsönt Bombacnak, 3–1. Üres kapuval támadnak a dánok, de egy újabb jó labdaszerzés után Maqueda lövi a negyediket, 4–1!

5. perc: Ott az egyenlítés, Sostaric tört be a szélről egy lecsorgóval, 1–1! Sőt, egy belemenés után Bombac indításával Källman is betalál, 2–1!

4. perc: Jakobsen szerzi a meccs első gólját egy szép figura után, 0–1.

3. perc: Bánhidi és Blazevic vezérletével jó a magyar védekezés.

2. perc: Egy figyelmeztetés a másik oldalon is, majd Maqueda lő hatalmas kapufát.

1. perc: Fél perc után Källmant kell figyelmeztetni. Rögtön passzívak a dánok, Alilovic védi Mogensen lövését.

1. perc: A vendégek kezdenek, a szegedi kapuban Alilovic áll, a vendégeknél Nielsen véd.

17.00: Pillanatokon belül kezdünk!

16.59: A hazaiak tiszta kékben, a vendégek zöld nadrág, fehér felső színösszeállításban játszanak.

16.57: Szól a BL-himnusz.

16.55: Egyesével szólítja a pályára a hangosbemondó a szegedi játékosokat is. Nagy ováció és taps fogadja őket.

16.55: Jönnek a csapatok, elsőként a zöld-fehérben lévő vendégek.

16.52: A dánoknál hiányzik a volt veszprémi beálló, Bjarte Myrhol is.

16.48: A vendégek egy komoly hiányzóval kell, hogy számoljanak, nem tartott a csapattal Szegedre a dán válogatott balszélső, Anders Eggert, aki egy héttel ezelőtt hat gólt dobott.

16.45: Köszöntjük Olvasóinkat! A csapatok már túlestek a bemelegítésen, hamarosan érkeznek a pályára a játékosok és kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Egy héttel ezelőtt Dániában a Szeged nagy küzdelemben 29–26-ra legyőzte a Skjernt, ám a dánok már akkor is kemény, nagyon harcias stílusban játszottak, s Juan Carlos Pastor csapata csak a második félidőben fordította a maga javára a mérkőzést.