A Veszprém nagy lépést tett a negyeddöntő felé

2019.03.24. 17:50
Nenadics nyolc góllal segítette a Veszprémet (Fotó: Tumbász Hédi)
A Telekom Veszprém 30–28-ra nyert a Sporting CP otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Sporting (portugál)–Telekom Veszprém 28–30 (15–14)

Lisszabon, 3000 néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
SPORTING: Cudic – Veitia 3, Araujo 3, Bjelanovic, Pedroso 2, Carol 3, Solha. Csere: Gaspar (kapus), T. Rocha, Carneiro 1, Ch. Roca 2, GHIONEA 7 (5), Nikcsevics 2, FRADE 5. Edző: Hugo Monteiro
VESZPRÉM: STERBIK – Marguc 1, NAGY L. 5, Blagotinsek 1, Lékai 2, Mackovsek, Strlek 3. Csere: Mikler (kapus), Manaszkov 2 (1), Ilics 3, Gajic 1, Nilsson 2, Terzic, NENADICS 9 (5), Mahé 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 5–5. 17. p.: 10–8. 24. p.: 13–11. 39. p.: 20–17. 47. p.: 24–21. 56. p.: 25–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/6
Hugo Monteiro:
– A jó kezdéssel megleptük kiváló ellenfelünket. Bele mertünk nézni a szemébe, ám a szünet után kimaradtak a helyzeteink. Az álmainkat mégsem adjuk fel!
David Davis: – Nem kezdtünk jól, ezzel nagyon nehézzé tettük magunknak a folytatást. Sajnos a játék több elemével akadt problémánk. Pedig megpróbáltunk alaposan felkészülni, és ezt tesszük a héten a nehéznek ígérkező visszavágó előtt is. Kedden bajnokink is lesz.

KORÁBBAN
Wisla Plock (lengyel)–Mol-Pick Szeged 20–22 (10–10)
A Szeged a negyeddöntőben a Zagreb–Vardar párharc továbbjutójával találkozhat, a Veszprém pedig a Breszt–Flensburg továbbjutójával.

Az már az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy a veszprémiek figyelme egy pillanatra sem lankadhat, mivel támadásaik után a Sporting villámgyorsan felvitte a labdát, és többnyire góllal fejezte be az akcióit.

A helyzetkialakításra nem lehetett sok panasza David Davisnak, azok kihasználásával viszont már meggyűlt játékosainak a baja. Az első két hétméterest kihagyta Gasper Marguc és Kentin Mahé, de ezenkívül is sok bosszúságot okoztak a szlovén Aljosa Cudic védései.

A másik kapuban viszont Sterbik Árpád leginkább csak akkor találkozott a labdával, amikor kiszedte azt a hálóból, húsz perc után jött is a helyére Mikler Roland. Szinte végig a portugál gárda vezetett egy-két góllal, így megérdemelten mehetett 15–14-es előnnyel szünetre.

Sokáig a második félidőben is a hazaiak akarata érvényesült, elsősorban a beállójuk, Luis Frade vitte a hátán az övéit, sehogy sem sikerült semlegesíteni.

A Veszprémben Petar Nenadics volt a vezér, aki hibátlanul lőtte a hétmétereseket, és a mezőnyben is remekül játszott. Volt, amikor jobbátlövőben, ugyanis a Kent Robin Tönnesen sérülése miatt keretbe kerülő ifjú Szuharev Levet akkor sem vetette be David Davis, amikor Nagy Lászlónak pihenőt adott.

A hajrában a kapuba visszaálló Sterbik Árpád és a frissen beszálló Mahé is nagy lökést adott a bakonyi csapatnak, amely egy emberelőnyt kihasználva fordított, és kétgólos győzelme után jó helyzetből várhatja a jövő szombati visszavágót. 28–30

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Manaszkovot kiállítják, a hetest Ghionea belövi. Veszprémi időkérés. Nenadics egyedül megoldja, szép lövés, gól. Portugál időkérés néhány másodperccel a vége előtt. Sterbik védi Valdez lövését, ez a vége. 28–30
59. perc:
Terzic labdát szerez, amellyel aztán Mahé robog végig. 27–29
58. perc: Valdezre
nem figyelnek a veszprémiek, ami hiba. Nagy átlövéssel válaszol. Nikcsevics indul egyből, de Sterbik véd. 27–28
57. perc: Ghionea
lövőcsel nélkül bedobja a büntetőt Sterbik mellett. Gajic a vonalon belül fut át, elveszik a labdát az izlandi bírók. 26–27
56. perc:
Valdez lövése lelassul, Sterbik véd. Gajic indul egyedül, bedobja. Rocha kapja beállóban, hetest harcol ki. 25–27
55. perc:
Mahé veri át a védőket, betörése után büntető jön. Nenadics hidegvérrel. 25–26
54. perc:
Carneiro lövését Sterbik olvassa. Ilics megjátssza Nilssont, de Cudic kirúgja a labdát. Chiuffa egyenlít az ellentámadásból. 25–25
53. perc: Manaszkov
labdát szerez, és ezúttal már nem kell szólni neki, magától bedobja az üres kapuba. Sporting-időkérés. 24–25
52. perc:
Araujo eladja a labdát, Manaszkovnak szólnak, hogy üres a hazai kapu, belövi. 24–24
51. perc:
Nenadics lövi el talpról a jobbátlövő helyéről, Cudic véd. Rossz hazai bejátszás után Mahé robog, Cudic véd, de hetes jön, Pedroso pedig kiáll két percre. Nenadics belövi a hetest. 24–23
50. perc:
Újra passzívig játszik a Sporting. Nikcsevics megkapja a labdát a vonalon, de Sterbik összezárja a lábait. Mármint a sajátjait, így véd.
49. perc: Ilics
mattolja Cudicot. 24–22
48. perc:
Araujo lövését most érzi Sterbik, de marad náluk a labda. Amely megint eljut Fradéhoz, itt a beálló újabb gólja. 24–21
47. perc:
Két Cudic-bravúr egy támadáson belül, előbb Nagy, majd Nenadics számításait húzta keresztül.
46. perc:
Frade megint megkapja a labdát, de most sikerül előtte összezárni. Pedroso lövi el passzívnál, a blokkról visszapattan, majd ő vállalja el megint, Sterbik véd.
45. perc:
Nenadics lefordul Carol Marzóról, aki lerántja, ezért leülhet két percre. Nenadics kinéz Nagyra, majd középről ellövi. Pontosabban be. 23–21
44. perc:
Araujo lábbal megveri Blagotinseket, hétméteres. A második félidőben a padon ülő Ghionea jön be, és hideg kézzel is bevágja a léc alá. 23–20
43. perc: Most Araujo bejátszása után talál be Frade. Nenadics betörés után válaszol. 22–20
42. perc:
A Veszprém is megtalálja beállóját, Nilsson pattintja be a labdát. 21–19
41. perc:
Pedroso blokkon lelassuló lövését Mikler védi. Rosszkor cserél a Sporting, Manaszkov kerül helyzetbe, de ellövi a kapu mellett a labdát. Chiuffa játssza meg a másik kontyos hazait, Fradét, gól. 21–18
40. perc: Ilics
ellövi, Cudic csak belekapni tud, becsorog a labda. 20–18
39. perc:
Újabb eladott labdát büntet lerohanásos góllal a Sporting (Carol Marzo), jön is a veszprémi időkérés. 20–17
38. perc: Pedroso
gólja után rossz veszprémi támadás, Chiuffa indul, gól. 19–17
37. perc:
Nagy menti meg a labdát, hogy aztán belője. 17–17
36. perc:
Elveszik a labdát a teljesen passzív Sportingtól.
35. perc: Blagotinsek szabálytalan támadásban, a hazaiaké a labda. Majd kipasszolják. Nenadics ügyesen kígyózik be a védők között, hetes. A kispadról beálló Gaspar hárítja Manaszkov lövését, de visszafújják. Ezt már Nenadics lövi, és ő nem hibázik. 17–16
34. perc: Nagy
ellövi talpról, a kapuban a labda. Valdez váratlanul közbelő, ez is bent van. 17–15
33. perc: Frade
beállóból eredményes. Mackovseket leblokkolják, marad a Veszprémnél a labda. 16–14
32. perc: A Strleket váltó Manaszkov beugrik éles szögből, a kapus véd.
31. perc:
Türelmesen járatja a labdát a Sporting, majd Araujo tüzel, de a sáncon elhal a lövés.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Rocha éles szögből próbálkozik, Mikler véd. Strlek jobb helyzetből mellé pattint. 20 másodperccel a szünet előtt hazai időkérés. Valdez kap zárást, kihasználja. Eggyel vezet a Sporting az első játékrész után. 15–14
29. perc:
Nilsson megkapja a labdát Nenadicstól, hetes. Nenadics most a jobb alsó sarkot választja. 14–14
28. perc: Ilics
a kapufát találja el, onnan viszont Cudicra, róla pedig a kapuba pattan a labda. Carneiro pontatlanul céloz, és neki nincs olyan szerencséje, mint Ilicsnek. 14–13
27. perc: A kubai Valdez hatalmas kapufás gólt lő a bal felső sarokba. 14–12
26. perc:
Carneiro ellépi, jöhet a Veszprém. Marguc bemegy a szélről, de Cudic kézzel véd.
25. perc:
Rocha kap labdát beállóban, ám Mikler fogja a ziccert. Nagy most átlövéssel próbálkozik, de nem talál kaput.
24. perc: Nagy előtt nyílik terület, kihasználja. 13–12
23. perc: Nenadics nekimegy egyedül a falnak, hétméteres a vége. Ugyanő a bal alsóba lő. Pedroso átlövi a veszprémi falat, Mikler a másik oldalra indult el. 13–11
22. perc: Terzic meghúzza a beálló mezét, erre Blagotinseket állítják ki, plusz hetes. Ghionea belövi Mikler mellett. 12–10
21. perc:
Nilsson szabálytalanul zár, a Sportingé a labda. Sterbiket Mikler váltja a kapuban.
20. perc: Lékai
talpról belövi test mellett. Carneirónak sem kell felugornia a gólhoz. 11–10
19. perc:
Strlek indul, Cudic védi a ziccerét.
18. perc:
Ilics hatalmas kapufája után Lékai csap le a kipattanóra, gól. Nagy leblokkolja Pedrosót. 10–9
17. perc:
A harmadik veszprémi hétméterest Nenadics lövi, mégpedig be. Ghionea kínai figurából talál be. Harmadszor eredményes a Szeged korábbi román jobbszélsője. 10–8
16. perc:
Cudic betakarja az eddig hibátlan Strleket. Araujo szép gólja után Strlek indul a középkezdésből, és hetest harcol ki. 9–7
15. perc:
Mackovsek nem tudja kihasználni a helyzetét. Nikcsevics beállóban röplabdás mozdulattal paskolja a veszprémi kapuba a labdát. David Davis időt kér. 8–7
14. perc:
Elalszik a veszprémi védelem, de Carneiro a vonalra lép. Nilsson góljára üres kapus góllal válaszol Carol Marzo középkezdésből. 7–7
13. perc:
Eddig tartott az emberelőny, Blagotinsek túl durván ráncigálta ellenfele mezét. Pedrosót leblokkolják a vendégek.
12. perc:
Frade megint leszedi a levegőből Mackovseket, megkapja a második kétperces kiállítását. Strlek eredményes újra a szélről. 6–6
11. perc: Araujo
először csak ijesztget, aztán belövi. 6–5
10. perc:
Nagy megállítja Araujót, majd pontosan indítja Margucot, aki belövi a ziccert. Sterbik véd a kapufa segítségével, a másik oldalon Terzic passzából Strlek egyenlít a szélről. 5–5
9. perc:
Carneirót sikerül lesáncolni, majd kisebb tanácstalanság után marad a labda a portugáloknál.
8. perc:
Mackovsek a lécre lő, de nagyot löktek rajta, Fradét kiállítják. Két beállóval támad a Veszprém, egyikük, Blagotinsek hetest harcol ki. Ezt Mahé lövi, de ő meg a kapufát találja el.
7. perc: Ghionea a szélről a léc alá lő. 5–3
6. perc:
Carneiro bejátszásából Frade eredményes. Strlektől jön a gyors válasz. 4–3
5. perc: Nagy
tör be és szerez gólt. 3–2
4. perc:
Araujo betörését hazai hetes követi, Ghionea nem hibázik. Blagotinsek talál be beállóból. Nikcsevics befutás után kap labdát, de Sterbik véd, ráadásul a szerb szélső vonalra lépett. 3–1
3. perc:
Marguc lövi a büntetőt, Cudic lábbal véd.
2. perc:
Újabb veszprémi hiba után megint hazai lerohanást láthatunk, amelyet most a szerb Nikcsevics fejez be góllal. Cudic védi Mackovsek lövését, de hetes jön. 2–0
1. perc:
A Veszprém támad először. Mackovsek felmegy, nem passzol, nem lő, elveszik a labdát. Gyorsan indul a Sporting, Carol Marzo nagy góllal büntet. 1–0