Tovább menetel a Szeged, Dániában is nyert a Pastor-csapat

2018.11.11. 16:42
Jorge Maqueda nagy szerepet játszott a dániai győzelemben (Fotó: Popál Balázs)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában a Mol-Pick Szeged Dániában, a Skjern Handbold együttesénél vendégeskedett, de nem valami udvariasan, mert három góllal nyert. Az első félidő inkább a hazaiaké volt, de a másodikban fordult a kocka, és a feljavult Szeged megérdemelten nyert.

Győzelmi reményekkel lépett pályára Dániában a Skjern ellen a Szeged a Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában, de óvatosan készült a meccsre a magyar csapat, hiszen az ellenfél hazai pályán nagyon veszélyes.

Ennek megfelelően is kezdődött a találkozó, mert az első félidőben inkább a hazaiak vezettek, és ennek különösképpen örült a lelkes nézősereg, hiszen már a 18. percben három góllal ment a Skjern.

Ebben az időszakban nem sok jót lehetett elmondani a szegedi játékról, egyedül az volt biztató, hogy nem ugrottak meg jobban a dánok. Amikor a 20. percben már négy góllal vezettek a hazaiak (14–10), akkor felrémlett egy rémálomszerű folytatás is, de bejött Mirko Alilovic, és a félidő végére csak sikerült egygólos hátrányban pihenőre vonulni. 15–14

A második félidőben sokkal magabiztosabb Szeged jött ki a pályára, és szinte pillanatok alatt átvette a vezetést. Ráadásul a 46. percre úgy tűnt, a hét hat elleni játékot is kiismerte a magyar csapat, mert már négy góllal vezetett (18–22). Úgy tetszett, innen már nem lehet gond, de mégis lett, mert a közönségétől hajtott Skjern felállt a padlóról, és egy ötperces szegedi gólcsendet kihasználva kiegyenlített (25–25).

Kulcsfontosságú volt a következő támadás, amelyet Bánhidi góllal fejezett be, és bár még egyszer egalizáltak a dánok, a végén Alilovic lehúzta a rolót, és biztos, háromgólos győzelmet arattak. Folytatódott tehát a szegedi sikersorozat, második helyen áll a csapat a csoportban. 26–29

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
B-CSOPORT
SKJERN (dán)–MOL-PICK SZEGED 26–29 (15–14)
Skjern, 3000
néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
SKJERN:
Nielsen – Augustinussen 1, TANGEN 5, Jakobsen, J. Konradson 2, Mogensen 5, EGGERT 6 (2) Csere: Gústavsson (kapus), MIKKELSEN 5, Stenbäcken 1, Söndergaard 1, Grebenc. Edző: Ole Nörgaard
SZEGED: Sego – SOSTARIC 6, Maqueda 3, Blazevic, BÁNHIDI 3, Källman 2, Bombac 2. Csere: ALILOVIC (kapus), Gaber 1, CANELLAS 5 (2), Bodó 1, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 3 (2), Balogh 2. Edző: Carlos Pastor
Kiállítások:12, ill. 8 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 5/4
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 10. p.: 4–5. 18. p.: 11–8. 23. p.: 14–10. 41. p.: 17–20. 43. p.: 18–22. 53. p.: 25–25. 56. p.: 25–26
Ole Nörgaard: – Volt esélyünk a két pont megszerzésére, de Mogensen piros lapja után megroppantunk. Mindent megpróbáltunk, de a Szeged nagyobb rutinja döntött.
Carlos Pastor: – Mindig jó Dániában játszani, mert szakértő a közönség. A Skjern az első félidőben elkövetett hibáink miatt került előnybe, de kétszer is visszajöttünk a mérkőzésbe. Fontos volt a szünet utáni lendületes kezdés, ekkor uraltuk a küzdelmet. Elég volt egy-két figyelmetlenségből fakadó hiba, és ellenfelünk máris a nyakunkon volt. Alilovic pályára lépése döntő mozzanatnak bizonyult. A hajrában küzdőszellemünk segített bennünket két ponthoz. Az öltözőben megdicsértem a fiúkat.