A Szeged hazai döntetlennel zárta a BL-csoportkört

2019.03.03. 16:57
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 26–26-os döntetlent játszott a PPD Zagrebbel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A Tisza-parti csapat a lengyel Wisla Plockkal találkozik a nyolcaddöntőben.
Balogh Zsolt (jobbra) és Matej Gaber küzd a vendégekkel (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Balogh Zsolt (jobbra) és Matej Gaber küzd a vendégekkel (Fotó: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 26–26 (14–14)
Szeged, 3200
néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric, Balogh Zs. 1, BOMBAC 7, Gaber, Bodó 3, Sigurmannsson 4 (3). Csere: SEGO (kapus), Maqueda 1, Blazevic, Henigman, BÁNHIDI 3, ZSITNYIKOV 5, P. Rodríguez 1, Kaspárek 1. Edző: Carlos Pastor
ZAGREB: Kastelic – Horvat, SRSEN 6, BURIC 3, Vekic, MANDIC 8 (1), Mrakovcic 2. Csere: Risztanovics (kapus), Bicanic 1, Kontrec 2, Ravnic, Vlah, BOZIC-PAVLETIC 3, Hrstic, Potocnik 1. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. p.: 4–3. 11. p.: 6–5. 17. p.: 10–7. 20. p.: 10–9. 23. p.: 13–11. 25. p.: 13–13. 28. p.: 14–13. 31. p.: 14–15. 36. p.: 15–17. 40. p.: 16–18. 43. p.: 18–18. 46. p.: 20–19. 52. p.: 21–23. 56. p.: 24–23. 58. p.: 25–23. 60. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/1
Carlos Pastor:
– A zágrábiaknál és nálunk is több olyan játékos lépett pályára, aki eddig kevesebbet szerepelt a BL-találkozókon. Őket is tűzben kell tartani, mert szükségük van a több tapasztalatra. A legfontosabb mérkőzések a tavasszal várnak ránk. Néhány játékosom, például Bombac máris jó formában van. A Plock elleni nyolcaddöntő még odébb van, de csak két nagyon jó meccsel juthatunk tovább. Nem lepett meg, hogy a Plock ledolgozta Silkeborgban a négygólos hátrányát.
Branko Tamse: – Remek iramú csata volt, és megújuló taktikánkkal megpróbáltuk a szinte lehetetlent, nyerni Szegeden. A végén bármelyik együttes belőhette volna a győztes gólt, így igazságos az eredmény. A Vardar elleni nyolcaddöntőre még én sem gondolok.

Hetek óta lehet tudni, hogy a Szeged másodikként végez a csoportban, és a továbbjutását már a PPD Zagreb is bebiztosította, így mindkét csapat teher nélkül kézilabdázhatott.

A Tisza-partiak keretében ezúttal nem volt ott Jonas Källman és Joan Canellas, utóbbi hiánya azonban nem érződött – támadásban legalábbis –, hiszen a másik két irányító, Dean Bombac és Dmitrij Zsitnyikov is remek napot fogott ki. Az első félidőben egyszer sem vezetett a zágrábi alakulat, viszont leszakítani sem hagyta magát. Mirko Alilovic szegedi kapuban bemutatott bravúrjai ellenére is visszajött mínusz háromról a PPD, így 14–14-gyel vonultak pihenőre a felek.

Elhúzni a második játékrészben sem tudtak egymástól a csapatok, a változást az jelentette, hogy többnyire a vendégek vezettek egy-két góllal. A legjobbjuk Ivan Srsen volt, aki tavaly tavasszal sokat tett a Mol-Pick bajnoki címéért, meg is kapta érte most a nagy tapsot a bemutatásakor.

Bombac továbbra is ellenállhatatlanul játszott, és Bánhidi Bencét is egyre többször megtalálták a falban a szegediek, akik az 58. percben a beálló harmadik góljával 25–23-ra vezettek. Közel volt tehát a győzelem, de a zágrábiak nem hagyták annyiban, és kiharcolták a döntetlent (26–26).

A lazább BL-meccseknek ezzel vége a Mol-Pick számára, jöhet a folytatás a negyeddöntőbe jutásért, mégpedig a Wisla Plock ellen. Xavier Sabaté együttese ugyanis a hazai pályán elszenvedett 26–22-es vereség után a dániai visszavágón 27–20-ra győzött a Silkeborg vendégeként, így a lengyel csapat vár Bodó Richárdékra.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN
Skjern (dán)–Celje (szlovén) 35–32 (20–14)
PSG (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 31–25
(16–13)
SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Flensburg (német)–Nantes (francia) 29–29 (17–17)

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Kaspárek lövését védi a kapus, Mandic indul, és nem hibázik. Szegedi időkérés. Pastor kezdésként leordítja Kaspárek fejét. Bombacot leblokkolják, döntetlen a vége. 26–26
59. perc:
Kaspárek játssza be Bánhidinek, hetes. Sigurmannsson áll oda, és bepattintja. Zágrábi időkérés. Sego védi Potocnik ziccerét, de hetest kapnak a vendégek. Mandic belövi. 26–25
58. perc: Bánhidi
és Buric is beállóból talál be. 25–24
57. perc: Jól védekezik a Szeged, megvan a labda.
56. perc: Kaspárek lövését védi Risztanovics, de a kipattanót Bánhidi gólra váltja. 24–23
55. perc: Srsen kapu mellé lő.
54. perc:
Sego véd ziccert, indul a szegedi lerohanás, Kaspárek nagy góllal fejezi be. Hrstic fölé lő. Bombac egyenlít egyéni akcióval. 22–23
53. perc:
Kaspárek elvállalja, de Risztanovics olvassa a lövését.
52. perc: Srsen
kisodródva is bedobja Sego mellett. 21–23
51. perc:
Pastor időt kér passzív jelzésnél. Gyönyörűen kijátssza a Szeged az utolsó passzig, Bánhidi hetest harcol ki a végén. Sostaric jön a padról elvégezni, de a földre pattintott labdája fölé megy.
50. perc:
Elveszik passzív játék miatt a labdát a Szegedtől. Sigurmannsson visszaszerzi, majd egyből eladja. Szándékos lábat látnak Gabernél a bírók, kiküldik két percre. Kontrec szabadon beállóban, bepattintja. 21–22
49. perc:
Bombac lő gólt háttal a kapunak, de már leért a lába, belefújnak.
48. perc: Potocnik
előtt megnyílik a fal, a bal felsőbe lő. 21–21
47. perc: Srsen
lövése megpattan, Sego tehetetlen. Zsitnyikov egy lövőcsellel elküld három védőt, majd bedobja a ziccert. 21–20
46. perc: Mrakovcic fölé durrant jó szegedi védekezés után. Bombac góljával újra a Szeged vezet. Zágrábi időkérés. 20–19
45. perc:
Eljut valahogy Bánhidihez a labda, gyorsan továbbítja a kapuba. 19–19
44. perc: Buric
beállóból szép mozdulattal mattolja Segót. 18–19
43. perc:
Ezúttal Zsitnyikov ad gólpasszt Bombacnak. Jól megértik egymást. 18–18
42. perc:
Sego védi Srsen lövését.
41. perc:
Bombac kapufája után Risztanovics indít borzasztóan. Zsitnyikov átlövésből a bal alsóba talál. 17–18
40. perc: Bozic Pavletic
a jobb szélről hamar kihasználja az emberelőnyt. Maqueda lendületből beugrik, kapja is a labdát, de nem tudja megfogni. 16–18
39. perc:
Blazevicet kiküldik két percre.
38. perc:
Sego védi Mandic átlövését. Risztanovics is véd egyet. Pedro ziccerből szépít. 16–17
37. perc:
A Bánhidi által kiharcolt hetest Sigurmannsson a kapus bal kezébe lövi.
36. perc:
Maqueda eladja a labdát, Mandic gyönyörűen ejt a szegedi kapuba. Maquedát Kaspárek váltja. 15–17
35. perc: Srsen
negyedik góljával újra a zágrábiak vezetnek. 15–16
34. perc:
Bombac és Srsen lövése is pontatlan. Zsitnyikov lábbal megveri emberét, a passza viszont rossz Sigurmannssonnak.
33. perc:
Hrstic próbálkozása rossz a vendégeknél.
32. perc:
Bánhidit egyszer még meg tudják állítani, Maqueda passza után viszont már csak hetes árán. Sigurmannsson felé tovább él a bizalom a kihagyott büntető után, és most nem hibázik. 15–15
31. perc
: Elveszik a labdát a Zagrebtól, aztán Maqueda mellé durrant, Mandic pedig indításból előnyhöz juttatja a vendégeket. 14–15

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Szép játék a Szegednél, ám Maqueda befejezése pontatlan. Bozic Pavletic egyenlít, majd Maqueda hárított lövése után a vezetést is megszerezhetné a Zagrebnak, de Alilovic védi a ziccerét. Vége az első félidőnek. 14–14
29. perc:
Vlah lefordul Sigurmannssonról, nincs belemenés, van viszont hetes. Srsen Alilovic lábai között lőné be, de honfitársa résen van.
28. perc:
Időt kér a zágrábi csapat.
27. perc:
Horvat eladja a labdát. Bánhidi megkapja a labdát Bombactól, befordul, hétméteres jön. Sigurmannsson a jobb oldali kapufára lő.
26. perc: Zsitnyikov
a bal felsőbe tüzel Bombac előkészítése után. 14–13
25. perc:
Maqueda a lécet találja el, Bozic Pavletic pedig egyenlít. Szegedi időkérés. 13–13
24. perc: Mandic
csinál egy lövőcselt a levegőben, majd másodjára Alilovic felett bevágja. Maqueda átlövésből eredményes. Bicanic is távolról lő gólt. 13–12
23. perc:
Blazevic odaüt Vlah fejére, két percre kimegy.
22. perc: Megjött Zsitnyikov lövőkedve, és amíg így lő, ez nem baj. 12–10
21. perc: Zsitnyikov
ellövi középről, és jól teszi. Mandic a szélről újra megtalálja a rést Alilovic és a kapufa között. 11–10
20. perc:
Zsitnyikov és Sigurmannsson próbálkozik kínai figurával, a labda legalább marad a Szegednél. Nem sokáig... Kontrec beállóból farag tovább a zágrábiak hátrányán. 10–9
19. perc:
Bánhidire támadót fújnak, Buric ziccerben megy, de Aliloviccsal nem bír.
18. perc:
Balogh lövését rajta van Risztanovics. Bodót kiállítják, és hetest kap a Zagreb. A rutinos Horvat lő, Alilovic nem tud védeni, megteszi helyette a kapufa.
17. perc: Srsen
bevarrja. Bombac menti meg a labdát a másik oldalon rávetődéssel. 10–8
16. perc:
Alilovic bal lábbal kirúgja a labdát Mrakovcic lövése után. Bombac megint becselezi magát ziccerig. 10–7
15. perc:
Letelik az első zágrábi kiállítás. Bodó sárga lapot kap.
14. perc: Bodó
ezúttal beállóból talál be, Bombac passzából. Horvat lövését Alilovic védi. Bombac egyedül megoldja, az őt meglökő Mandicot is kiállítják. 9–7
13. perc: Mandic
a rövidre bedobja Alilovic mellett a bal szélről. Vekicet kiállítják Bombacról. 7–7
12. perc: Buric
egyenlít. Bodó nagy lendülettel jön, gól. 7–6
11. perc:
Mrakovcic előtt megint szabad az út, de fölé lő. Gyorsan eladja a labdát a Pick. Bombac ellen fújtak.
10. perc: Mrakovcicra nem figyelnek a szegediek, kihasználja a horvát. Bombacra figyelnek, de így is átveri a védőit és a kapust. 6–5
9. perc:
Bodó hatalmas kapufát lő, majd eladja a labdát a Szeged.
8. perc: Balogh
a jobb alsóba lő. Srsen belemenésgyanús gólját megadják a svédek. 5–4
7. perc: Bombac
betáncol a zágrábiak között, majd Kastelic lábai mellett talál be. Buricnál támadófaultot látnak a svéd bírók. 4–3
6. perc:
Srsen lövését Alilovic tolja ki. Balogh lövése sem jó. Srsen viszont másodjára már beveszi korábbi csapata kapuját. 3–3
5. perc:
Bombac pattintja oda remekül Gabernek a labdát, hetes jön. Sigurmannsson a bal felsőbe bombáz. 3–2
4. perc:
Buric sárgul be a vendégeknél.
3. perc: Bodó
a földre lő, onnan a kapuba pattan a labda. Mrakovcic félmagas lövéssel mattolja Alilovicot. 2–2
2. perc:
Bejátszással próbálkoznak a vendégek, rosszul. Sigurmannsson viszont gyönyörűen talál be a szélről. Mandictól jön a válasz. Alilovic kezdett a szegedi kapuban. 1–1
1. perc:
A Källmant és Canellast pihentető Szeged támad először. Bodó első lövése túl magasra megy.