Győzelemmel felérő szegedi pontszerzés az Aalborg ellen

2020.02.08. 17:42
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 11. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán 26–26-os döntetlent játszott az Aalborggal. A magyar csapat egy pillanatig sem vezetett a meccsen, az utolsó percben még kettővel égett.
Bombacék óriási küzdelem árán tudtak pontot szerezni az Aalborg ellen (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT

MOL PICK SZEGED–AALBORG HANDBALL (dán) 26–26 (13–15)
Szeged, 3200 néző. V: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
SZEGED: Alilovic – Radivojevics 4 (1), Maqueda 3, Bánhidi 1, Källman 2, Bodó 2, BOMBAC 5. Csere: MIKLER (kapus), Sigurmansson 3 (1), Kaspárek, Gaber, Sostaric 2, J. Canellas 1, STEPANCIC 3. Edző: Juan Carlos Pastor
AALBORG: SAEVERAAS – Marcher 1, M. Christiansen 1, SMÁRASON 6, Antonsen 1, Möllgaard 1, JUUL-LASSEN 7 (2). Csere: B. JAKOBSEN 4, Magnusson 2, Saugstrup, Ellebaek 2, Barthold 1. Edző: Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 2–4. 22. p.: 9–11. 24. p.: 11–11. 34. p.: 14–15. 38. p.: 14–18. 46. p.: 19–19. 51. p.: 20–22, 55. p.: 22–24. 57. p.: 24–24. 60. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– El kell ismernem, hogy az Aalborg győzelmet érdemelt volna. A januári Európa-bajnokság után kevés időt töltöttünk együtt, és ez meglátszott a teljesítményünkön. Támadásban és védekezésben is sokat hibáztunk, gyakran hoztuk kiszolgáltatott helyzetbe kapusainkat. De örülök a pontszerzésnek, és annak, hogy töretlen küzdőszellemünknek köszönhetően az utolsó tizenöt másodpercben két gólt szerezve egyenlítettünk.
Stefan Madsen: – A fantasztikus légkörben lejátszott meccsen közel álltunk a győzelemhez. Az utolsó másodpercekben elkövetett technikai hibáinkat gólokkal büntette meg ellenfelünk, így mentette döntetlenre a mérkőzést. Az idény legjobb teljesítményét nyújtva értünk el kimagasló eredményt, azaz akár elégedett is lehetnék, mert Szegedre nem győzni járnak az ellenfelek.

Juan Carlos Pastor a mérkőzés előtt arról beszélt, hogy csakis a győzelem az elfogadható eredmény, mivel most már minden pontnak óriási jelentősége van. Nos, a győzelem nem lett meg, de sikerrel felérő pontszerzés lett belőle végül.

Nem indult jól a mérkőzés a szegediek számára, hiszen hiába harcolta ki Bánhidi Benmce sorra a heteseket, az ihletett formában védő Kristian Saeveraas Bogdan Radivojevics, Stefán Sigurmansson és Mario Sostaric hetesét is védte, miközben Buster Juul-Lassen sorra szerezte (kínai) góljait, a 13. percben időt is kellett kérnie a házigazdának (3–6). Dean Bombac egyéni akcióival megindult felfelé a Szeged, és bár a dán megbeszélés után állandósulni látszott az egy-két gólos differencia, a 23. percben csak utolérte ellenfelét a magyar együttes (11–11).

A fordítás viszont nem jött össze, sőt a játékrész végén a dánoknak volt labdájuk a közte háromhoz – így is aalborgi öröm volt a szünetben (13–15).

A fordulást követően Henrik Möllgaardék hamar elléptek négy góllal, de az utolsó negyedórához érve Mikler Roland remeklésének köszönhetően egyenlő állás mellett értek a felek (19–19). Bodó ziccerével megvolt a lehetőség a fordításra, de ez nem jött össze, a dánok pedig újra elléptek kettővel, és csak az 57. percre sikerült utolérni őket (24–24).

Az utolsó percben Juul-Lassen büntetőjével megint kettő volt a hátrány, de 44 másodperc alatt a pontmentés legalább összejött – a mérkőzésen egy másodpercig sem vezető Szeged 26–26-ra hozta az Aalborg elleni ütközetet.

59. Rossz passz Bombactól.
58. Canellas lehetősége kimaradt, de a kipattanó a mienk.
58. Magnussontest mellől húzza vissza a rövidbe. 24–25
57. Mikler újabb védése után Sostaric egyenlít. 24–24
56. Mikler bravúrjára van szükség, de Sigurmannsson már eredményes. 23–24
56.
Borzalmas bejátszás Canellastól. Ezen elmehet a meccs.
55. Maqueda kap nagyot, Jakobsen meglepődik a kiállításán.
55. Smarasontarthatatlan, megint bevitte. Hatodik gólja. 22–24
54. Védés mindkét kapuban, Maqueda megtöri a csendet. 22–23
54. Ellebaekátlövése a jobb alsóban pihen. 21–23
53. Támadó hiba a dánoknál, de Källmannál is.
52. Bombacbekígyózott, 21–22.
52. Időkérés.
51. Baj van? Magnussoncselezi be magát, majd a kapuba pattint. 20–22
50. Canellas talpról a bal alsó mellé.
49. Ez hihetetlen... Passzívnál lőni kell, Möllgaard kap egy sapkát, de visszapattan hozzá és bedobja... 20–21
48. Stepancicszétlövi a jobb felsőt. 20–20
47. Vezetés ott, Smarasonaz ötödiket vágja be. 19–20
47. Vezetés csak nincs, Bodó ziccere fölé.
46. Möllgaard fölé tüzel.
46. Canellastalpról a jobb alsóba lőtt, egál. 19–19
45. Mikler újabb ziccert véd!
45. Kicsit megakadtak a dánok, a 3–0-s szegedi széria időkérést eredményezett.
45. Mikler védi Möllgaard lövését, Radivojevics pedig kihasználja, hogy üres a kapu. 18–19
44.
Rontás itt is passzívnál.
43. Még egy ziccer, ez meg fölé pattant.
42. Mikler beállóból is véd egy ziccert, de marad náluk.
39. Jakobsenbefordult, a jobb felsőbe lőtt. 15–19
39. Radivojevics nagy helyzete kimarad, Stepancic berepülve viszont már gólt szerez. 15–18
38. Smarasonmehet ki két percre.
38. Bodó bombáját a kapus és a kapufa hárítja, marad nálunk.
37. Möllgaardtalpról a jobb felsőbe bombáz. 14–18
37. Radivojevics helyzetét védi a kapus.
37. Van gyorsindulás, Antonsen visszarakja a közte hármat. 14–17
36.
Passzívnál Bánhidi ziccert ront.
35. Gyönyörű védekezés, Juul-Lassen a lécre ejt.
35. Stepancic a pályán, lövése kimarad.
34. Maqueda pedig még ki is megy két percre.
34. Smarasontört be erőszakosan, majd a kapuba lőtt. 14–16
33. Rég írhattuk, de Bánhidi hetest harcol ki.Radivojevicsezt már bepattintja. 14–15
32. Möllgaard fölé durrant.
31. Bombac bejátszása nem jó Bánhidinek, de Antonsen mellé lőtt. Cserébe elkapkodjuk.
31. Folytatódik a meccs.

Mikler érkezik a kapuba.

30. Jakobsen ziccere kimaradt. Véget ért a félidő.
30.
Gaber kapott szenzációs bejátszást, de fölé lőtt ziccerben.
29. Maqueda kínaija kimarad, lent marad, Juul-Lassen pedig a szélről a hosszú felsőbe lőtt. 13–15
28.Maqueda gyorsan felel, de ugyanilyen hamar jön Ellebaek válasza. 13–14
27. Ellebaekkapufája után Juul-Lassenhez kerül a labda, ő pedig az ötödik gólját szerzi. 12–13
27. Alilovic védi a beállós ziccerét, de marad náluk.
26. Bodó lendületből vág nagy gólt a kapu bal oldalába. 12–12
25.
Szabálytalan zárás.
24. Hiba a szegedieknél, megint lehet közte kettő.
24. Smarasonbetörésből visszaveszi az előnyt. 11–12
23. Kimaradó dán lehetőség, Källman indul, majd az üres kapuba lő. 11–11.
23. Radivojevicsa jobb szélről szépít pazar cunderrel. 10–11
22. Most viszont lemegy Jakobsen, Gabert bántotta.
21. Marcher maradt üresen a jobb szélen, Alilovic feje felett behúzza. 9–11
21. Maquedaátlövése a bal alsóban kötött ki. 9–10
20. Sőt még egy két perc is jön, Bodónak.
20. Jakobsennagyon él belül. 8–10
20. Most a dán csapat kért időt.
20. Källmanfut be, gól. 8–9
19. Möllgaard talpról, Alilovic véd.
19. Bodómég egyszer leüti lövés helyett, így ziccer. 7–9
18. Jakobsenhezmegint eljut passzívnál, újabb gólt szerez. 6–9
17. Smarasontalpról lőtt óriási gólt a jobb felsőbe, majd az üres kapu mellé jött Källman lökete. 6–8
16. Ha ők így... Maqueda feladott labdájából Radivojevics szerez kínaiból gólt. 6–7
15. Möllgaard bombáját Alilovic a lécre üti, de marad náluk, Jakobsen pedig már eredményes beállóból. 5–7
15. Bezzeg Bombac újabb szólója. 5–6
14.
Möllgaard passza most nem jó a szélre.
14. Bombacbetörésből kozmetikáz. 4–6
13. Időt kért a Szeged.
13. Lemásolják, Möllgaard feladott labdáját megint behúzza kínaiból Juul-Lassen. 3–6
13.
Bodó lövését és Källman ziccerét is védte a norvég kapus.
12. Möllgaard feladott labdáját Juul-Lassen húzza be kínaiból. 3–5
11. Bánhidi most nem hetest harcol ki, hanem gólt lő. 3–4
10. Hetes ott is, ez is kimarad, de hiába véd Alilovic, a kipattanót bevágja Juul-Lassen. 2–4
10. Már le sem kell írni, hogy Bánhidi hetest harcol ki. Sostaric hetesét meg kézzel hárítja Saeveraas. Hihetetlen.

9. Smarason játszott szépen Christiansenhez, aki bepattintja. 2–3
8. Bánhidi megint hetest harcol ki. Sigurmansson hetesét is védi lábbal Saeveraas.
7. Hét a hatban gyorsan helyzet, de Alilovic véd.
7. Bánhidi újabb hetest erőszakol ki. Sigurmannsson a léc alá lőtt. 2–2
6. Christiansen lövését védte Alilovic passzívnál.
5. Bombac bejátszásából Bánhidi is kiharcol egy büntetőt. Radivojevics hetesét Saeveraas lábbal védi.
4. Smarason szenzációsan tört be, hetes. Juul-Lassen a bal felsőbe ágyúz. 1–2
3. Möllgaard is kap egy sapkát, korner.
3. Passzívnál belemenés. Bombac gyorsan befejezi, 1–1.
2. Bodó kapufával kezd.
1. Smarasonéaz első gól, Alilovic mozgásával ellentétesen lőtt a bal alsóba. 0–1
1. Remek szegedi blokk, de marad a dánoknál.