Gólgazdag meccsen, nagy különbséggel nyert a Veszprém

R. Gy.R. Gy.
2019.11.09. 17:16
Nenadicsék fölényes győzelmet arattak a Breszt otthonában (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában a Telekom Veszprém idegenben lépett pályára a Meskov Breszt ellen, és szoros első félidő után biztos győzelmet aratott.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ
B-CSOPORT

MESKOV BRESZT (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 30–37 (1720)
Breszt,4000néző.Vezette:Gubica, Milosevic (horvátok)
BRESZT:Pesic – Djukics3 (1), PANIC4, Obradovics1, Sumak2, Accambray3, Jurinok1. Csere: Mackevics (kapus), Malus4, Szelvaszjuk, Kankaras, SKURINSZKIJ4, VAJLUPAU 5 (2), Razgor 2, Szelvaszjuk, Obranovic 1. Edző:Raúl Alonso
VESZPRÉM:Sterbik – GAJIC8 (3), Tönnesen3, NENADICS8, B. Blagotinsek, LAUGE6, STRLEK5. Csere: CUPARA (kapus), Moraes1, Terzic, BOROZAN6, J. Omar, Mackovsek. Edző:David Davis
Az eredmény alakulása:5. perc:3–2.7. p.:5–2.10. p.:5–5.13. p.:7–8.16. p.:8–10.21. p.:12–12.23. p.:12–14.29. p.:16–19.34. p.:19–21.40. perc:20–25.45. p.:23–30.50. p.:25–32.59. p.:29–36
Kiállítások:8, ill. 4 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Raúl Alonso: –
Hosszú és nehéz hét van mögöttünk, sok meccsel és még több utazással. Ettől függetlenül minden tiszteletem a játékosaimé. Jól kezdtünk, vezettünk, sokat futottunk és jól védekeztünk. Ezután elkezdtünk könnyű lerohanás gólokat kapni, aztán pedig egyáltalán nem védekeztünk. Összesen tizenhét ziccert hagytunk ki, amit egy csapat ellen sem engedhetünk meg.
David Davis: – Örülök, hiszen először sikerült nyernünk idegenben. Játszottunk már Bresztben, a SEHA-ligában, ami hasonlóan nehéz mérkőzés volt. Jó munkát végeztünk, ami elterveztünk, majdnem sikerült véghez vinni.

A forduló előtt a csoport 7. helyén tanyázó Meskov Breszt otthonába látogatott a Veszprém, méghozzá az idegenbeli győzelem reményében. Elképesztő hevességgel ugrott egymásnak a két csapat, a 7. percig 5–2-re vezettek a hazaiak, de az örömük nagyjából eddig is tartott.

A Veszprém különösebb erőlködés nélkül fokozatosan feljött, és a 12. percben már vezetett is Lauge góljával. Az első félidő hátralévő részében sűrűn potyogtak a gólok, a kapusok szinte csak arra voltak kárhoztatva, hogy kiszedjék a labdát a hálóból.

Az utolsó percig egy-két gólos előnyben volt a Veszprém, amely húsz gólt szerzett az első játékrészben.

A második félidő elején beállt a magyar csapat kapujába Cupara, és ő már védésekkel jelentkezett, aminek az lett az eredménye, hogy a hazaiak fokozatosan lemaradtak, mert a támadásban nagyon futott a veszprémi szekér. A 40. percben már ötgólos volt a veszprémi előny, ezért a hazaiak időt kértek, de ez sem segített rajtuk. A jól játszó Nenadics és Borozan, valamint Gajic vezérletével az 50. percben már hét gól volt a vendégelőny (25–32).

Itt már érezhető volt, hogy a hazaiak nem fognak tudni feltámadni, és ez így is lett. A vége hétgólos különbség lett egy olyan meccsen, amelyen szinte számolatlanul estek a gólok, de a veszprémiek dicsérete, hogy az általában izzasztó breszti oroszlánbarlangból ezúttal könnyed játékkal sikerült elhozni a két pontot. 30–37

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kielce (lengyel)
28–28 (17–16)
VASÁRNAP JÁTSSZÁK
17.00: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Montpellier (francia)
19.00: THW Kiel (német)–Porto (portugál)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, váratlanul sima győzelmet aratott a Veszprém. 30–37
60. perc:
Még egy gól a végére Razgor révén, de az utolsó másodpercben Lauge is betalál! 30–37
59. perc:
Ez is bent van. Tönnesen átlövése jutott a bal fölsőbe. 29–36
59. perc:
Elrontott veszprémi támadás után Skurinszkij kapufát dobott.
58. perc: Kínaival próbálkoztak a hazaiak, de nem jött össze...
57. perc: Valjupau tartotta a lépést Nenadiccsal ezekben a percekben, és megint belőtte. 29–35
57. perc: Nenadics
nem akart leállni a gólgyártással, megint szépen betalált. 28–35
56. perc:
Hatottak a szavak, Valjupau vette észre betörés után, hogy üres a bal alsó, oda is dobta a labdát. 28–34
55. perc: Hazai időkérés.
55. perc: Nenadics
két embert is becsapott, majd a ziccert egyszerűen a hálóba pattintotta. 27–34
55. perc: Obranovic
lövése mellé szállt.
54. perc: A veszprémi támadás nem tartott sokáig, Lauge lőtt mellé.
53. perc: Skurinszkij lövése a kapufáról jött le, jöhetett a Veszprém.
52. perc: Nenadicsé a harmincharmadik. Éles szögből lőtt a jobb felsőbe. 27–33
51. perc:
Eladott veszprémi labda után gyorsan indulhattak a hazaiak, Vajlupau belőtte. 27–32
51. perc:
Némi öröm a hazai szurkolóknak, hogy a magára hagyott Obranovic szép gólt szerzett. 26–32
50. perc: Borozannak ma jól megy, újabb gólt hozott össze. 25~32
50. perc: Blagotinsek
hozott össze egy hetest, amelyet Djukic a bal alsóba lőtt. 25–31
49. perc: Laugét
húzták-vonták, de őt ez sem zavarta, jó nagy gólt szerzett. 24–31
48. perc: Gajic
lövését Mackevics kivédte, a másik oldalon Skurinszkij viszont gólt lőtt. 24–30
48. perc: Skurinszkij
suhintott egyet a jobb fölső irányába, de Cupara fölé tolta a labdát.
47. perc: Jó veszprémi blokk után Cupara akart az üres kapura gólt lőni, de a kapus visszaért...
45. perc: Kicsit romlott a hazaiak koncentrációja, Panic csúnyán fölé lőtt, nem úgy a másik oldalon Lauge, aki nem elég, hogy gólt szerzett, még emberelőnyt is kiharcolt. 23–30
44. perc:
Labdaszerzés után Strlek indult meg, és a ziccert a bal alsóba lőtte. 23–29
44. perc: Tönnesen,
mint valami mozsárágyú, úgy lőtt a jobb fölsőbe. 23–28
43. perc: Skurinszkij
ugrott fel irgalmatlanul magasra, és a léc alá lőtt. 23–27
42. perc:
Mennek a gólok rendesen... Előbb Panic, majd a másik oldalon Borozan zörgette meg a hálót. 22–27
42. perc: Strleket
hagyták nagyon egyedül a bal szélen, neki meg az ilyesmi ujjgyakorlat... 21–26
42. perc: Morozan
hibázott, Razgor viszont nem a másik oldalon. 21–25
41. perc: Cupara
megint védett, ezúttal is Accambray lövését.
40. perc: Breszti időkérés.
40. perc: Cupara védte Accambray lövését, aztán az ellentámadásból Borozan vagy 11 méterről lőtt a bal alsóba. 20–25
40. perc: Borozan
kapott labdát a távolban, és az üresen hagyott veszprémi nagy bombával hizlalta négyre a különbséget. 20–24
39. perc:
Heteshez jutott a Breszt, csakhogy Valjupau lövését Cupara térddel védte.
38. perc: Gajic maradt elöl egy elrontott hazai támadás közben, így aztán amikor megkapta a labdát, csak be kellett dobnia a ziccert. 20–23
37. perc: Lauge szabálytalansága két percet és hetest ért. A hetest Valjupau bepattintotta. 20–22
36. perc:
Némi gólcsend után Lauge lőtt mellé, szóval marad a „befagyott” állás.
35. perc: Le is pergett a veszprémi emberelőny, de a passzívot is befújták a hazaiaknál.
34. perc: Sumak lövését Cupara az oldalvonalon kívülre védte. Támadott tovább a Breszt, hosszú idő után Panic lövése a blokkról ment mellé.
34. perc: Accambray
kiállt két percre, a hetest pedig Gajic bevágta. 19–22
34. perc: Sumak
maradt egyedül a hatoson, ha már ott volt belőtte. 19–21
33. perc:
Kikerült a labda a jobb szélre, ahol Gajic a ma látott jó formáját hozta, és bedobta. 18–21
32. perc: Nenadics
lövését Pesic védte, a másik oldalon pedig Malus középre tartó löketét a félidőben beállt Cupara.
31. perc: Panic
révén mindjárt gólt is szerzett a hazai csapat, nem szűnik a góleső. 18–20

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Időntúli szabaddobást kapott a Breszt, de ebből már nem lett semmi, háromgólos veszprémi előny a félidőben. 17–20
30. perc: Breszti időkérés tizenöt másodperccel a vége előtt.
30. perc:
Szépen kijátszott veszprémi támadás végén Gajic lőtt hihetetlenül pontosan a jobb fölsőbe. 17–20
29. perc: Malus
lövése ezúttal is gondot okozott Sterbiknek, be is ment. 17–19
29. perc:
A gyors veszprémi labdaszerzés után megint Borozan vette észre, hogy szabad a bal alsó, oda is küldte. 16–19
28. perc: Borozan
helyet talált, a labda pedig utat a breszti hálóba. 16–18
28. perc:
Passzív után jónak tűnt a blokk, de Sterbik bevédte a labdát... 16–17
26. perc: Gajic
kapott labdát a jobb szélen, beugrott és a jobb alsóba lőtt. 15–17
26. perc:
Potyognak a gólok. Most Skurinszkij talált be, hiába rángatták a mezét. 15–16
25. perc: Nenadics
megint odatett egy gólt az eddigi tizenöthöz. 14–16
24. perc: Nenadics
nagy formában, ezúttal a szaggatottról lőtt szép gólt, de az ellentámadásból Obradovic lőtt könnyű gólt a rossz védekezés miatt. 14–15
24. perc: Skurinszkij
hetest harcolt ki, Vajlupau bedobta. 13–14
23. perc:
Elrontott hazai támadás után Borozan lövése kijött a kapusról, Moraes lecsapott rá, és a hálóba ejtett. 12–14
22. perc:
Passzívot mutattak már a bírók, amikor Nenadics remekül lőtt a jobb alsóba. 12–13
21. perc: Accambray
lövése mellé szállt, majd egy eladott labda után Jurinok száguldott végig, és kiegyenlített. 12–12
20. perc:
Azért sikerült a gólszerzés, megint Lauge volt eredményes. 11–12
20. perc:
Rossz bejátszás után Djukics szerzett könnyű gólt, egyenlő. 11–11
19. perc: Accambray
belejött... Ezúttal talpról lőtt a jobb alsóba. 10–11
18. perc: Pesic
védte Lauge lövését, de maradt a labda a Veszprémnek, Nenadics remekül lőtt a bal alsóba, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. 9–11
17. perc:
Hiába ugrottak fel ketten is, Accambray megtalálta mellettük a rést, és a bal alsóba talált. 9–10
16. perc:
Újabb hetest kapott a veszprémi csapat, ezúttal Lauge harcolta ki. A hetest Gajicsa jobb alsóba pattintotta. 8–10
16. perc:
Csak nem akarnak leszakadni... Ezúttal Malus ugrott fel a szaggatottról, és lőtt egy hatalmas gólt. 8–9
15. perc: Moraes
fordult be, lerántották, hetest kapott. A hetest Gajic sűrű lövőcsel után a bal alsóba lőtte. 7–9
14. perc:
Hosszasan támadhatott a Meskov Breszt, de Accambray lövését szépen védte Sterbik.
13. perc:
Megint Lauge révén szerzett vezetést a Veszprém. 7–8
12. perc:
Vezetett egy rövid időre a Veszprém Lauge góljával, de szinte másodperceken belül egyenlített a Breszt Panic révén. 7–7
12. perc:
Hetest harcolt ki a Breszt, és Sterbik szépen védte Djukics büntetőjét.
11. perc: No, nem sokáig, mert Tönnesen lövését csak nézte Pesic. 6–6
11. perc: Sumak
góljával újra a hazaiaknál az előny. 6–5
10. perc: Malus
lövése kijött a kapufáról, Strlek viszont gyorsan ment, kapta a labdát, és a ziccert a jobb fölsőbe dobta. 5–5
9. perc:
Azért csak megszületett a veszprémi szépítés, Gajic szerzett ügyes gólt. 5–4
9. perc: Vajlupau
lövése a kapufáról jött ki, pedig ziccer volt, aztán egy eladott labda után megint próbálkozhatott, de ezúttal Sterbik védett.
7. perc: Strlek lőtt akrobatikus mozdulattal gyönyörű gólt, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. 5–3
7. perc: Lauge
nagy lövése kijött a kapufáról, éppen egy hazai kézbe, gyorsan indult Djukics, kapta is a labdát, és simán bedobta a ziccert. 5–2
6. perc: Malusszal
nem tudott mit kezdeni a veszprémi védelem, lábon lemozogta a védőket, és belőtte. 4–2
5. perc:
Emberhátrányban Nenadics érkezett lendületesen, és be is dobta. 3–2
5. perc: Accambray
találta meg a rést két védő között, begyalogolt és bevágta. 3–1
4. perc:
A másik oldalon hibázott Nenadics, aztán a fehérorosz támadás közben Blagotinseket küldték ki két percre.
4. perc: Sterbik el sem hiszi, hogy Panic ekkora gólt tudott lőni… 2–1
2. perc:
Óriási dugóval egyenlített a Breszt, Malus révén,majd a gyors középkezdés után Strlek futott be a falba, kapta a labdát, és bedobta. 1–1
1. perc:
A Veszprém kezdte a meccset, Strlek próbálkozását azonban hárította Pesic.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Breszt tiszta kékben, a Veszprém tiszta fehérben játszik.