Veszprém-siker Kielcében, megvan a csoport 2. helye

2019.03.02. 17:20
Újabb parádés győzelmet ünnepelhetett a Veszprém, ezúttal a Kielce ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A Telekom Veszprém 36–35-re győzött Kielcében, így a második helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. csoportjában. Ez azt is jelenti, hogy a Veszprém és a Szeged csak a final fourban találkozhat egymással. A bakonyiak a Sporting CP-vel játszanak majd a nyolcaddöntőben.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
VIVE KIELCE (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 35–36 (21–18)
Kielce, 4000
néző. V: Badura, Ondogrecura (szlovákok)
KIELCE: Cupara – Moryto 1, LIJEWSKI 4, KARALEK 6, Cindric 2, Kules 4, Fernández 2. Csere: Ivic (kapus), Bis, Aguinagalde 4 (1), Jachlewski 3, JANC 7 (2), Jurkiewicz 1, Mamic 1. Edző: Talant Dujsebajev
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 4, NAGY L. 5, Blagotinsek, MAHE 8 (4), Mackovsek 3, Manaszkov 1 (1). Csere: STERBIK (kapus), Ilics 1, Tönnesen 1, Nilsson 3, Marguc, Strlek 1, Terzic, NENADICS 6, Lékai 3. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 8. p.: 3–6. 12. p.: 7–9. 14. p.: 9–9. 21. p.: 13–12. 27. p.: 18–15. 41. p.: 27–24. 44. p.: 27–27. 49. p.: 29–29. 53. p.: 32–30. 57. p.: 32–35. 59. p.: 34–35. 60. p.: 35–35
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Talant Dujsebajev:
– A Veszprém jól játszott, dicséretet érdemel. Elégedett vagyok a csapatom küzdőszellemével, valamint azzal a fanatizmussal, amellyel a szurkolók támogatták. A céljaink változatlanok, tovább harcolunk az elérésükért.
David Davis: – Mindig hatalmas megtiszteltetés olyan edzővel szemben játszani, aki fontos az életemben. Talant Dujsebajev keze alatt játékoskarrierem legsikeresebb éveit tölthettem el. Csapatomról csak jót mondhatok, hiszen a végsőkig küzdött. Az első félidőben voltak problémáink védekezésben, de nem adtuk fel. Harcoltunk, és ez eredményezte a sikert. Októberben, amikor átvettem az együttest, nagyon nehéz helyzetben voltunk, de azóta kiváló munkát végeztek a srácok. Folyamatosan javult a teljesítményük, így el tudtuk érni a második helyet a csoportunkban.

A CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Barcelona (spanyol)–RN Löwen (német) 30–25 (20–12)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kristianstad (svéd) 32–23 (15–11)
Vardar Szkopje (északmacedón)–Montpellier (francia) 33–27 (16–13)

A Veszprémnek legalább egy pontot kellett Kielcében szereznie ahhoz, hogy a Vardar Szkopje–Montpellier mérkőzés eredményétől függetlenül biztosítsa a második helyét a csoportban. Nem is kezdett rosszul a magyar csapat, amely Nagy László és az ezúttal kezdőként lehetőséget kapó Kentin Mahé vezérletével 7–4-re meglépett a 8. percre.

A gólok ezután is megállíthatatlanul potyogtak, csak sajnos egyre többször a hazaiak örülhettek. A beálló elleni védekezés különösen rosszul ment a bakonyi fiúknak, Karalek mind az öt lövéséből betalált az első 30 percben.

Az sem segített, hogy míg hazai oldalon egy kiállítást sem ítéltek, addig a Veszprém háromszor is emberhátrányba került. A 39 gólt hozó első félidő után hárommal vezetett a Kielce. 21–18

A legutóbbi BL-meccseken nagyot javult a Veszprém védekezése a második félidőre, és most is jobb lett a helyzet ezen a téren. Főleg úgy, hogy a kapuban Mikler Rolandot váltó Sterbik Árpád remek napot fogott ki.

Védéseivel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a 43. percben 27–27-et mutasson az eredményjelző. A Veszprém irányítói is parádéztak, Mahé mellett Petar Nenadics is kivette a részét a felzárkózásból, utóbbi a góljai mellett többször nagyszerűen játszott össze Andreas Nilssonnal.

Az 57. percben már a Veszprém vezetett három góllal, ám a Dujshebaev fivérek mellett Michal Jureckit is nélkülöző lengyel csapat az utolsó percbe lépve egyenlített (35–35). Hiába, mert Manuel Strlek a bal szélről dobott góljával visszavette a vezetést, majd Sterbik két védéssel biztosította a győzelmet a vendégeknek.

Ez azt jelenti, hogy a Veszprém csoportmásodikként az „alsóágról” érkező Sporting CP-vel találkozik a nyolcaddöntőben, a negyeddöntőben pedig biztosan elkerüli a Mol-Pick Szegedet. Tovább él tehát a remény arra, hogy két magyar csapatot láthatunk a kölni négyes döntőben.

8. Kristianstad (svéd) 14 2 1 11 396–475 –79 5

A csoport győztese a negyeddöntőbe jutott, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe kerülnek.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Lékai eladja, Janc indul, gól. Strlek a szélről belövi Cupara alatt. Hazai időkérés 12 másodperccel a vége előtt. Sterbik véd két átlövést, indulhat a veszprémi örömtánc. Megvan a csoport második helye! 35–36
59. perc: Aguinagaldéra
most senki sem figyel a vendégek közül. Lékai betalál, de közben Davis már időt kért. 34–35
58. perc:
Gajic lövését Cupara védi, de Sterbik is bemutat egy bravúrt.
57. perc:
Lékai előtt megnyílik az út, hetest kap. Manaszkov pattintott lövése után a lécről megy be a labda. Janc betörésből töri meg a hazai gólcsendet. 33–35
56. perc: Nenadics
remekel, keresztülviszi a fal előtt a labdát, majd a kapus lábai mellett betalál. Cindric nagy helyzetben nem bír Sterbikkel. 32–34
55. perc:
Fernández az oldalhálóba lő.
54. perc:
Nenadics passzából Nilsson egyenlít. Labdaszerzés után Gajic lő gólt az üres kapuba 10 méterről. 32–33
53. perc: Nenadics
gólja után Sterbik védi Kules lövését. 32–31
52. perc:
David Davis időt kér. Aguinagalde lerántja Nagyot, két percre kiáll. Nilsson eladja a labdát, Lijewski indul és büntet. 32–30
51. perc: Nenadicsot leblokkolják, indul a Kielce, de Strlek megzavarja Morytót, megvan a labda.
50. perc:
Cupara védi Mahé hetesét. Fernández a bal szélről mattolja Sterbiket. 31–30
49. perc:
Két beállóval támad a Veszprém, Nilsson talál be közülük. Megszerzi a labdát a magyar csapat. 30–30
48. perc: Jurkiewicz
lövése megpattan, Sterbik tehetetlen. Nagyot leblokkolják, Nenadics begyűjti a kipattanót. Mamicé az első kielcei kiállítás. 30–29
47. perc: Nagy lövését a kapufára tolja Cupara. Mamic a szélről eredményes. Nenadics egyenlít betörésből. 29–29
46. perc:
Kules lövését védi Sterbik, de marad náluk a labda. Aztán megint a kapus nyeri Kules és Sterbik csatáját.
45. perc: Nenadicshoz
pattan a labda szerencsésen, kihasználja. 28–28
44. perc: Karalek
Nagy ölelésében is betalál. 28–27
43. perc:
Támadófault a Kielcénél, lehet egyenlíteni. Gajic a szélről a rövidbe pattint. 27–27
42. perc:
Kules bejátszása nem jó, Gajic indul, gól. 27–26
41. perc: Gyorsan lejátsszák a jobb szélre, Moryto ellövi Sterbik mellett a hosszúba. Nagyhoz visszapattan a labda, és másodjára már a kapuba lő. 27–25
40. perc:
Újabb eladott labda, Janc indul, gól. Nenadics villan. Blagotinsek újra kiáll két percre. 26–24
39. perc:
Sterbik védése után indulhatna a Veszprém, de Gajic eladja a labdát, Jachlewski így ziccert lőhet. 25–23
38. perc:
A másik oldalon Aguinagalde villan beállóban. Nilsson hetest harcol ki. Mahé keze nem remeg meg. 24–23
37. perc:
Blagotinseket kiállítják, a megítélt hetest pedig Janc váltja gólra. Nilsson talál be Nenadics bejátszásából. 23–22
36. perc:
Sterbik véd kétszer is. Mackovsek teljesen egyedül mehet, de Cuparába dobja a labdát…
35. perc: Mahé
ezt a félidőt is remekül kezdi, már a hetedik gólját szerzi. 22–21
34. perc: Nenadics
góljára Cindric válaszol. 22–20
33. perc:
Nagy indítását lehalássza Moryto. Sterbik védi Jachlewski próbálkozását.
32. perc:
Kétszer is jól védekezik a Veszprém a beállóval szemben. Mahé egy csel után a kapu jobb oldalába lő. 21–19
31. perc:
Sterbik váltotta Miklert a kapuban, meg is van az első védése. Mackovsek a lerohanás végén nem lő, hanem elpasszolja a labdát.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Kules
óriási erővel vágja be átlövésből. Mackovsek lövése után a lécről a vonal elé pattan a labda, és a kapusról nem pattan be sajnos. Dujsebajev kikéri második idejét is. Jó a veszprémi blokk, hárommal vezet a Kielce egy félidő után. A Vardar–Montpellier meccs 16–13-ra áll a szünetben. 21–18
29. perc:
Tönnesen becselezi magát, hetes. Mahé a padról bejőve bepattintja. 20–18
28. perc: Lékai passzából Mackovsek szépít. Kules átlövésénél nincs esélye Miklernek. 20–17
27. perc: Lékai
két védő mellett is elmegy, majd jól lő. Lijewski Manaszkovot veri át, Mikler véd, de hetes jön és két perc Manaszkovnak. Janc belövi a hetest. 19–16
26. perc: Karalek
ötödik lövéséből is gól lesz. Veszprémi időkérés. 18–15
25. perc: Aguinagalde
beállóból állítja vissza a kétgólos különbséget. Ilics az ellenfélhez passzol. 17–15
24. perc: Lijewski
tör be, gól. Ilics átlövésből talál be. 16–15
23. perc:
Blagotinsek blokkol, majd elveszik a szlovák bírók a labdát a Kielcétől. Lékai rosszul passzol, Fernández indul, gól. Lékai a középkezdés után egyből javítja az előbbi hibáját. 15–14
22. perc: Lékai
először eredményes. 14–13
21. perc:
Gajic lövését védi Ivic. A Kielce szlovén jobbszélsője, Janc viszont betalál. 14–12
20. perc:
Ilics átlövését Ivic védi. Időt kér a Kielcét irányító Talant Dujsebajev. Kules átlövésével először vezet a Kielce. 13–12
19. perc:
Terzicet kiállítják két percre, arcon vágta Jurkiewiczet. Lijewski egyenlít. 12–12
18. perc: Cindric
alulról nagyon bevágja. Tönnesen felel a horvát góljára. 11–12
17. perc:
Lékai és Tönnesen is a pályán, utóbbi ellépi.
16. perc: Mackovsek
fejez be a szélről góllal egy lerohanást. Lijewski hatalmas gólt lő a jobb felsőbe. 10–11
15. perc: Nagy
felugrik, és már a negyedik gólját lövi. Mikler védi Kules lövését. 9–10
14. perc:
Janc harcol ki hetest, Aguinagalde értékesíti, hiába ér bele a labdába Mikler. 9–9
13. perc:
Mahé lövését védi Cupara, nem kap szabaddobást a francia.
12. perc: Karaleken
ketten lógnak, de így is belövi. Nagy a szélről talál be, Janc betörésből. 8–9
11. perc:
Blagotinsek ziccerét védi Cupara, a szlovént le is cseréli Davis. Mackovsek lő gólt. 6–8
10. perc:
Gajic hibázik, Karaleket viszont megint megtalálják a falban, és a fehérorosz nem ront. 6–7
9. perc: Kules
szépít. 5–7
8. perc: Mahé
majd Nagy növeli tovább a veszprémi előnyt emberhátrányban, a kettő között Jachlewski talált be. 4–7
7. perc:
Moryto hetesét Mikler védi, Mackovseket kiállítják.
6. perc: Karalek
góljára Nagy László válaszol. 3–5
5. perc: Mahé
ezt a hetest is belövi. Karalek szépít beállóból. Gyors támadás végén Gajic a jobb szélről dobja el a leendő veszprémi Csupara mellett. 2–4
4. perc:
Blagotinsek újabb hétméterest harcol ki.
3. perc: Mahé
értékesíti a büntetőt. Megvan Mikler első védése, Kules lövését védi. 1–2
2. perc:
Mackovsek bejátssza Blagotinseknek a labdát, heteshez jut a Veszprém.
1. perc:
A Veszprém támad először, és ezúttal Mahé kezd irányítóban a magyar csapatban. A francia rögtön meg is szerzi első gólját. Jachlewski a bal szélről válaszol, Miklert mattolva. 1–1