Erős kezdés után döcögős végjáték, de szegedi siker

2014.11.22. 14:29
A szegediek a jó kezdés után már nem engedték ki a meccset a kezükből (Fotó: Móricz-Sabján Simon, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 6. fordulójában a Mol-Pick Szeged a francia Dunkerque otthonában is győzni tudott. Az utolsó percek váratlanul izgalmasra sikeredtek, de a Szeged megérdemelt győzelmet aratott.

Ilyés sérülése nem jött rendbe, így nem léphetett pályára a mérkőzésen, amelyen a házigazda gyorsan megszerezte a vezetést, de a vendégek Balogh Zsolt vezérletével gyorsan elléptek (1–4).

A 10. percre Källman ziccerével már 7–3-ra vezettek a szegediek, de a magyar csapat támadójátéka negyedórányi játék után (5–9) megakadt, a házigazda pedig a 20. minutumban hetest végezhetett el azért, hogy egyre zárkózzon (8–10). Sierra azonban nagyszerűen védett az első félidőben – tizenegy hárítást mutatott be –, s a közben 100. BL-gólját is megszerző Ancsin Gábor irányításával gyorsan ismét ellépett a Szeged (8–13).

A 28. és a 36. perc között ismét megrekedt a magyar támadójáték, 11–15-ről 14–15-re kapaszkodtak a franciák. Egyenlíteni viszont ekkor sem tudtak, a magyar csapat az egy-két gólos előnyét rendre megtartotta, ezekből pedig gyakran el is lépett három-négyre (21–25).

Az utolsó hat percben aztán megint gólképtelen maradt az együttes, de a hat gólig jutó Nagy Kornél révén csak szorossá tudták tenni a meccset a hazaiak, a pontszerzés végül nem jött össze nekik (24–25).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Dunkerque HB (francia)–MOL-Pick Szeged 24–25 (12–15)
Dunkerque,
2400 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
Dunkerque: GERARD – Tuati 1, Paczkowski 2, Lamon 1, MOKRANI 4, NAGY K. 6, Butto. Csere: Grocaut, SOUDRY 3, Emonet 5 (3), Causse 2, Pejovics. Edző: Patrick Cazal
Szeged: SIERRA – Parrondo 2, Vranjes 2, KäLLMAN 3, Blazevic 1, Zubai Sz. 3, BOMBAC 4 (2). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 3 (1), MINDEGÍA 3, R. Prodanovics 1, ANCSIN G. 3, Vadkerti A. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 10. p.: 3–7. 15. p.: 5–9. 20. p.: 8–10. 24. p.: 8–13. 35. p.: 14–15. 40. p.: 16–19. 45. p.: 19–20. 50. p.: 20–23. 57. p.: 23–25
Kiállítások: 10, ill. 10 pec
Hétméteresek: 7/3, ill. 5/3
METSERMÉRLEG
Patrick Cazal:
– A Szeged megérdemelte a győzelmet, jobb volt nálunk. Sajnálom, hogy csak a hajrában játszottunk úgy, ahogyan az egész meccsen kellett volna.
Juan Carlos Pastor: – Fontos győzelmet arattunk, méghozzá úgy, hogy végig kézben tartottuk a meccs irányítását. Minden játékosom dicséretet érdemel.

60.
Bombac lő, Gérard véd, szabálytalanság, még 16 mp.
59. Causse húzta a jobb szélről a rövidbe. 24–25
59. Sierra véd, de visszaszerzik a franciák, Vranjes pedig kap egy két percet.
56.
Visszaszerzik a kipattanót és hetest kapnak.
56. Vranjes kap két percet Nagyról.
55. Bombac bombája a lécről a gólvonal elé pattant.
55. Vranjes harcolt ki hetest.
55.
Nagy lövését Sierra védte.
54. Zubai összeszedi a bejátszást, és újabb gólt szerez. 21–25
54. Lamon kap pirosat arcra ütésért.
52. Balogh ment fel és lőtt a jobb alsóba. 21–24
51. Vranjes kapott bejátszást és gólt szerez hátrányból. Emonet gyorsan felel. 21–23
46.
Gérard védi Ancsin lövését, de indítását elcsípjük.
45. Villámgyors hazai támadás, Emonet szépít. 19–20
44. A maratoni támadás végén Nagy megpattanó lövése kötött ki a bal alsóban. 18–20
43. Bombac a kapus feje fölé húzta. 17–20
43.
Balogh harcolt ki hetest.
43. Lamon és Zubai pihen két percet.
42. Labdát szereznek a hazaiak, Causse indul és a bal felsőbe lőtt. 17–19
41. Wyszomirski jön a hetesre és ki is védi.
40. Bombac a bal alsóba lövi a szegedi hetest. 16–19
40.
Emonet már leért a kínai végén.
39. Most a kapufa véd, majd Causse kap két percet.
32.
A kapufa a mieinket segíti most, de Prodanovics helyzetét védi Gérard.
31.
Mindegía nagyszerű passza után Ancsin ziccere marad ki.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Gérard véd még kettőt, véget ért a félidő.
30. Szegedi időkérés, még 18 mp.
30. Újabb francia büntető. Emonet a jobb felsőbe lőtt. 12–15
29. Sierra véd újabb ziccert (már 11 védésnél jár), de az ellentámadásból sincs gól.
28. Mindegía alulról a jobb alsóba. 11–15
27. Soudry 9-ről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 11–14
27. Prodanovics kanyarodott fel a jobb szélről és lőtt vissza a bal alsóba. 10–14
26. Vrajnes támadóhibája után Nagy indult és lőtt a bal felsőbe. 10–13
25.Emonet már belövi a hazai hetest. 9–13
24. Újabb szegedi labdaszerzés, Ancsin pedig megszerzi 100. BL-gólját. 8–13
23. Ancsin a szaggatottról a kapu jobb oldalába tüzelt. 8–12
21. Mindegía tört be és lőtt ballal a bal alsóba. 8–11
20. Touati hetesét is védte Sierra.
20.Vranjes kap két percet, a Dunkerque pedig hetest.
19. Touati góljával már csak kettő közte. 8–10
18.
Nagyot most blokkolják a vendégek.
17.
Bombac bombája a lécről a gólvonal elé vágódott, a szegedit még ápolni is kell.
16. Mindegía bal kettőből a hosszú közepébe lőtt, gyors válasz jobb kettőből. 7–10
15. Mokranihoz ha eljut a labda, akkor nem nagyon hibázik. 6–9
15. Sierra védése után García Parrondo szólózott és lőtt 8 méterről a kapussal együtt a hálóba. 5–9
14. Bombac kígyózott be a védők között és lőtt a jobb alsóba. 5–8
13. Nagy ütemtelenül a jobb alsóba lőtt. 5–7
13. Blazevicet is kiszórják két percre.
13. Balogh hetesét Gérard hárítja.
13. Zubai hetest és két percet harcol ki, utóbbit Grocaut-nak.
12. Sierra védi Butto hetesét.
11. Nagy nagy góljával közeledik a házigazda. 4–7
10. Időt kértek a hazaiak.
10. Paczkowski csapta be egy lövőcsellel a védőket, majd betörésből szépít. A túloldalon Källman beállóból a bal alsóba lőtt. 3–7
9. García Parrondo szerzett labdát, végigvitte majd belőtte. 2–6
8.
Sierra védi Nagy Kornél lövését, de a túloldalon Gérard is hárít.
8. Bombac lövésével 2–5.
7.
Továbbra is nagyon kapkodnak a franciák, de Zubait most szabálytalanul megállítják az ellentámadás végén.
6. Mokrani szépít beállóból. 2–4
5. Blazevic próbálkozását Gérard védi, de kapkodnak a hazaiak, a labdaszerzésekből pedig két gyors gólt is szerzett a Szeged – előbb Balogh, majd Vranjes. 1–4
4.
Szegedi labdaszerzés, majd a kimaradt támadás után Sierra véd.
3. Blazevic ment fel 9 méterről, és a bal alsóba tüzelt. 1–2
2. Zubai harcolt ki hetest, Balogh pedig a jobb felsőbe ágyúzott. 1–1
1. Az első gól a hazaiaké, Mokrani volt eredményes beállóból. 1–0
1. Elkezdődött a mérkőzés.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Mol-Pick Szeged BL-mérkőzése.