Férfi kézi BL: Canellas és Mikler a legjobbak között

2020.02.17. 10:45
Joan Canellas bekerült a forduló válogatottjába (Fotó: Szabó Miklós)
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) ezúttal is elkészítette az aktuális Bajnokok Ligája-forduló legjobbjait kiemelő összeállításait. A Paris Saint-Germaint legyőző Mol-Pick Szeged játékosai közül ketten is bekerültek a toplistákba.

A csoportkör 12. fordulójának álomcsapatában ott van Joan Canellas: a spanyol légiós 12 lövésből szerzett tíz góljával a mérkőzés legeredményesebbje, és a Szeged húzóembere volt. Canellas akár a forduló legjobb játékosa is lehet, a Facebookon lehet rá szavazni.

Mikler Roland a forduló második legszebb védését mutatta be: a szegedi kapus Sander Sagosen ziccerét hárította a hajrában, amivel jelentős szerepet vállalt abban, hogy a magyar csapat az utolsó percekben meg tudta nyerni a mérkőzést.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
12. FORDULÓ
A-CSOPORT

MOL-PICK SZEGED–PSG HB (francia) 32–29 (15–18)
Szeged, 3200 néző. Vezette: Madsen, Mortensen (dánok)
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 7 (3), MAQUEDA 5, Bánhidi 2, Källman 2, Bodó, BOMBAC 3. Csere: Alilovic (kapus), CANELLAS 10, Gaber 1, Kaspárek, Henigman 2, Sigurmannsson, Radivojevics. Edző: Juan Carlos Pastor
PSG: GÉRARD – Abalo 3, Remili 6, SAGOSEN 5, L. Karabatic 2, M. HANSEN 7 (3), Nahi 4. Csere: Morros, N. Karabatic, Syprzak 2, Ekdahl, Kempf. Edző: Raúl González
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 11. p.: 2–4. 15. p.: 5–6. 20. p.: 7–10. 24. p.: 10–13. 27. p.: 12–15. 33. p.: 15–19. 36. p.: 15–21. 41. p.: 21–22. 43. p.: 23–23. 47. p.: 25–24. 50. p.: 26–27. 56. p.: 29–28
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3