A külön párharc a Szegedé – egygólos vereség Barcelonában

2018.03.04. 19:00
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában a Mol-Pick Szeged idegenben 28–27-re kikapott a Barcelonától. A magyar csapat ellenfele a Kiel lesz a negyeddöntőért.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
BARCELONA (spanyol)–MOL-PICK SZEGED 28–27 (16–14)
Barcelona, 2500
néző. Vezette: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
BARCELONA: PÉREZ DE VARGAS – Tomás 3, MEM 6, Sorhaindo, Morros, Entrerríos 3, RIVERA 5 (2). Csere: N'guessan 2, Syprzak 4, Pálmarsson 3, Arino, Gómez 2, Dolenec, Borges. Edző: Xavier Pascual
SZEGED: Sierra – Sostaric, BALOGH ZS. 4, Skube 2, BÁNHIDI 5, Bodó 2, Källman 3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Zubai, SIGURMANNSSON 6 (3), Zsitnyikov 2, Rodríguez, Srsen 1, Gorbok 2, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 22. p.: 13–11. 40. p.: 21–17. 53. p.: 26–23. 58. p: 27–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Xavier Pascual:
– A téli pihenő után sok nehézséggel birkóztunk, több sérülés akadályozott bennünket. Mégis biztató formába lendültünk, és fokozatosan javulunk. Ezt láttuk a nagyon erős Szeged ellen is. Óriási csatában szereztünk két pontot.
Carlos Pastor: – A BL-győzelemre esélyes Barca ellen dicséretesen küzdöttünk, tisztes eredményt értünk el. Az utolsó pillanatig kitartott az erőnk, hátrányban sem adtuk fel. Elégedett vagyok játékosaimmal.FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Jobban kezdte a mérkőzést a „párharc” első meccsét itthon három góllal megnyerő Szeged, rendre vezetést szereztek Bánhidiék, sőt, Skube hatalmas góljával a 10. percben már kettő volt az előny (4–6).

A szegedi támadások ezt követően akadozni kezdtek, és bár egy hetes és egy gyönyörű Balogh-cunder után még itt volt az előny (7–8), a 14. percben fordított a Barcelona (9–8), és a 19. perc után egy hatperces magyar gólcsendet kihasználva 14–11-re ellépett.

A játékrész hajrájában előbb egy gólra feljöttek a mieink, majd hárommal elment a vendégcsapat, végül 16–14-gyel fordultak a felek.

A második etap elején hamar ellépett négy góllal a Barcelona (18–14), de négyről az ötre egyszer sem tudott lépni, s a hajrához közeledve a Szeged elkezdett felkapaszkodni, az 56. percben már csak egy volt közte (27–26). Az egyenlítés viszont nem jött össze, így a katalánok egygólos győzelemmel vágtak vissza a szegedi zakóért.

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat a csoport 5. helyén végez, az ellenfele a Kiel lesz negyeddöntőbe jutásért.

60.
Előrefelé nem megy a Barca, még sincs passzív, még 11 mp, törlés.
60.
Még egy időkérés.
60. Skube
-bomba talpról. 28–27
59. Mem ellen sem fújnak cserébe.
59.
Källman a játékvezetők szerint szabályos körülmények között rontott ziccerben.
58.
Időt kért a Szeged.
58.
Borzalmas bejátszás, majd barcelonai belemenés.
57. N'guessan
a jobb oldalról a jobb felsőbe talált. 28–26
56.
Büntetés nincs, Zsitnyikov a rövidbe lőtt. 27–26
55.
Nagy hiba, Sego véd, a kipattanóra két szegedi érkezik, egymással viaskodva belépnek…
53.
Sokáig nem tartott a fór, Blazevic is kiáll.
53. Sigurmannsson
bepattintja. 26–24
53.
Na most már van két perc is, Borges pihen.
53. Tomás
a jobb szélről eredményes. 26–23
52. Sigurmannsson
hetesből sem ront. 25–23
52. Bánhidi harcolt ki újabb hetest, újabb két perc nincs.
49.
Gorbok test mellől a kapusba, de marad nálunk.
a bal szélről a bal felsőbe ágyúz. 22–19
44. Rossz bejátszás itt, technikai hiba ott.
két percet kapott.
41. Maratoni támadás végén nincs szegedi gól.
Egy belül védekezést nem fújnak be itt, Gorbok gyorsan szépít cserébe. 19–16
36. Újabb barcelonai védés, Zubai rontott.
normális… Szétlövi a jobb felsőt. 18–14
32. Két rossz támadás közé egy Sego-védés.
31. Rivera
a bal szélről a kapuba pattint. 17–14
31.
Folytatódik a meccs.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Blokk, kimegy a labda, az óra nem áll meg, lepörög az idő.
most betörésből szépít. 14–13
26. Syprzak lövése a kapufáról az oldalvonalon túlra pattant.
25. Källman
arcot talált, két perc.
25. Bodó
szépít. 14–12
24.
Most szegedi időkérés.
24. Zsitnyikov és Gómez Abello is rontott.
nem maradt ember. 13–11
21. Dolenec megússza sárgával a lerántást. Zsitnyikov átlövését megfogja a kapus.
betörésből megtöri a csendet. 9–9
16. Pálmarsson löketét Sierra hárítja. Majd Tomás ziccerét is egy támadással később!
15. Källman beállóból nem tud túljárni Pérez de Vargas eszén.
14.
Először ott az előny, Rivera. 9–8
14. Pálmarsson
átlövése a kapu jobb oldalában kötött ki, Bodó ront. 8–8
13. Balogh
bevetődve, cunderrel eredményes. 7–8
13. Hiba, hiba hátán mindkét oldalon, négy rossz támadás.
7.
Morros a sárga után most már pihenhet egyet.

ELŐZMÉNYEK

Juan Carlos Pastor egyre több feladatot adhat a sérülésből visszatérő Balogh Zsoltnak és Szergej Gorboknak. A szegedi kerettel viszont nem kelhetett útra péntek este a bokáját fájlaló brazil Thiagus Petrus Goncalves, akiről már fölreppent a sehonnan meg nem erősített sajtóhíresztelés, hogy a Barcába tart, valamint Matej Gaber sem, aki hosszan gyógyuló lábsérüléssel otthon, Szlovéniában pihen.

A két csapat magyarországi mérkőzésén a Szeged kisebb meglepetésre 31–28-ra nyert a katalánok ellen.