Férfi kézi BL: a címvédő otthon nem bírt a 2016-os győztessel

B. L.B. L.
2019.11.09. 19:32
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában a Vardar Szkopje otthon 28–28-as döntetlent játszott a Kielcével.

A legutóbbi négy kiírásból hármat (2016: Kielce, 2017 és 2019: Vardar) megnyerő csapatok csatáján az északmacedónok kezdetek jobban, a 9. percben már négy góllal vezettek (7–3), az első negyedóra végén pedig már öt volt közte (10–5). Kules és Janc vezérletével gyorsan kozmetikázott azonban a vendégcsapat, amely a szünet előtt már vezetett is (14–15), de így is egygólos Vardar-előnnyel (17–16) fordultak a felek.

A második félidőben újra ellépett a házigazda (20–16), de a 39. percben megrekedt a támadógépezet, így 22–19-ről 22–25-re módosult az állás! Viszont maradtak még fordulatok, az utolsó előtti percben már a címvédő vezetett (28–27), aztán végül mindkét csapatnak meg kellett elégednie a döntetlennel (28–28).

A házigazdában a korábbi szegedi Stas Skube hétig jutott, a vendégek részéről Janc zárt ennyivel.