Férfi kézi BL: a Barca a bronzéremmel vigasztalódhatott

2019.06.02. 16:56
Dika Mem kapta a meccs legjobbjának járó díjat (Fotó: AFP)
A Barca szerezte meg a harmadik helyet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, miután a bronzmeccsen öt góllal felülmúlta a lengyel Kielcét. A találkozón final fouros gólrekord született a 75 találattal, a korábbi csúcsot még 2013-ból a Hamburg és a Kiel elődöntője tartotta, ott 72-szer találtak be a csapatok.

A nagy előnyről elbukott elődöntő után fogadkoztak a Barca játékosai, hogy nem szeretnének üres kézzel hazatérni, s profikhoz méltóan mindent megtesznek azért, hogy megszerezzék a 3. helyet.

A lengyeleket irányító Talant Dujsebajev már a 6. percben majdnem felrobbant, miközben egy játékosa ellen elkövetett szabálytalanságot kért számon a játékvezetőkön. Hiába védett jól a nyáron Veszprémbe távozó Vladimir Cupara, a katalánok tudtak előnybe kerülni.

A szünetben néggyel, később már hattal is vezetett a Barca, aztán úgy tűnt, megismétlődhet az egy nappal korábbi forgatókönyv, mert a Kielce a közte egyért is támadhatott. A Barcának egy hármas emberhátránnyal is meg kellett birkóznia, de végül ezúttal nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 40–35-re nyert.

A meccs legjobbjának is megválasztott Dika Mem 12 lövésből 8 góllal járult hozzá a bronz megszerzéséhez. A Kielce 2013 és 2015 után most nem tudta megszerezni a harmadik helyet.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
A HARMADIK HELYÉRT
BARCA LASSA (spanyol)–PGE VIVE KIELCE (lengyel) 40–35 (20–16)
Köln, 19 250 néző. Vezette: Santos, Fonseca (portugálok)
BARCELONA: Pérez de Vargas – TOMÁS 5, MEM 8, Pálmarsson 3, Fabregas 3, L. Andersson 2, N. ILICS 6. Csere: Möller (kapus), Goncalves, Sorhaindo, Duarte 1, DOLENEC 7 (6), A. Gómez 2, R. Entrerríos 3, Arino. Edző: Xavier Pascual
KIELCE: Cupara – A. DUJSHEBAEV 5 (2), KARALJOK 6, Janc 4, Mamic 1, Jurkiewicz, Cindric 3. Csere: Ivic, Walach (kapusok), Kules 3, A. Fernández 1, K. Lijewski 1, Jachlewski 1, MORYTO 10 (8), Aguinagalde, Bis. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 7. p.: 5–3. 10. p.: 9–5. 17. p.: 12–7. 23. p: 15–12. 31. p: 21–18. 37. p.: 26–20. 40. p.: 29–23. 45. p.: 30–27. 47. p.: 31–29. 51. p.: 33–30. 55. p.: 35–32. 57. p.: 37–34
Kiállítások: 18, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 13/10
Xavier Pascual: –
Az idény végére tartalékolt erőnk nem lett elég a döntőbe jutáshoz, de a harmadik helyet sikerült megszerezni. Ez persze nem vigasz, mert az elődöntő hajrájában kellett volna sokkal többet nyújtanunk. Lelkileg nagyon megviselte a csapatot és engem is a szombati vereség.
Talant Dujsebajev: – Megérdemelte a bronzérmet a Barcelona. Nagyon sok gonddal a hátunk mögött érkeztünk Kölnbe, így nem is volt teher a csapaton, amelytől azonban többet vártak a szurkolóink, akik végig kitartottak mellettünk. Újra igazi show volt Köln, de mi sajnos nem tudtuk megismételni a PSG elleni negyeddöntőben mutatott játékunkat. Tapasztalatokkal viszont bőven gazdagodtunk.