Férfi kézi BL: 2–10-es rajt, 6–15-ről fordítottak Császárék, de...

2017.11.16. 21:54
Császár Gábor együttese, a svájci Schaffhausen hazai pályán 24–23-ra kikapott a spanyol Ademar Leóntól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 8. fordulójában. De milyen meccsen?!

A magyar irányító szerezte csapata első két gólját, ám a Schaffhausen a 18. percig ugyanezt a két gólt tudta csak felmutatni... (2–10).

A 23. percben kilenccel vezettek a vendégek (6–15), ehhez képest Zoran Markovic góljaival legalább kozmetikázni tudott a szünet előtt a házigazda (10–15).

A León több mint tízperces gólcsendet követően talált be ismét, közben pedig már négyre is feljött a Schaffhausen (11–15), és a 46. percben Császár Gábor újabb góljával már csupán kettő volt közte (17–19).

Az 54. percben a magyar irányító egyenlített (21–21), majd a svájci gárda fordított is (22–21), de az utolsó két percet így is a León kezdte meg előnyben (22–23), sőt az 59. percben már kettővel vezetett (22–24).

Dimitrij Küttel szépítése után az utolsó másodpercekben büntetőhöz jutott a svájci csapat, Andrija Pendic hetesét viszont védte a kapus, így elmaradt a pontmentés (23–24).

Császár öt gólig jutott a meccsen, csapata nyolc találkozó után három sikerrel és öt vereséggel áll.

A nap másik mérkőzésén a Gorenje Velenje a nyolcgólos Niko Medved vezérletével 33–29-re legyőzte a Dinamo Bucuresti-et.