Az osztrákok ráadásul úgy harcolták ki a vb-részvételt, hogy a visszavágó félidejében háromgólos hátrányban voltak.

A svédek Hollandiában meglepetésre kikaptak egy góllal, otthon azonban megmutatták, melyik a jobb csapat.

A macedónok nyolcgólos előnnyel utazhattak Romániába, így az egygólos vereség is belefért nekik.

Az utolsó keddi mérkőzésen Izland 27–27-es idegenbeli döntetlen után fogadta a litvánokat, akik a visszavágón is jócskán megnehezítették esélyesebb ellenfelük dolgát. Hét perccel a vége előtt csak egy találatra voltak a vb-részvételtől (29–28), ám néhány elhibázott támadás és abból kapott lerohanásgól megpecsételte a sorsukat, Izland utazik a vb-re. 

A 2019 januárjában rendezendő dán-német közös rendezésű világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, míg a 2–7. helyezettek részt vehetnek annak selejtezőjén.

A kvalifikáció következő versenye a 2020-as, immár 24 csapatos norvég-osztrák-svéd közös rendezésű Európa-bajnokság, amelynek győztese részt vehet az olimpián, míg a további két legjobb helyen végző együttes – amely korábban még nem szerzett részvételi jogot a kvalifikációs tornára – szintén ott lehet az ötkarikás selejtezőn 2020 tavaszán.

FÉRFI KÉZILABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
PLAYOFFKÖR, VISSZAVÁGÓK
MAGYARORSZÁG–Szlovénia 22–26
(12–12)
A párharc győztese: Magyarország, 51–50-es összesítéssel

Ausztria–Fehéroroszország 31–26 (13–16)
A párharc győztese: Ausztria, 59–54-es összesítéssel

Románia–Macedónia 26–25 (12–11)
A párharc győztese: Macedónia, 57–50-es összesítéssel

Svédország–Hollandia 26–20 (14–7)
A párharc győztese: Svédország, 50–45-ös összesítéssel

Izland–Litvánia 34–31 (18–16)
A párharc győztese: Izland, 61–58-as összesítéssel

CSÜTÖRTÖK
Portugália–Szerbia
Montenegró–Horvátország

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Oroszország–Csehország 29–21
(14–11)
A párharc győztese: Oroszország, 55–48-as összesítéssel

Svájc–Norvégia 33–30 (15–16)
A párharc győztese: Norvégia, 62–59-es összesítéssel


PLAYOFFKÖR, 1. MÉRKŐZÉSEK
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 24–29 (14–13)
Fehéroroszország–Ausztria 28–28
(15–15)
Szerbia–Portugália 28–21 (14–10)
Macedónia–Románia 32–24 (15–10)
Hollandia–Svédország 25–24
(13–12)
Norvégia–Svájc 32–26 (19–11)
Horvátország–Montenegró 32–19 (17–10)
Litvánia–Izland 27–27 (10–13)
Csehország–Oroszország 27–26 (12–17)