Férfi kézi: a Zagrebbel ikszelt, a Göppingent legyőzte a Veszprém

2017.08.12. 20:57
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a horvát PPD Zagrebbel 28–28-as döntetlent játszott, míg a német Göppingent 35–33-ra legyőzte a németországi Ehingenben zajló Sparkassen-kupa szombati játéknapján, ezzel megnyerte csoportját, és vasárnap döntőt játszhat.

A horvátok elleni mérkőzésen a Veszprém több alkalommal is elhúzott három góllal (8–5, 9–6, 15–12), a hajrában mégis hatalmas feltámadást kellett bemutatnia, hogy ne kapjon ki. A Zagreb a 47. percben 25–20-as előnyben volt, és még négy perccel a mérkőzés vége előtt is két góllal vezetett (28–26), ám a BL-bronzérmes a végén Cristian Ugalde és Dragan Gajic találataival egyenlített (28–28). A magyar csapat legeredményesebb tagjainak az egyaránt öt gólig jutó Gajic és Momir Ilics bizonyult.

A Veszprém második meccsén, a Göppingen elleni, 19 órakor kezdődő találkozó első 17 percében felváltva estek a gólok, majd a németek megszakították ezt a sorozatot, és a mérkőzés során először két góllal elléptek (12–10). A mieink az első félidő végén megfordították az eredményt (17–18).

A szünet után a Veszprém gyorsan elhúzott három góllal (17–20), amit a Göppingen kiegyenlített (20–20), ezek után pedig ismét fej fej mellett haladtak a csapatok. 30–30 után a Veszprém 4–1-es szériát futott, ennek köszönheti, hogy nagy csatában, két góllal megnyerte a meccset (35–33). Ilics és Lékai Máté hat-hat találattal vette ki a részét a sikerből.

A Veszprém egy győzelemmel és egy döntetlennel megnyerte csoportját a Sparkassen-kupán, így vasárnap 16 órától döntőt játszhat a francia Nantes-tal.

FÉRFI KÉZILABDA, SPARKASSEN-KUPA
A-csoport
Telekom Veszprém–PPD Zagreb (horvát) 28–28 (17–16)
Telekom Veszprém–Göppingen (német) 35–33 (18–17)

Döntő, 16.00: Telekom Veszprém–Nantes

A Mol-Pick Szeged felkészülési mérkőzésen 16 góllal legyőzte a szerb Vojvodinát. A magyar együttesben Balogh Zsolt és Bánhidi Bence is hat-hat találatig jutott.