Ez már könnyen ment: sima kézisiker az ausztrálok ellen

2013.12.10. 19:09
Döcögős volt az eleje, tükörsima a vége: Magyarország kitömte Ausztráliát (Fotó: Mirkó István)
A magyar női kézilabda-válogatott a várakozásoknak megfelelően kiütéses győzelmet aratott Ausztrália ellen a szerbiai világbajnokság D-csoportjának harmadik fordulójában. A mieink nehezen lendületek bele, a találkozó elején még hátrányban is voltak, a folytatásban azonban végtelenül sima volt az összecsapás, szünet után a védekezés is sokkal jobban működött, így 39–15-re nyert a magyar csapat.

A meccs előtt ajándékot kapott a 125. válogatottságát ünneplő Kovacsicz Mónika. Régi ismerősként üdvözölte egymást a két szövetségi kapitány: hogy mi a kapcsolat Hajdu János és Jason Hoppner között? Ide kattintva elolvashatja.

A román szurkolók távoztak, míg újabb magyarok nem érkeztek, így sokszor lehetett hallani a játékosok pályán belüli szavait vagy éppen az ausztrálok diadalittas üvöltését, merthogy ebből is volt jó néhány. Görbicz Anita és Tomori Zsuzsanna sem volt ott a mieink kezdőjében, támadásban így az eddig kevés lehetőséget kapó Soós Viktória játszhatott jobbátlövőben. Sokszor naggyá tettük az ausztrál kapust, Jemina Harbortot, míg Sally Potocki ellenünk is nagy lendülettel kezdett bele a gólgyártásba. A „kenguruk" 3–1-re is tudtak vezetni az elején, a mieink 4–3-nál tudták magukhoz ragadni a kezdeményezést. Szekeres Klára gólja után Hoppner időt kért, de utána már ellépett ellenfelétől a magyar csapat (18. perc: 10–5).

Jemina Harbort nagy napja: ő lett a meccs legjobbja

Hajdu az öt-egyes védekezést is gyakoroltatta a csapattal, amelyben csak egy csere volt az első félidőben. A kapuban Herr Orsolya kevés alkalommal találkozott a labdával, Potocki például nyolc kísérletből hétszer is betalált, míg nálunk jobban megoszlottak a találatok. A félidőben nyolccal mentünk (19–11).

A második félidőre szinte sort cseréltünk, így érkezett a kapuba Kiss Éva, míg mezőnyben Kovacsicz, Görbicz, Cifra Anita és Bulath Anita. Ekkor Vincze helyett a Győri ETO irányítója játszott elöl zavaróban. A 33. percre lett meg a közte tíz (21–11), a védekezésünk is acélosabb lett, amit mi sem bizonyít jobban mint hogy az ausztrálok a félidő első harmadában csak egyszer találtak be. Ezt megelégelve Hoppner kikérte a második idejét.

A játék képe nem változott, Kiss Éva jól teljesített a kapuban, így közeledtünk a húszgólos különbség felé. Rosalie Boyd az 53. percben csúnyán visszahúzta Triscsuk karját, amiért piros lapot kapott, a Görbicz által értékesített hetessel lett meg a közte húsz. Cifra a lefújás pillanatában még eredményes volt beállóból, így 39–15-re győztünk.

Kötelező letudva: a mieink megnyerték az első három „felhozó meccset", az igazán komoly erőpróbák azonban most következnek, a második szünnap után előbb csütörtökön Románia, majd pénteken Németország, ezeken dől el, melyik helyen jutunk tovább a csoportból.

Göbicz Anita négy kapott gólt engedélyezett a csapatnak a 2. félidőben

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZERBIA
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–Ausztrália 39–15 (19–11)
Magyarország: Herr O. – Bognár-Bódi 4, Szamoránsky P. 1, Szekeres 2, Triscsuk 5, Szucsánszki 3 (2), Vincze 6. Csere: Kiss É. (kapus), Soós 6, Kovacsicz 3, Cifra 4, Görbicz 3 (1), Bulath 2. Szövetségi kapitány: Hajdu János
Ausztrália: Harbort – Cook 1, Smiljanic 1, McAfee, Meded, Potocki 8, Bentwitch 3. Csere: Boyd, Thomas 2, Sörensen, Van Bussel, Lindblom, Doherty. Szövetségi kapitány: Jason Hoppner

6. Ausztrália 3 3 43–106 –63 0

VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! 39–15-RE GYŐZÖTT A MAGYAR VÁLOGATOTT!

60. perc: Cifra lövi a mérkőzés utolsó gólját, magabiztos magyar győzelem. 39–15
59. perc: Potocki visszafut Bulath Anitával, de nem ér oda, magyar gól. 38–14
58. perc: Triscsuk remek passzával Cifra fordul be és lő a hálóba. 37–14
57. perc: Triscsuk lövi a 36. magyar gólt. 36–14
56. perc: Cifra eredményes, második gólja a meccsen. 35–14
55. perc: Potocki a bal szélről pattint a hosszúba. 34–14
54. perc: Vincze parádés ejtése is utat talál a kapuba. 34–13
53. perc: Triscsukot húzzák le a levegőből, csúnya mozdulat, hetes nekünk, Rosalie Boydnak pedig villan a piros. Görbicz magabiztosan bevágja a hetest. 33–13
52. perc: Cook lövése nem jó, ebben a félidőben eddig két gólnál járnak az ausztrálok. A lelátón felcsendül a magyarok rigmus. Vincze lövését közben védi Harbort.
51. perc: Kovacsicz kapott üresen labdát a jobb szélen, ki is használta a ziccert. 32–13
50. perc: Potocki a hosszú indítást beüti saját kapujába, szerencsétlen mozdulat, magyar gól. 31–13
49. perc: Ott a 30., Triscsuk alulról lő pimasz, ugyanakkor szép gólt. 30–13
48. perc: Cook lövését sáncoljuk, majd Potockiét Kiss hárítja, 80 százalékkal véd a magyar kapus.
47. perc: Soós kísérlete némi szerencsével befér a bal alsóba. 29–13
46. perc: Bulath kap sárgát, Bentwitch ziccerét Kiss védi bravúrral, lábbal, nagy bravúr. A túloldalon Cifra is betalál, szép bejátszást kap és dob gólt. 28–13
45. perc: Potocki újabb kísérletét védi Kiss Éva, kezd romlani az ausztrál gólszóró teljesítménye. Görbiczé nem, 14 közte. 27–13
44. perc: Vincze fut be, de Soós passza pontatlan.
43. perc: Megtörik az ausztrál gólcsend, Bentwitch a beálló helyéről lő Kiss Éva „szemei közé”. 26–13
42. perc: Kiss védése után Bulath adja el a labdát támadásban. Potocki nem tud túljárni Kiss eszén, ismét véd a magyar kapus. A túloldalon magyar kapufa.
41. perc: Ausztrál időkérés, a meccs végkimenetele már nem kérdéses.
40. perc: Görbicz halászik le egy indítást, közeli lövését védi Harbort, a kipattanó is marad a Győri ETO játékosánál, ám Harbort ismét véd. Soós jobb oldali betörésénél azonban már tehetetlen az ausztrál kapus. 26–12
39 .perc: Kiss Éva lábbal véd, marad a labda az ausztráloknál. Bentwitch lövését blokkoljuk, majd a túloldalon Potocki állítja meg Vinczét.
38. perc: Passzív, Potocki szabaddobása fölé suhan. Vincze szépen megy el és ugrik be a bal szélről, jutalma egy újabb gól. 25–12
37. perc: Potocki lövése ezúttal pontatlan, a túloldalon Görbicz viszont nem hibázik, talpról bombáz a kapu közepébe. 24–12
36. perc: Szép magyar támadás, Kovacsicz pedig a szélről talál be 125. válogatott mérkőzésén. 23–12
35. perc: Kiss lábbal véd, de marad a labda az ausztráloknál.
34. perc: Bulath kilencről ugrik fel és hatalmas gólt ragaszt a jobb felsőbe. Kiss védése után Szekeres iramodott meg és lőtt mellé. 22–12
33. perc: Bulath szoríttja Cookot, akinek lövését védi Kiss, a túloldalon Vincze a bal szélről bombáz a bal felsőbe. Thomas maradt üresen és tüzelt a jobb alsóba. 21–12
32. perc: Eladott ausztrál labda, Kiss Éva a magyar kapuban közben. Harbort véd, megvan a hatodik hárítása a meccsen a nem hétköznapi kinézetű kapusnak.
31. perc: Soós góljával kezdődik ez a félidő, remek! 20–11

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 19–11 IDE!
30. perc:
Smiljanic odapasszolja Bognár-Bódihoz, aki köszöni szépen, végigfut, és bedobja. Ajándékgól. 19–11
29. perc: Ez hihetetlen, nem találják ki, de ismét Potocki eredményes, hetedik találata a meccsen. Nem marad el a válasz sem Szamoránsky révén. 18–11
28. perc: Jó magyar védekezés után támadásban eladott labda.
27. perc: Visszaáll a különbség, Bognár-Bódi a magyar gólszerző. 17–10
26. perc: Potocki kapufára lő, a labda Herr hátáról a hálóba pattan. Hatból hat az ausztrál játékosnak. 16–10
25. perc: Triscsuk faultol, majd Potocki lövi ki a jobb alsót, ötből öt az ausztrál mutatója, sok fejtörést okoz nekünk. A túloldalon Bognár-Bódi eredményes. 16–9
24. perc: Szépítenek az ausztrálok, majd Soós tör be két ausztrál között, és gólt dob. 15–8
23. perc: Szamoránsky fordult be, de lövését Harbort bravúrral hárítja. Boyd elveszíti a labdát, majd Triscsuk jól veszi észre Vinczét, aki bevágja a ziccert. 14–7
22. perc: Herr védése után gyors magyar támadás, Szekeres lő a jobb felsőbe Szucsánszki passza után. 13–7
21. perc: Cook a jobb oldalról lő nagy gólt Herr kapujába, a magyar kapus eldőlt, de védeni nem tudott. Soós állítja vissza az ötgólos előnyt. 12–7
20. perc: Jön a gyors válasz, újabb Triscsuk-gól. 11–6
19. perc:
Bődületesen nagy ausztrál gól, Sally Potocki negyedszer talál a magyar kapuba. 10–6
18. perc: Belemenés Boyd ellen, a kontrából Triscsuk tört be harcosan, és az ausztrál kapu bal oldalába pattintott. 10–5
17. perc: Herr védése után Szekeres indítja Bognár-Bódit, a magyar szélsőt lerántja Bentwitch, hetes és sárga lap az ausztrálnak. Szucsánszki lövését védi Harbort.
16. perc: Eladott ausztrál labda, jöhet a magyar támadás. Szamoránsky pattint Vinczéhez, aki megszerzi a kilencedik magyar találatot. 9–5
15. perc: Gyönyörű magyar támadás, melynek végén Bognár-Bódi lő tanári gólt a jobb szélről. 8–5
14. perc: Bentwitch bombáz nagy gólt Herr kapujába, majd a túloldalon Triscsuk szerencsés gólt szerez, Harbort beljebb segíti a lövést. 7–5
13. perc: Szucsánszki megdobja harmadik gólját a meccsen. Herr védése után Szekeres iramodik meg és lő messziről a hálóba. Mcafee-t ápolni kell. 6–4
12. perc: Egyenlít Ausztrália, Potocki beállóból tör be és szerez gólt. 4–4
11. perc:
Soós lő, a labdafogó állította meg a löketet. Gyors indítás nálunk, Vincze egy csel után bepattintja, vezetünk. 4–3
10. perc: Smiljanic lövését védi Herr, de marad az ausztráloknál a labda, passzívnál Boyd lő, pocsékul. A magyar támadás végén Bognár-Bódi lövését védi Harbort, majd Vincze kísérletét is fogja az ausztrál kapus.
9. perc: Szucsánszki belövi a hetest, majd elnézést kér Harborttól, akinek súrolja az orrát a labda. 3–3
8. perc: Szucsánszki labdát szerez, de az indítás nem jó Vinczének. Fegyelmezett védekezés a mieinktől, Szucsánszki hetest harcol ki.
7. perc: Triscsuk lövését védte Harbort, közben a magyar csapat kiegészül. Szucsánszki harcol ki hetest, Potockit pedig kiküldik két percre. Szucsánszki belövi a hetest. 2–3
6. perc: Blokk, támadhatnak az ausztrálok. Potocki hatalmas gólt ragaszt a bal felsőbe. 1–3
5. perc: Szamoránsky újabb sárgája, ez így két perc, emberhátrányban vagyunk. Bentwitch használja ki a fórt, a bal szélről húzta a rövidbe. 1–2
4. perc: Potocki szerzi a meccs első gólját, Soós találatával jön az egyenlítés. 1–1
3. perc: Támadószabálytalanság, elveszik a labdát az ausztráloktól. Triscsuk lövése a blokkról vágódik mellé, sarokdobás. Eladott labda.
2. perc: Passzívnál kicsúszik a labda Meded kezéből, a kontrából Triscsuk kapufát lő.
1. perc: Az első lövés közben Szamoránsky faultol, sárgát kap.
ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

A magyar válogatott piros szerelésben, az ausztrálok sárga felsőben és sötétkék nadrágban.

A csapatok már a pályán, a bemutatás után épp a magyar himnuszt játsszák. Majd jön az ausztrál.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Magyarország–Ausztrália találkozó a női kézilabda-világbajnokságon. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az ausztrál válogatott 1999 óta hat világbajnokságon szerepelt, és kétszer meg is előzött valakit, még ha nem is „direktben”, meccset nyerve (mert ez még sosem jött össze), hanem 1999-ben és 2003-ban kevésbé pocsék gólkülönbséggel az utolsók elé ugorva. Azóta viszont Ausztrália megbízhatóan tök utolsó a vb-ken, és bár az idei felhozatalból az eddig látottak alapján Paraguay nagy kihívó lehet – ráadásul a szombati, Németország elleni találkozó a 36–15-ös zakó ellenére évek óta az ausztrálok egyik legjobb vb-meccse volt –, azért nem féltjük a mieinket.

Az ausztrálok legjobbja a német másodosztályú Borussia Dortmund balátlövője, Sally Potocki, aki a németek ellen a 15 gólból kilencet, a 41 kapura lövésből 22-t vállalt, és ha azt is elmondjuk, hogy mellette a 35 éves jobbátlövő, Daniela Cook 14 lövést és 3 gólt jegyzett, ki is rajzolódik a csapat játéka.

A magyar válogatott kétszer találkozott Ausztráliával: az 1999-es sydneyi előolimpián 30–17-re, a 2005-ös oroszországi vb-n 57–9-re nyert.