A Győr a Népligetben verte meg a Ferencvárost

2010.10.03. 20:08
A Fradi nem tudta megállítani a Győrt (Fotó: Németh Ferenc)
Háromnegyed órán át kiválóan tartotta magát az FTC-Jógazdabank, de végül 30–23-ra győzött a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabda NB I 5. fordulójának rangadóján.

A Győr bajnokhoz méltóan kezdett, két Görbicz Anita-hétméterest és egy lerohanás utáni Vérten Orsolya-találatot követően már 3–0-ra vezetett a vendégcsapat – pedig még három perc sem telt el a meccsből. A hazaiak azonban kétszer jó érzékkel találták meg a falban Szamoránsky Piroskát, és a beállós két találatával máris felzárkózott az FTC.

A Fradi olyannyira kiheverte az álmos kezdést, hogy a 11. percben már Elek Gábor tanítványainál volt az előny – ehhez kellett a kiválóan védő Alena Abramovics, és a szélről okos gólokat szerző Szádvári Krisztina. A 17. percben pedig már ki kellett kérnie az idejét Konkoly Csabának, mert 9–7-re ment a Ferencváros, a győri gépezet pedig – főleg támadásban – igencsak akadozott.

A félidő hátralévő része zaklatott játékot és sok kiállítást hozott, a Győr még egy kettős emberhátrányt is egészen jól kibekkelt, így aztán a szünetre egygólos hazai előnnyel fordultak a csapatok (13–12) – de ha a ziccerben meginduló Katarína Mravíková két másodperccel hamarabb ér végig a pályán, döntetlen is lehetett volna az állás a térfélcserénél.

A második félidő elején Kovacsicz Mónika kétszer is mattolta a szünetben beállt Katrine Lunde-Haraldsent, ám ezt leszámítva inkább csak görcsösen próbálkozott az FTC, a győriek ellenben láthatóan összeszedték magukat, és a 37. percben már 17–15-re vezettek. Egyre hektikusabbá vált a meccs, de főleg Tomori Zsuzsanna találataival feljebb kapaszkodott és egyenlített is az FTC.

Aztán háromnegyed óra elteltével Konkoly Csaba behozta a padról az addig jegelt Ana Grost, és a balkezes szlovén lövő rögtön betalált kétszer, így 23–21-re meglépett a Győr, miközben az addig parádézó Abramovics mágiája is elszállt – mire felocsúdhattak a hazaiak, 26–21 volt az ETO előnye. Innen pedig már nem volt visszaút: a bajnokcsapat háromnegyed órán át ugyan megszenvedett a megerősödött Ferencvárossal, végül azonban magabiztosan, 30–23-ra nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FTC-JÓGAZDABANK–GYŐRI AUDI ETO KC 23–30 (13–12)
Kőbányai út, 1200 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–3. 6. p.: 2–4. 11. p.: 5–4. 17. p.: 9–7. 22. p.: 9–10. 26. p.: 12–11. 37. p.: 15–17. 43. p.: 18–20. 48. p.: 21–21. 55. p.: 21–26
SZÁDVÁRI 5 VÉRTEN 6
Csere: Pastrovics (kapus), Trufán, Dajka 2 (1), Szarka, Deáki Csere: LUNDE (kapus), Kovacsics, Bradeanu 3, MRAVIKOVÁ 5, Mayer 1, GROS 3

1. Győri Audi ETO KC 5 5 170–121 +49  10
2. SYMA Váci NKSE 5 4 1 177–121 +56  8
3. DVSC-Korvex 5 4 1 152–122 +30  8
4. Ferencvárosi TC 5 4 1 162–146 +16  8
5. Alcoa Fehérvár KC 5 4 1 156–147 +9  8
6. Dunaújvárosi NKKSE 5 3 2 175–128 +47  6
7. Veszprém Barabás KC 5 2 3 153–149 +4  4
8. Békéscsabai ENK SE 5 2 3 135–138 –3  4