A Ferencváros megtörte a békéscsabai átkot

2013.01.05. 17:55
Tóth Katalin (labdával) és a Békéscsaba is csak az első félidőben villogott (Fotó: Grnák László– archív)
A Ferencváros a szünetben még háromgólos hátrányban volt, végül azonban 28–25-re nyerni tudott a Békéscsaba vendégeként a női kézilabda NB I 11. fordulójában.

A ferencvárosiaknak az utóbbi években nem sok sikerélményben volt részük békéscsabai kirándulásaik alkalmával – legutóbb a 2008–2009-es idényben nyertek bajnokit a Viharsarokban –, és bár sokáig most is komoly ellenállásba ütköztek, végül megtörték az „átkot”. A hazaiak Olha Nikolajenko, Kelemen Éva és Tóth Katalin vezérletével háromgólos előnyre tettek szert az első félidőben, a Fradi az Érd ellen is látott álmos kezdést mutatta be.

A szünet után az FTC többször emberelőnybe került, és ezzel élt is: a 41. percben már a zöld-fehérek vezettek 19–18-ra. Leginkább Kovacsicz Mónika volt elemében közülük, de az Alena Abramovicsot váltó Pastrovics Melinda védései is kellettek ahhoz, hogy egyre inkább a vendégek kezébe kerüljön az irányítás.

A Békéscsaba visszaesésében nagy szerepet játszott, hogy Nikolajenko a második játékrészben csak egy gólt lőtt (azt is az utolsó percben), az ukrán átlövő a hajrában hétméteresből sem tudott betalálni. A vége 28–25 lett a Ferencvárosnak, amely ezzel véget vetett rossz békéscsabai sorozatának.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria 25–28 (16–13)
Békéscsaba, 1800 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
BÉKÉSCSABA: VERESS – NIKOLAJENKO 8 (2), TÓTH K. 4, Hajduch, Hanczvikkel 2, Glusica 1, KELEMEN 5. Cs.: Sipeki (kapus), Gávai 1, Csáki 2, Szögi 1, Dombi 1, Walfisch. Edző: Ökrös Csaba
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 5, Pena 3 (3), SZUCSÁNSZKI 4, SZAMORÁNSKY P. 4, Tomori 3, Vérten 2. Cs.: Pastrovics (kapus), Cifra, SZARKA 3, Such, Deáki 1, Dajka, Szekerczés 3 (3). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–1, 8. p.: 6–3, 15. p.: 8–4, 18. p.: 9–7, 22. p.: 12–8, 28. p.: 14–12, 37. p.: 17–17, 41. p.: 18–19, 44. p.: 20–20, 50. p.: 20–23, 53. p.: 21–26, 58. p.: 23–28.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6.
Ökrös Csaba: – Büszke vagyok a csapatomra, mert méltó ellenfelei voltunk a KEK-győztesnek.

VÁCI NKSE–VESZPRÉM BARABÁS 32–17 (18–11)
Vác, 700 néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC: TRIFFA – Niksics 3, Virág 1, FÜLÖP A. 3, Farkas V. 1, TÁPAI SZ. 6 (2), SZONDI 5. Cs: Bíró B. (kapus), MAYER 4, Kamper 2 (1), Barján, Szádvári 2, Ertl 3, Ivanics 1 (1), Nagy P. 1. Edző: Gulyás István
VESZPRÉM: Víg – Hosszu 1, Planéta 3, TÓTH E. 4, TAKÁCS B. 4, Tóth G. 2, Schatzl 2. Cs. Pásztor (kapus), Pelczéder, Kokas, Samu 1 (1), Horváth G. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–2. 14. p.: 10–5. 24. p.: 14–10. 34. p.: 22–11. 43. p.: 26–13. 52. p.: 29–16
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Gulyás István: – Látható, hogy mára „kihevertük” a hosszú bajnoki szünetet. Kiváló védekezéssel és kapus teljesítménnyel megérdemelten nyertünk.
Róth Kálmán: – Ma csak a Vácnak és az élete első felnőtt NB I-es mérkőzését játszó Horváth Grétának tudok gratulálni.
ÉTV–ÉRDI VSE–FEHÉRVÁR KC 21–24 (13–9)
Érd, 350 néző. V: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
ÉRD: JANURIK – Koren 1, Kovács Anna 2, Bognár, Vukcsevics 4, Elez 3, VINCZE 6. Cs: Gridnyeva (kapusok), SZEKERES 3, Wolf 2 (1). Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 5, Emberovics 1, Triscsuk 4(1), Horváth B. 4, Siti 4, Vaszari 1. Cs: Tilinger 4, Zsigmond 1, Németh, Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 10. p.: 4–4. 16. p.: 7–5. 17. p.: 7–7. 21. p.: 10–7. 24. p.: 10–9. 27. p.: 13–9. 34. p.: 13–11. 43. p.: 16–13. 47. p.: 16–17. 54. p.: 20–20. 59. p.: 21–22
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Szabó Edina: – Többször is megnyerhettük volna a mérkőzést, de a Fehérvár egy pillanatra sem adta fel. Akaratban fölénk nőttek, gratulálok a győzelmükhöz.
Pal Oldrup Jensen: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg egy erős csapat otthonában a szenzációs védekezésünkkel.
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–BUDAPEST SE 30–25 (14–11)
Siófok, 250 néző. V: Bacs, Bán
SIÓFOK: KISS É. – Varga N. 2, Németh Cs. 3, Seric 2, SZALAI B. 6, BOGDANOVICS 8 (1), ERDŐSI 8 (1). Cs: Futaki (kapus), Léránt 1, Polics, Schneider, Szabadfi. Edző: Kiss Szilárd
BSE: Hegyesi – Tamás K. 1, Fundák 1, Schneck D., BORBÁS 4 (1), PETROVSZKI 8 (4), Rózsa 3. Cs: Schneck R. (kapus), Fekete B. 4, Baross 2, Csuka 2, Barczi, Kopecz. Edző: Papp György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 12. p.: 7–5. 19. p.: 10–8. 22. p.: 11–9. 28. p.: 14–11. 36. p.: 17–12. 44. p.: 22–12. 49. p.: 24–18. 55. p.: 27–23. 58. p.: 29–24
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5
Kiss Szilárd: – Nagyon fontos mérkőzés volt, a lányoktól azt kértem, hogy bármi áron, de nyerjük meg. Az első szakaszban jól játszottunk, majd tízgólos előnyünknél ellenfelünk elkezdett bennünket szétfutni, amire nem tudtunk megfelelően reagálni. De végül elértük a célunkat.
Papp György: – Döntőnek bizonyult, hogy nem lőttük be a helyzeteinket, illetve Kiss Éva sokkal jobban védett annál, mint amit az utóbbi időszakban tőle láthattunk, ez a két tényező meghatározta az egész mérkőzést.
KISKUNHALAS NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–21 (16–10)
Kiskunhalas, 500 néző. V: Tomecskó, Unyatinszky
KISKUNHALAS: PETHŐ – Sterbik A. 2, Szamoránsky A. 2, Drávai 5 (2), VALOVICS, BARNA 7, Fehér V. 1. Cs: LENGYEL E., Scholtz (kapusok), Földes 2, Tápai A., Fauszt 4, Borkowska 1 (1), Takács B. 2, Varga D. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: Pisák – Bognár-Bódi 4 (3), Gera 1, Takács D. 2, Sánta 2, FERLING 3, Kővári. Cs: Csapó (kapus), Vadász, BERTA 1, TAKÁCS F. 6, Gáspár, Török, Rádl 2. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 11. p.: 3–4. 14. p.: 7–5. 41. p.: 21–12. 51. p.: 25–16
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Golovin Vlagyimir: – A győzelem mellett jelentős siker, hogy sérülés nélkül megúsztuk ezt a mérkőzést.
Mátéfi Eszter: – Megérdemelten nyert a Halas.

1. Győri Audi ETO KC 10 10 326–206 +120 20
2. FTC Rail Cargo 11 9 1 1 376–299 +77 19
3. Váci NKSE 11 8 1 2 315–272 +43 17
4. Kiskunhalas NKSE 11 7 1 3 296–295 +1 15
5. ÉTV-Érdi VSE 11 6 1 4 301–287 +14 13
6. Veszprém Barabás KC 11 6 5 269–300 –31 12
7. Alcoa Fehérvár KC 11 5 6 280–287 –7 10