Kiril Lazarov (fehérben) harcban Maticcsal
2003. február 22. után szeretett volna újra Veszprémben diadalmaskodni a Pick-Szeged csapata, ugyanis az elmúlt több mint három évben ez nem sikerült.

Az első gólt a hazaiak szerezték meg, azonban a nyolcadik percben már 3-2-re a szegediek vezettek.

Ekkor döbbenhetett rá a hazai csapat, hogy valamit tenni kéne: igaz, nem csupán saját teljesítményüknek köszönhették a feltámadást az MKB játékosai, ugyanis nagyon jól jött nekik, hogy Bendó Csabát kiállították két percre. Az emberelőnyből olyannyira jól jöttek ki a veszprémiek, hogy a félidő derekához érve már 8-4-re vezettek. Sőt, Eklemovics találatával már öt gól volt az MKB előnye.

A veszprémiek ezután is csak taroltak, Eklemovics és Lazarov továbbra is remekelt, már kilenc gól is volt a különbség a hazaiak javára, azonban a félidő 17-9-es MKB-előnnyel zárult. Nem ez volt azonban talán a legnagyobb baja a vendégeknek, ugyanis néhány perccel korábban Vladan Matics megsérült, ami nem túl jó előjel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője előtt.

A második játékrész elején a remeklő Lazarov emberhátrányból megszerezte saját ötödik gólját, de a szünetben a vendégeket rendbe rakta Zoran Kurtes edző, ugyanis a csapatok felváltva szerezték a gólokat. Ez azonban a hazaiaknak volt kedvezőbb, hiszen így továbbra sem forgott veszélyben az, hogy ki nyeri a találkozót.

A félidő közepéhez érve még egy játékos megsérült szegedi részről: Bakos Dávid egy betörés után maradt a földön, a veszprémi hatoson belül.

A huszonnegyedik percben érte el a hazai csapat először azt, hogy tízzel vezessen, ekkor ugyanis 29-19 volt az állás.

A végére azonban még ennél is nagyobb különbség alakult ki a két csapat között, ugyanis a vége Vujin utolsó másodpercekben szerzett találatával 35-23 lett.

A Veszprém ezzel a győzelemmel hatalmas lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.