Vuelta: Sepp Kuss első szakaszgyőzelmét aratta

2019.09.08. 19:11
Az amerikai Sepp Kuss nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny 15. szakaszát vasárnap, míg az összetettben éllovas szlovén Primoz Roglic megőrizte előnyét riválisaival szemben.

A mezőnyre a 154.4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt, a győztes amerikai kerekes, Sepp Kuss 4:19.04 óra alatt teljesítette a távot. Őt tisztes távolból Ruben Guerreiro és Tao Geoghegan Hart követte a második és a harmadik helyen, közöttük egy másodperc volt a különbség.

Az összetettben első Roglic az ott második spanyol Alejandro Valverdével együtt 2:14 perces hátránnyal a nyolcadik, illetve a kilencedik helyen ért célba. Az összetettben harmadik szlovén Tadej Pogacarral szemben viszont 41 másodperccel tudták növelni az előnyüket.

Hétfőn a Pravia és Alto de La Cubilla közötti 144.4 kilométer, valamint ismét egy hegyi befutó vár mezőnyre, amely összesen 3272.2 kilométert tesz meg a jövő vasárnapi, madridi befutóig.