Vuelta: Kingé a szakasz, Yatesé a piros trikó

2018.09.02. 20:15
King örülhetett a hegyi befutó végén (Forrás: AFP)
Az amerikai Benjamin King nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana kilencedik, hegyi befutóval záruló vasárnapi szakaszát, amely után a brit Simon Yates viselheti az összetettben élen állónak járó piros trikót.

A Talavera de la Reina és La Covatilla közötti, 200.8 kilométeres etapon négy emelkedő várt a mezőnyre, és ahogy várható volt, ez alaposan átrendezte az összetett állást.

A szakaszon egy 11 fős szökevénycsoport nem sokkal a rajt után meglépett, és a győztes is innen került ki: Ben King a céltól húsz kilométerre elhúzott a társaitól, és közel egyperces előnnyel diadalmaskodott. A Dimension Data amerikai kerekesének ez már a második szakaszgyőzelme volt az idei Vueltán.

Az eddigi összetett éllovas francia Rudy Molard több mint hat percet kapott Kingtől, míg a kilencedik helyen célba érő Simon Yatestől közel négy percet, így elveszítette a piros trikót. Az állás az összetettben nagyon szoros: az első és a 10. helyezett között kevesebb mint egy perc a különbség.

Hétfőn szünnap következik, a mezőny a szeptember 16-i, madridi befutóig összesen 3271.4 kilométert tesz meg.