Tour de France: Kittel már tíz szakaszgyőzelemnél jár

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.07.02. 17:44
Ő nem Marcel Kittel (Fotó: AFP)
A német Marcel Kittel nyerte a Tour de France második szakaszát, ezzel már tíz etapsikernél tart összesen a Francia kerékpáros-körversenyen. Összetettben továbbra is a brit Geraint Thomas áll az első helyen.

A Düsseldorf és Liege közötti 203.5 kilométeres etapon négyen próbálkoztak szökéssel, de a csoport a végére kétfősre csökkent, amelyet végül mindössze egy kilométerre a céltól ért utol a mezőny.

A sprintbefutóban Kittel bizonyult a leggyorsabbnak, aki a győzelemért járó tíz másodperces időjóváírásnak köszönhetően összetettben feljött a harmadik helyre.

Ő igen (Fotó: AFP)

A szinte végig esős szakaszon volt egy bukás, amelybe belekeveredett a címvédő Chris Froome is, azonban a brit kerekes időhátrány nélkül ért a célba.