Tour de France: hollandé a sprint, Van Avermaeté maradt a sárga trikó

2018.07.13. 18:39
Groenewegen Gaviriát és Sganat is maga mögé utasította (Fotó: AFP)
A holland Dylan Groenewegen nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny hetedik szakaszát pénteken, míg a belga Greg Van Avermaet három másodperccel növelte az előnyét összetettben.

A Fougeres és Chartres közötti 231 kilométeres etapot meglepően lassan, 40.33 kilométer/órás átlagsebességgel teljesítette a mezőny, amely csupán az utolsó hat kilométerre gyorsult fel igazán. A sprintbefutóban a LottoNL-Jumbo holland kerekese mögött az egyaránt két-két szakaszgyőzelemnél tartó kolumbiai Fernando Gaviria, valamint a szlovák Peter Sagan ért célba. A 25 esztendős Groenewegen 2017 után másodszor ünnepelhetett etapsikert a Touron.

A mezőny a győztesével azonos időt kapott, ám Van Avermaet egy részhajrában gyűjtött bónusz másodperceknek köszönhetően minimálisan növelte a különbséget riválisai előtt.

A versenyzőkre szombaton a Dreux és Amiens közötti 181 kilométer megtétele vár.

TOUR DE FRANCE (7. szakasz, Fougeres-Chartres, 231 km)
1. Dylan Groenewegen (holland, LottoNL-Jumbo) 5:43:42 óra