Tour de France: Boasson Hagené a szakasz, döntés szombaton

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.07.21. 18:39
Edvald Boasson Hagen jó helyzetfelismerésének köszönhetően nyert szakaszt (Fotó: AFP)
Edvald Boasson Hagen nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 19., pénteki szakaszát, amelyen összetettben a címvédő Chris Froome megőrizte vezető pozícióját.

Az Embrun és Salon-de-Provence közötti 222.5 kilométeres etap elején egy húszfős szökevénycsoport lépett el, s mivel nem volt benne az összetettben elől álló versenyző, a mezőny elengedte. A cél előtt 17 kilométerrel kettészakadt boly jól gazdálkodott jelentős előnyével, a győzelmet pedig úgy harcolta ki a Dimension Data norvég versenyzője, hogy egy körforgalmat jól levágva meglépett.

A főmezőny – a végső elsőségre esélyesekkel – csaknem 12 és fél perces lemaradással ért célba. A sárga trikós Froome változatlan előnnyel vezet.

A vasárnapi záró szakasz előtt szombaton a marseille-i 22.5 kilométeres egyéni időfutam vár a mezőnyre, Froome ezen bebiztosíthatja elsőségét.

A párizsi befutóig összesen 3540 kilométert teljesítenek a résztvevők.