Giro: Fernando Gaviria megint nyert egy szakaszt

MTI MTIMTI MTI
2017.05.18. 18:10
Fernando Gaviriát nagyon nehéz megverni sprintben (Fotó: AFP)
A kolumbiai Fernando Gaviria nyerte a centenáriumi Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny 12., csütörtöki szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

A Forlí és Reggio Emilia közötti 229 kilométeres etap volt az idei Giro leghosszabb szakasza, két hegy megmászása várt a mezőnyre, amely együtt érkezett a célhoz. A sprintbefutó a Quick-Step versenyzőjének harmadik részsikerét hozta, ezt megelőzően a harmadik és az ötödik szakaszon diadalmaskodott. Második helyen az olasz Jakub Mareczko, míg harmadikként az ír Sam Bennett ért célba, érdekesség, hogy ez volt a sorrend a múlt szerdai etapon is.

Összetettben változatlanul a holland Tom Dumoulin áll az élen.

A jövő hét vasárnapig tartó verseny pénteken a Reggio Emilia és Tortona közötti 167 kilométeres etappal folytatódik.