Giro d'Italia: kolumbiai szakaszsiker, élen a holland

2016.05.21. 18:14
A kolumbiai Esteban Chaves nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 14. szakaszát szombaton. A mögötte második holland Steven Kruijswijk az összetettben átvette a vezetést a Costa Rica-i Andrey Amadortól.

A 210 kilométeres etap végén Chaves, Kruijswijk és az osztrák Georg Preidler azonos idővel ért célba, Amador pedig négy perccel maradt el tőlük. A Costa Rica-i bringás így visszacsúszott összetettben az ötödik helyre, hátránya 3:15 perc az éllovassal szemben.

Az idei Giro esélyesévé az olasz Vincenzo Nibali lépett elő, a 2013-as győztes ugyanis 37 másodperc hátránnyal zárt ötödikként a szombati szakaszon, így az összetettben most 41 másodperc hátránnyal második.

GIRO D'ITALIA
14. szakasz, Alpago-Corvara, 210 km

1. Esteban Chaves (kolumbiai, Orica) 6:06:16 óra
2. Steven Kruijswijk (holland, LottoNL) azonos idővel
3. Georg Preidler (osztrák, Giant) a. i.
ÖSSZETETTBEN
1. Kruijswijk 60:12:43 óra
2. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) 41 mp hátrány
3. Chaves 1:32 perc h.

A jövő vasárnapig tartó versenyen most vasárnap a Castelrotto és Alpe di Siusi közötti, 10.8 kilométeres egyéni időfutam vár a mezőnyre.