Giro d’Italia: a címvédő nyerte a jeruzsálemi nyitányt

2018.05.04. 17:36
A 2018-as Giro d’Italia Jeruzsálemben rajtolt el
A címvédő Tom Dumoulin nyerte a Giro d’Italia olasz országúti kerékpáros körverseny első szakaszát, a pénteki egyéni időfutamot.

A Giro d’Italia történetének első Európán kívüli nyitányán 9.7 kilométer megtétele várt a kerekesekre, ezen a távon a Sunweb holland bringása két másodperccel előzte meg az ausztrál Rohan Dennist és a belga Victor Campenaertset.

Az összetett diadalra esélyesek közül a négyszeres Tour de France-győztes brit Christopher Froome – aki a prológ pályabejárásán elesett, jobb oldalán zúzódásokat szenvedett és a térdét is megvágta – 37 másodperc lemaradással 21., míg az olasz Fabio Aru 50 másodperc hátránnyal 47. lett.

Az időfutamra Jeruzsálemben került sor, a szombati második és a vasárnapi harmadik szakaszt is még Izraelben rendezik.

GIRO D’ITALIA
1. szakasz, Jeruzsálem, 9.7 km, egyéni időfutam

1. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 12:02 perc
2. Rohan Dennis (ausztrál, BMC) 2 másodperc hátrány
3. Victor Campenaerts (belga, Lotto) azonos idővel

A 22 csapat 176 versenyzőjére kedden a Haifa és Tel-Aviv közötti 167 kilométer teljesítése vár. A mezőnyre összesen 3562.9 kilométert teker a május 27-i, római befutóig.