Giro: ausztrál siker a nyolcadik szakaszon, Conti az élen összetettben

MTI MTIMTI MTI
2019.05.18. 18:43
Két év után pezsgőzhetett Ewan (Fotó: AFP)
Az ausztrál Caleb Ewan nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny szombati, nyolcadik szakaszát, összetettben pedig az olasz Valerio Conti megőrizte vezető helyét.

A mezőny 239 kilométert tett meg a szombati versenynapon Tortoreto Lido és Pesaro között, Ewan pedig a hajrában jól helyezkedett, és sprintbefutóban verte az olasz Elia Vivianit. Harmadikként a német Pascal Ackermann ért célba.

Az összetettben élen álló Conti szombaton 58. lett, s továbbra is vezet.

Vasárnap a Riccione és San Marino közötti 34.7 kilométeres egyéni hegyi időfutam vár a mezőnyre, amely összesen 3578.8 kilométert tesz meg a június 2-i veronai befutóig.