Tour de Hongrie: magasabb minősítést kapott a magyar körverseny

„Immár lehetőségünk lesz meghívni olyan csapatokat is, amelyeket a legnagyobb versenyeken láthatunk.”

Kerékpár: aránytévesztésről beszél a szövetség a Szalontay-ügyben

Adósságrendezéssel a magyar pályakerékpáros sprinter látna esélyt a visszatérésre.

Kerékpár: a szövetség sajnálja Szalontay döntését

„Forrásaink nem teszik lehetővé egyetlen versenyző tízmilliós nagyságrendű támogatását.”

Kerékpár: elege lett az ígéretekből – befejezi a magyar csúcstartó

„Nem zárom ki a visszatérést, ám ehhez alapvető változásokra lenne szükség.”

Vuelta: Málagából rajtol a 2018-as körverseny

A viadal első szakaszán nagyjából tíz kilométeres egyenkénti időfutamot kell majd teljesíteni.

Terepkerékpár: minden eddiginél több néző a nyitányon

A mintegy három kilométeres pályán húsz kategóriában több mint háromszázan tekertek.

Pályakerékpáros Eb: Szalontay kiesett a keirin első fordulójában

A magyar versenyző a vigaszágon sem tudott javítani, abban a futamban is utolsó lett.

Pályakerékpáros Eb: Lovassy hatodik a pontversenyben

Vasárnap Szalontay Sándor lesz érdekelt keirinben.

Lovassy Krisztián: „Csupán egy méterre voltam a győzelemtől”

Még nagyobb hangsúlyt fektetne a pályakerékpározásra és szeretne kijutni az olimpiára.

Pályakerékpáros Eb: Lovassy tizedik, Szalontay nem jutott a 16 közé

Lovassy szombaton a pontversenyben, míg Szalontay vasárnap keirinben lesz érdekelt.

Pályakerékpáros Eb: Lovassy ezüstérmes scratchben

A 24 fős mezőnyből mindössze hatan nem kerültek körhátrányba.

Kerékpár: a Királydombon kezdődik a cyclocross idény

Húsz kategóriában közel háromszáz induló részvételével indul a szezon.

Tour de France: meglepetések sora a jövő évi útvonalon

A labdarúgó-világbajnokság miatt a szokásosnál egy héttel később lesz a rajt.

Kerékpár: megdöntenék Wiggins egyórás világcsúcsát

A holland Dion Beukeboom rendkívüli helyszínt választott a rekorddöntésre.

Kerékpár: négy kvótát remél Tokióban a szövetség elnöke

Princzinger Péter rról is beszélt, hogy piacképes termékké kell tenni a magyar kerékpársportot.

Kerékpár: cél, hogy néhány év múlva legyen magyar a Touron

„Rengeteg idő, energia kell a kerékpárban az eredményességhez” – mondja az elnök.

Tour de France: Valverde nem indul a jövő évi versenyen

Számára a Giro d'Italia, a Vuelta a Espana és a világbajnokság lesz a legfőbb verseny 2018-ban.

Kerékpár: óriási bukás, lejtmenetben esett át a korláton – videó

Szerencsére Laurens De Plus megúszta súlyosabb sérülés nélkül az esést.

Kerékpár: elbocsátotta csapata a doppingoló olimpiai bajnokot

Samuel Sánchezre többéves eltiltás vár, ezzel várhatóan véget ért a pályafutása.

Giro d'Italia: történelmi triplával csalogatják Froome-ot

Még senkinek nem sikerült egymás után mindhárom körversenyt megnyernie.

Kerékpár: visszatér a hatszoros olimpiai bajnok, Tokió a célja

Jason Kenny 2008-ban egy, 2012-ben kettő, 2016-ban három olimpiai aranyat nyert.

Szabadidősport: 2019-re kész a Budapest–Balaton kerékpárút

A 110 kilométeres Budapest–Balaton bicikliút tervei két-három héten belül elkészülnek.

Kerékpáros-vb: Sagan ismét megvédte a címét a mezőnyversenyben!

A sorozatban harmadszor vb-aranyat szerző szlovák sporttörténelmet írt.

Országúti kerékpáros-vb: holland arany a női mezőnyversenyben

A holland Chantal Blaak nyerte meg a női mezőnyversenyt a Bergenben zajló országúti kerékpáros-világbajnokság szombati napján, a két magyar versenyző, Király Mónika és Benkó Barbara nem ért célba.

Kerékpáros-vb: Tom Dumoulin nyerte az egyéni időfutamot

A címvédő Tony Martin kilencedikként zárt a 31 kilométeres viadalon. Chris Froome a bronzérmes.

Kerékpár: fontos változás jön a nagy körversenyeken

A modernizációs törekvések nyomán 198 helyett 176 versenyző vesz majd részt a háromhetes viadalokon.

Kerékpár: holland vb-arany- és ezüst a női időfutamban

Van Vleuten és Van der Breggen mögött az ausztrál Garfoot lett a harmadik az országúti vb-n.

Kerékpár: új csúcs – 78 nap és 14 óra alatt körbetekerte a földet

„Az elmúlt két és fél hónapban olyan mentális mélységben voltam, amit még soha nem tapasztaltam.”

Pályakerékpár: visszavonult az egyik legjobb amerikai

Sarah Hammer nyolc vb-aranyat nyert, ötször az egyéni versenyben.

Giro: három szakasz lesz Izraelben a jövő évi versenyen

Jeruzsálemből indult a 2018-as körverseny, repülővel érkeznek meg Olaszországba.

Giro d'Italia: először lesz Európán kívüli szakasz

Az olasz országúti kerékpáros körverseny jövőre Jeruzsálemből indul.

Hegyi menő – Iglói Nagy István publicisztikája

NS-VÉLEMÉNY. Ebben az évben már csak elejtett szavakat lehet hallani Contador vélt vagy valóságos doppingügyeiről, nem elítélőleg, inkább csak a történeti hűség kedvéért. Ő a nép egyszerű gyermeke, a pintói kölyök, mai napig születési helyén él, példás a családi élete.

Kerékpár: Froome indul az országúti vb időfutamán

A négyszeres Tour-győztes Froome a tavalyi olimpián harmadik helyen zárt ebben a számban.

Kerékpár: „Froome mindhárom nagy körversenyt megnyerheti jövőre”

„Egyértelműen a generációja bajnoka. Uralja, vezeti a mezőnyt, a stílusát az ellenfeleihez igazítja.”

Vuelta: Chris Froome igazán különleges duplázása

Alberto Contador ötödik lett pályafutása utolsó versenyén.

Vuelta: Contador méltó búcsúja; Froome a nagy nyertes

Az utolsó etapon rendszerint már nem változik a végső sorrend.

Vuelta: De Gendté a szakasz, változatlan az összetett élcsoportja

Contador ellépett az utolsó emelkedőn, de befogták • A végső döntés a szombati királyetapra marad.

Vuelta: ezúttal Froome adott időt Nibalinak; belga etapsiker

A szakasz végén nagyot hajrázott a piros trikós brit, így növelte az előnyét.

Tour of Britain: belerohantak a parkoló autóba – videó

Valamit nagyon elnéztek a verseny szervezői, rosszabb helyen nem is állhatott volna a jármű.

Vuelta: Nibali 42 másodpercet hozott Froome-on

A piros trikós britnek gondjai voltak • Contadort csak egy osztrák tudta megelőzni a 17. szakaszon.