Kerékpár: fontos változás jön a nagy körversenyeken

A modernizációs törekvések nyomán 198 helyett 176 versenyző vesz majd részt a háromhetes viadalokon.

Kerékpár: holland vb-arany- és ezüst a női időfutamban

Van Vleuten és Van der Breggen mögött az ausztrál Garfoot lett a harmadik az országúti vb-n.

Kerékpár: új csúcs – 78 nap és 14 óra alatt körbetekerte a földet

„Az elmúlt két és fél hónapban olyan mentális mélységben voltam, amit még soha nem tapasztaltam.”

Pályakerékpár: visszavonult az egyik legjobb amerikai

Sarah Hammer nyolc vb-aranyat nyert, ötször az egyéni versenyben.

Giro: három szakasz lesz Izraelben a jövő évi versenyen

Jeruzsálemből indult a 2018-as körverseny, repülővel érkeznek meg Olaszországba.

Giro d'Italia: először lesz Európán kívüli szakasz

Az olasz országúti kerékpáros körverseny jövőre Jeruzsálemből indul.

Hegyi menő – Iglói Nagy István publicisztikája

NS-VÉLEMÉNY. Ebben az évben már csak elejtett szavakat lehet hallani Contador vélt vagy valóságos doppingügyeiről, nem elítélőleg, inkább csak a történeti hűség kedvéért. Ő a nép egyszerű gyermeke, a pintói kölyök, mai napig születési helyén él, példás a családi élete.

Kerékpár: Froome indul az országúti vb időfutamán

A négyszeres Tour-győztes Froome a tavalyi olimpián harmadik helyen zárt ebben a számban.

Kerékpár: „Froome mindhárom nagy körversenyt megnyerheti jövőre”

„Egyértelműen a generációja bajnoka. Uralja, vezeti a mezőnyt, a stílusát az ellenfeleihez igazítja.”

Vuelta: Chris Froome igazán különleges duplázása

Alberto Contador ötödik lett pályafutása utolsó versenyén.

Vuelta: Contador méltó búcsúja; Froome a nagy nyertes

Az utolsó etapon rendszerint már nem változik a végső sorrend.

Vuelta: De Gendté a szakasz, változatlan az összetett élcsoportja

Contador ellépett az utolsó emelkedőn, de befogták • A végső döntés a szombati királyetapra marad.

Vuelta: ezúttal Froome adott időt Nibalinak; belga etapsiker

A szakasz végén nagyot hajrázott a piros trikós brit, így növelte az előnyét.

Tour of Britain: belerohantak a parkoló autóba – videó

Valamit nagyon elnéztek a verseny szervezői, rosszabb helyen nem is állhatott volna a jármű.

Vuelta: Nibali 42 másodpercet hozott Froome-on

A piros trikós britnek gondjai voltak • Contadort csak egy osztrák tudta megelőzni a 17. szakaszon.

Vuelta: Froome az időfutamban tovább növelte az előnyét

Öt szakasz van hátra, a brit 1:58 perccel vezet a második helyen álló Nibali előtt.

Vuelta: Chris Froome-on a királyetapon sem találtak fogást

A két első és egy kiemelt kategóriás hegyet tartalmazó szakaszon kolumbiai siker született.

Vuelta: Majkáé a szakasz, Froome maradt az élen

A lengyel versenyző az utolsó emelkedő előtt meglépett társaitól.

Vuelta: Trentin mesterhármasa; Froome előnye változatlan

Az olasz nyerte a sprintbefutót, az összetettben vezető brit az élbollyal együtt ért célba.

Vuelta: Marczynski második etapsikere, Froome előnye csökkent

Froome bukott az utolsó lejtmenetben, de így is az összetett élén maradt.

Vuelta: felgyújtották az Aqua Blue Sport csapatbuszát – fotó

Az elkövető egy matracot tolt be, és azt gyújtotta meg.

Vuelta: Nibali feljött összetettben a második helyre

Csúcsdöntés: megszületett az idei hetedik kolumbiai szakaszgyőzelem a nagy körversenyeken.

Vuelta: Trentinnek és a Quick-Stepnek nagyon megy

Nicolas Roche 36 másodpercre faragta a Chris Froome-mal szembeni hátrányát.

Vuelta: Chris Froome volt a legerősebb a hegyen

A brit az idén először nyert szakaszt háromhetes körversenyen, már 36 mp az előnye.

Vuelta: francia szakaszsiker; Froome növelte az előnyét

A brit mögött a második Chavesnek 11-ről 28 másodpercre nőtt a hátránya összetettben.

Vuelta: szlovén etapgyőzelem, nem változott az összetett

Az idei leghosszabb szakaszon a 22 éves Matej Mohoric nyert.

Kerékpár: letartóztatták a háromszoros világbajnokot

A kétszeres olimpiai ezüstérmest kábítószer-kereskedelem miatt vették őrizetbe.

Vuelta: hazaért a szökés; Van Garderen kétszer is bukott – videó

A lengyel Tomasz Marczynski egy honfitársát és a spanyol Enric Mast hagyta le a sprintben.

Vuelta: hullámvasút és kazah siker; Contador feltámadt

Froome megtartotta a piros trikót • Mögötte változott az összetett élmezőnye.

Vuelta: Degenkolb betegség miatt feladta a versenyt

„Nagyon csalódott vagyok, mert jó formában voltam, és mert korábban soha nem kellett…”

Vuelta: Trentin szakaszt nyert, megvan a mesterhármas!

Az olasznak most már mind a három nagy körversenyről van szakaszgyőzelme.

Kerékpár: nagyszabású rendezvény a Balatonnál

Péntektől vasárnapig a drótparipák hazai fővárosa lesz Balatongyörök.

Vuelta: a szakasz Nibalié, a piros trikó Froome-é

Az első hegyi szakasz alapján Contadornak valószínűleg nem lesz álomszerű az utolsó versenye.

Vuelta: belga szakaszgyőzelem Dél-Franciaországban

A Quick-Step a lehető legjobbkor robbantott, Yves Lampaert összetettben is az élre állt.

Vuelta: amerikai siker a csapatidőfutamban a nyitányon

A belga Quick-Step végzett a második, a német Sunweb együttese pedig a harmadik helyen.

Pályakerékpár: orosz színekben indul az olimpiai harmadik ausztrál

Vlagyimir Putyin elnök aláírta a kérvényét, így orosz színekben indulhat a 2020-as tokiói játékokon.

VUELTA 2017

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

Kerékpár: vb-n indul az olimpiai bajnok új-zélandi evezős

A 31 éves sportember az egyéni időfutamban áll rajthoz Norvégiában.

Vuelta: doppingolt, nem indul a spanyol olimpiai bajnok

A 39 éves sportoló szervezetében növekedési hormont mutattak ki egy augusztusi edzés után.

Kerékpár: elhagyta a Skyt Froome legfontosabb segítője

Mikel Landa a Sky kerékpároscsapatától a Movistarhoz igazolt.