„Ami miatt nehéz volt kialakítani a keretet, az a világkupa időrendje, amely kizár több ideális lehetőséget” – magyarázta a kapitány.

Példaként említette, hogy Bodonyi Dóra nem tud 500 és 1000 egyesben is rajthoz állni a sűrű program miatt, az 500 méteres férfi kajak négyesbe bekerült nyolc ember pedig más versenyszámban nem indulhat.

„Most az a legfontosabb, hogy megtaláljuk a legjobb négyest” – szögezte le Hüttner.

Az egyik férfi négyest Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán és Somorácz Tamás, a másikat pedig Balaska Márk, Birkás Balázs, Dudás Miklós és Kuli István alkotja.

A rangsorolón még betegséggel küzdő versenyzők közül Lucz Dóra tudja vállalni a 200 egyest, akárcsak Mike Róbert az 1000 párost. Lucz Dóra mellett testvére, Lucz Anna indul még a sprintszámban.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A KAJAK-KENU VILÁGKUPÁRA
FÉRFI KAJAK
K–1 200 m: Csizmadia Kolos, Apagyi Levente
K–1 500 m: Kopasz Bálint, Noé Zsombor
K–1 1000 m: Kopasz Bálint, Ceiner Benjámin
K–1 5000 m: Boros Adrián, Noé Bálint
K-2 200 m: Csizmadia Kolos-Varga Márk, Apagyi Levente-Hérics Dávid
K-2 500 m: Koleszár Mátyás-Németh Viktor, Nádas Bence-Erdőssy Csaba
K-2 1000 m: Hufnágel Tibor-Ilyés Róbert, Gacsal Ákos-Kugler Attila
K-4 500 m: Tótka Sándor-Molnár Péter-Mozgi Milán-Somorácz Tamás, Balaska Márk-Birkás Balázs-Dudás Miklós-Kuli István

NŐI KAJAK
K–1 200 m: Lucz Dóra, Lucz Anna
K–1 500 m: Medveczky Erika, Bodonyi Dóra
K–1 1000 m: Takács Tamara, Kárász Anna
K–1 5000 m: Csay Renáta, Kiszli Vanda
K–2 200 m: Hagymási Réka-Szabó Ágnes, Kiss Blanka-Lucz Anna
K–2 500 m: Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Szabó Ágnes
K–4 500 m: Lucz Dóra-Medveczky Erika-Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Katrinecz Rita-Szabó Ágnes-Gamsjager Lisa-Maria

FÉRFI KENU
C–1 200 m: Hajdu Jonatán, Korisánszky Dávid
C–1 500 m: Kiss Tamás, Bodonyi András
C–1 1000 m: Kiss Tamás, Bodonyi András
C–1 5000 m: Dóczé Ádám, Dóri Bence
C-2 200 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Lelovics Dávid-Némedi Kornél
C-2 500 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Slihoczki Ádám-Szőke Attila
C-2 1000 m: Korisánszky Dávid-Mike Róbert, Lelovics Dávid-Némedi Kornél

NŐI KENU
C–1 200 m: Balla Virág, Takács Kincső
C–1 500 m: Lakatos Zsanett, Nagy Bianka
C–1 5000 m: Lakatos Zsanett, Bragato Giada
C–2 200 m: Balla Virág-Takács Kincső, Nagy Bianka-Molnár Csenge
C–2 500 m: Balla Virág-Takács Kincső, Kisbán Zsófia-Bragato Giada