Kajak-kenu vb: Kozák Danuta döntős 500 méteren

2018.08.24. 21:29
A szám olimpiai bajnoka, Kozák Danuta döntőbe jutott kajak egyes 500 méteren a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Az UTE 31 éves, ötszörös olimpiai bajnok versenyzője a csütörtöki előfutam-győzelem után pénteken az első középfutamban szállt vízre, és talán némileg taktikázva nem adott ki magából mindent azért, hogy megszerezze a győzelmet. Mellette az új-zélandiak klasszis versenyzője, Lisa Carrington lapátolt, aki szinte végig vezetve nyert, Kozák tisztes távolból követve őt a második helyen ért be.

A pénteki finálék során bizonyosodott, amit Hüttner Csaba szövetségi kapitány a rajt előtt jósolt, nevezetesen, hogy az oldalszeles pályán azok járnak jobban, akik a kisebb sorszámú sávokat kapják, mert azok sokkal szélvédettebbek. Kozák pénteki teljesítménye nyomán a 3-as pályán versenyezhet majd a szombati fináléban.

A péntek késő délutáni programban még egy 500-as középfutamban voltak érdekeltek a mieink, a Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál és Takács Mihály alkotta kenunégyes – amelynek elég lett volna csupán egy riválisát megelőzni a négyhajós versenyben – egy első hellyel lépett tovább.

Az új olimpiai számban, női C–2 500 méteren, valamint férfi K–2 500 méteren most még csak az előfutamokat bonyolították le. A Balla Virág, Takács Kincső páros és a 2011-ben világbajnok Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó is harmadik lett futamában, előbbi egység szombaton, utóbbi vasárnap folytatja a középfutamban.

A vb szombaton folytatódik, ezen a napon kilenc döntőt rendeznek majd.