Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

2018.08.24. 17:55
Bodonyi Dóra szerezte a 200. magyar kajak-kenu vb-aranyérmet (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg.

Egy dolog biztos volt a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokság péntek délutáni A-döntőiben: aki először áll fel honfitársaink közül a dobogó tetejére, az szerzi a magyar válogatott történetének 200. vb-aranyát.

Nos, ez már rögtön az első olyan futamban létrejött, amelyikben érdekeltek voltunk. Bodonyi Dóra esélyeshez méltóan már az elején az élre állt kajak 1000 méteren a négyes pályán. A szám tavalyi Európa-bajnokának féltávnál már egy hajóhossz volt az előnye, melyet meg is tartott a végéig, így nagyon magabiztosan szerezte meg a magyar küldöttség első érmét, méghozzá aranyérmet!

„Ideges voltam, mert a német lány jobbat ment nálam az előfutam során. Még mindig nem nyugodtam meg, mert jön a négyes. Furcsa volt a szél, néha nagyon fújt, máskor kevésbé, de készültünk rá, nem volt meglepő” – nyilatkozta a siker után Bodonyi az M4 Sport kamerája előtt.

A kenus Hajdu Jonatán és Fekete Ádám is éremesélyesként szállt vízre, azonban a megszokottól eltérően nem 1000, hanem 200 méteren. A jóval rövidebb távon nem jött össze a dobogó, igazság szerint a futamon esélyük sem volt rá, az ötödik helyen zártak.

Lakatos Zsanett is ugyanígy végzett kenu 500 méteren: az első négy helyre esélye sem volt, ám az ötödik helyezését sem veszélyeztette senki, így hozta azt, amit idei teljesítménye alapján várni lehetett tőle.

„Az elején szerintem jól mentem, aztán kaptam a szembeszelet, ami nekem nagyon nem kedvez. Ez volt a legnagyobb bajom. Vissza kell még néznem a futamot. A végét sajnálom, mert szorosabban kellett volna mennem” értékelt csalódottan Lakatos.

A vb előtt nem sokkal még sérüléssel bajlódó Kiss Tamás sem tudta borítani a papírformát kenu 500 méteren: a 9-es pályán versenyezve francia ellenfelét megelőzve a 8. helyen végzett.

Kopasz Bálint visszalépése után Nádas Bence szerepelt kajak 500 méteren, de még hogy! Óriási csatában volt a portugál Joao Ribeiróval a harmadik helyért, és a hajrát a magyar fiú bírta jobban, így kellemes meglepetésre megszerezte a bronzérmet!

„Az utolsó métereken már csak az edzőmet hallottam, hogy na, gyere még! Nagyon jó érzés volt, élveztem az egész versenyt. Nagyon örülök, hogy ki tudtam hozni magamból a maximumot” – hallhattuk a boldog Nádastól az M4 Sporton.

A női kajak párostól 1000 méteren még ennél is szebb eredményben reménykedtünk a szülinapos Csipes Tamarától, valamint Medveczky Erikától a nap utolsó A-döntőjében, de azt hittük, hogy ehhez a lengyeleknek és a németeknek is lesz néhány szavuk. Nem volt…

Csipesék rögtön az elején az élre álltak, előnyük folyamatosan nőtt, 500-nál már csaknem 2 másodperccel vezettek. A magyar páros a táv második felében is remekelt, villámgyorsan elképesztő előnyt evezett össze, parádés versenyzéssel jelezte, hogy jelen pillanatban nincs nála jobb páros a világon, Csipesék óriási fölénnyel szerezték meg a nap második magyar aranyérmét!

„Nem akarok nagyképű lenni, de az a titkunk, hogy tök jók vagyunk párosban. Egyesben mind a ketten felkészültünk tisztességgel és a párosunk is működik” – mosolygott a futam után Medveczky.

„Nagyon szeretek Erikával versenyezni. Most nem ajnározzuk egymást, csak egyszerűen tényleg elképesztően nehéz párt találni. Élvezem az egészet, aminek ez lett az eredménye” – tette hozzá Csipes.