A Balaska Márk, Birkás Balázs páros rajt-cél győzelmet aratott (Fotó: Földi Imre)

 

CSÜTÖRTÖKÖN TÖRTÉNT: KILENC MAGYAR EGYSÉG A-DÖNTŐS, MEDVECZKY ÉS VASBÁNYAI B-DÖNTŐS

PÉNTEKEN TÖRTÉNT: HATAN JUTOTTAK BE A VASÁRNAPI DÖNTŐKBE, KOPASZ MEGSÉRÜLT

Az éjszakai nagy esőzések miatt alaposan felfrissült levegő várta reggel a sportolókat és a kilátogató szurkolókat.

 
Szombat délután még négy magyar egység jutott döntőbe
A fölényes kajakarany titka: „Egy jó pár és k.rva sok edzés” 
Két arany és egy ezüst a szombati termésünk

Elsőként Medveczky Erika révén voltunk ma érdekeltek, a betegsége miatt az A-döntőről éppen lecsúszó versenyző a női K–1 500 méter B-döntőjében lassan kezdett, fél távnál az utolsó volt, végül nagy hajrával éppen csak lemaradt a második helyről.

A délelőtt másik magyar B-döntőse, Vasbányai Henrik sem indult erősen, 250 méternél még csak a hetedik helyen haladt, de folyamatosan kapaszkodott fel a riválisokra, fél távnál robbantott és 750-nél már fölényesen vezetett – végül pedig több mint egy hajóhosszal nyert.


A világbajnokság első aranyérmét Kanada nyerte meg, a női kenu párosok 500 méteres fináléjában az egy oldalon húzó Katie Vincent, Laurence Vincent-Lapointe egység már a rajtnál ellépett a mezőnytől, és bár a végén kicsit fáradtak, nagy csatában megszerezték az első helyet. Az Európa-bajnok Takács Kincső, Balla Virág duó a harmadik-negyedik helyen haladt a finálé során, végül épp lemaradt a dobogóról.

Meglepetés született női kajak egyesben 500-on, a fehérorosz Volha Hudzenka az egész mezőnyt, benne az új-zélandi Lisa Carringtont is megverte.

MÁR CSAK KOLONICS ELŐZI MEG AZ OROSZ
Ivan Stil a 13. világbajnoki aranyát nyerte meg, ezzel beérte a német Ronald Rauhét a férfi örökrangsor második helyén. Egyedül Kolonics György előzi meg, a 2008-ban, 36 évesen elhunyt magyar sportoló 15 aranyat szerzett vb-ken.

A férfi kenu kettesek 500-as fináléjában a Korisánszky Dávid, Mike Róbert páros a hetedik helyet szerezte meg. Az Ivan Stil, Viktor Melantyev orosz kettős már a futam elején ellépett a mezőnytől, és favorithoz méltó módon nyerte meg az aranyat.

A férfi kajakosoknál 1000 méteren az ujjsérüléssel versenyző Kopasz Bálint óriásit evezve végül az ötödik helyen ért be. Az élen Fernando Pimenta és Josef Dostál volt nagy csatában, aztán egyszer csak megjelent a német Tom Liebscher, és parádés hajrával elorozta előlük az aranyat.

A férfi kenu egyes döntőjében is hasonló volt a forgatókönyv, a szintén német Sebastian Brendel nagy csatában a végén lehajrázta a hazai Martin Fuksát.

Óriási zápor érkezett meg a pályához, és ezzel együtt AZ ELSŐ MAGYAR ARANY is! Az Európa-bajnok Balaska Márk, Birkás Balázs kettős parádésan rajtolva, végig vezetve nyerte meg a kajak párosok sprintszámát!

Hajdu számára végül nem jött össze az érem (Fotó: Földi Imre)


A kenusoknál Hajdu Jonatán sem kezdett rosszul, de nem tudta tartani a harmadik-negyedik helyet, végül a hatodik lett. Az aranyat a fehérorosz Arcem Kozir szerezte meg.

A férfi K–2 500-as döntőben megszületett a MÁSODIK MAGYAR ÉREM. A plovdivi kontinensbajnok Nádas Bence, Tótka Sándor kettős szinte kirobbant a megismételt rajtnál, és a spanyolokkal csatázott, de a hispánok a végén könnyedén utasították maguk mögé a mieinket.

Ugyanebben a számban sajnos a Takács Tamara, Vad Ninetta kettős kevésbé volt sikeres, már a rajtnál ellépett a mezőnytől a Ryan Caitlin, Lisa Carrington új-zélandi duó, miközben a magyarok az ötödik helyen álltak 250 méternél, és végül ugyanitt zártak.

A Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika duó is az első helyen végzett (Fotó: Földi Imre)



A női K–2 1000 méteren meglett a MÁSODIK ARANY ÉS A HARMADIK ÉREM. A táv elején még az ausztrálok vezettek, de 380 méter után már élre állt a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika duó, amely egy ideig a kazahokkal harcolt még, aztán már senkivel, a végén pedig imponáló fölénnyel, közel öt másodperces előnnyel lett világbajnok!

A délelőtti etap zárásaként a férfiak hasonló számában negyedik lett a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert egység. Az első helyért sokáig nagy harcban állt a német Marcus Gross, Max Hoff kettős, azonban a végére teljesen elfáradt, és csak az ötödik lett, az aranyat pedig a Milenko Zorics, Marko Tomicsevics szerb páros nyerte meg.

KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG, RACICE, CSEHORSZÁG

A DÉLELŐTTI PROGRAM

NŐI K–1 500 M
B-DÖNTŐ
1. Linnea Stensils (Svédország) 1:54.068
2. Michelle Russell (Kanada) 1:56.001
3. Medveczky Erika 1:56.190

FÉRFI C–1 1000 M
B-DÖNTŐ

1. Vasbányai Henrik 3:59.867
2. Matej Rusnák (Szlovákia) 4:01.273
3. Vadim Korobov (Litvánia) 4:01.473

NŐI C–2 500 M
A-DÖNTŐ

1. Katie Vincent, Laurence Vincent-Lapointe (Kanada) 1:56.752
2. Irina Andrejeva, Oleszja Romaszenko (Oroszország) 1:57.264
3. Kamila Bobr, Alena Nazdrova (Fehéroroszország) 1:57.858
4. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Magyarország) 1:58.802

NŐI K–1 500 M
A-DÖNTŐ

1. Volha Hudzenka (Fehéroroszország) 1:48.421
2. Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:48.710
3. Emma Jörgensen (Dánia) 1:50.465
...12. Medveczky Erika (a B-döntőben 3.)

FÉRFI C–2 500 M
A-DÖNTŐ

1. Ivan Stil, Viktor Melantyev (Oroszország) 1:38.868
2. Victor Mihalachi, Leonid Carp (Románia) 1:39.796
3. Sergiu Craciun, Nicolae Craciun (Olaszország) 1:39.979
...7. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (Magyarország) 1:42.496

FÉRFI K–1 1000 M
A-DÖNTŐ

1. Tom Liebscher (Németország) 3:27.754
2. Fernando Pimenta (Portugália) 3:27.993
3. Josef Dostál (Csehország) 3:28.576
...5. Kopasz Bálint (Magyarország) 3:29.809

FÉRFI C–1 1000 M
A-DÖNTŐ

1. Sebastian Brendel (Németország) 3:50.503
2. Martin Fuksa (Csehország) 3:51.303
3. Isaquias Quieroz dos Santos (Brazília) 3:52.542
...10. Vasbányai Henrik (a B-döntőben 1.)

FÉRFI K–2 200 M
A-DÖNTŐ

1. Balaska Márk, Birkás Balázs (MAGYARORSZÁG) 30.912
2. Cristian Toro, Carlos Garrotte (Spanyolország) 31.278
3. Marko Novakovics, Nebojsa Grujics (Szerbia) 31.451

FÉRFI C–1 200 M
A-DÖNTŐ

1. Arcem Kozir (Fehéroroszország) 38.161
2. Zaza Nadiradze (Grúzia) 38.439
3. Adel Modzsallali Mogadam (Irán) 38.605
...6. Hajdu Jonatán 38.911

FÉRFI K–2 500 M
A-DÖNTŐ
1. Rodrigo Germade, Marcus Walz (Spanyolország) 1:27.979
2. Nádas Bence, Tótka Sándor (MAGYARORSZÁG) 1:29.107
3. Raman Pjatrusenka, Vitalij Bjalko (Fehéroroszország) 1:29.518

NŐI K–2 500 M
A-DÖNTŐ

1. Ryan Caitlin, Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:38.687
2. Tina Dietze, Franziska Weber (Németország) 1:40.582
3. Spela Ponomarenko Janic, Anja Osterman (Szlovénia) 1:40.804
...5. Takács Tamara, Vad Ninetta (Magyarország) 1:41.365

NŐI K–2 1000 M
A-DÖNTŐ

1. Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (MAGYARORSZÁG) 3:37.149
2. Tabea Medert, Melanie Gebhardt (Németország) 3:42.061
3. Paulina Paszek, Justyna Iskrzycka (Lengyelország) 3:42.838

FÉRFI K–2 1000 M
A-DÖNTŐ

1. Milenko Zorics, Marko Tomicsevics (Szerbia) 3:08.647
2. Gelle Péter, Botek Ádám (Szlovákia) 3:10.725
3. Daniel Havel, Jakub Spicar (Csehország) 3:10.853
4. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (Magyarország) 3:12.053

A DÉLUTÁNI PROGRAM

FÉRFI C–2 1000 M
2. ELŐDÖNTŐ

15.34: Korisánszky Dávid, Mike Róbert

NŐI K–1 200 M
3. ELŐDÖNTŐ

15.54: Lucz Dóra

FÉRFI K–1 200 M
2. ELŐDÖNTŐ

16.04: Horváth Bence

NŐI C–1 200 M
1. ELŐDÖNTŐ

16.19: Devecseriné Takács Kincső

FÉRFI K–4 500 M
3. ELŐDÖNTŐ

17.01: Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán