Kajak-kenu: Vajda még mindig; Tóth Dávid társait előzte meg

MTI MTIMTI MTI
2015.06.06. 19:32
A női kajakosoknál 1000 méteren egyesben Fazekas-Zur Krisztina, párosban pedig a Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra kettős volt a leggyorsabb, míg a kenu egyesek 200 méteres versenyét Takács Kincső nyerte a szegedi első világbajnoki válogatóversenyen.

A férfiaknál kék-két kajakos és kenus számot bonyolítottak le a viadal második napján. K–1 1000 méteren az olimpiai ezüstérmes négyes három tagja végzett a dobogón Tóth Dávid, Kammerer Zoltán, Pauman Dániel sorrendben, K–1 200-on pedig Dudás Miklós diadalmaskodott. A kenusoknál 1000 méter egyesben Vajda Attila nyert Vasbányai Henrik előtt, míg 200 párosban a Nagy Péter, Lantos Ádám kettős ért elsőként a célba.

A vb-válogató második fordulójára július közepén kerül sor. A mostani versenyen a vasárnapi zárónapon további tíz számban rendeznek döntőt.

Amint arról korábban már beszámoltunk: női K–2 500 m-en Kárász Anna és Vad Ninetta párosa nyert, megelőzve a Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina kettőst. A kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa duó 200 méternél leállt.