Kajak-kenu: hat magyar érem pénteken a maratoni Eb-n

MTI MTIMTI MTI
2017.06.30. 19:07
Hat magyar érmet, közte három aranyat hoztak a pénteki korosztályos versenyek a portugáliai Ponte de Limában zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A viadal honlapja alapján az ifjúságiaknál a női kajak párosok 19 kilométeres küzdelmében kettős magyar siker született a győztes Korsós Zsófia, Nagy Viktória, illetve a másodikként célba érő Fekete Dorina, Tanka Emese duó révén.

A férfiak hasonló – bár kicsit hosszabb, 22.6 kilométeres – versenyében ugyancsak magyar győztest avattak Redl András és Vékássy Levente személyében, míg a Bodnár Balázs, Horváth Ádám kettős harmadik lett. A kenu ketteseknél (19 km) Hodován Dávid és Kollár Kristóf másodikként ért célba.

A második versenynapon az U23-as korosztályban egy éremnek örülhetett a küldöttség, az azonban arany volt: Petró Ádám nyerte a kajak egyesek versenyét, amelynek távja 26.2 kilométer volt.

A csütörtöki nyitó napon 4 aranyat és 3 ezüstöt gyűjtöttek a magyar utánpótláskorú versenyzők.

Az Eb vasárnapig tart, szombaton a felnőttek egyes versenyszámait rendezik.