Vizes VB

Kajak-kenu: Kiss Tamás a második pótválogatót is elbukta

Mindössze 24 perc van a C–2 200 és a C–1 500 méteres döntő rajtja között – ez adhat neki esélyt.

Kajak-kenu vb-pótválogató: Vasbányai nyert C–1 1000 méteren

Vasbányai Henrik nyerte meg pénteken a kenu egyesek 1000 méteres világbajnoki pótválogatóját Szegeden, így ebben a számban ő képviselheti majd Magyarországot a csehországi Racicében augusztus 24. és 27. között sorra kerülő kajak-kenu vb-n.

Kajak-kenu vb: a kapitány kijelölte a férfi kajaknégyeseket

Hüttner Csaba 500 méteren az Eb-aranyérmes egységnek szavazott bizalmat.

Kajak-kenu vb-pótválogató: Medveczky és Noé Bálint sikere

Női K-1 500 méteren Medveczky Erika, férfi K–2 200 méteren a Balaska Márk, Birkás Balázs páros, férfi K–1 5000 méteren pedig Noé Bálint nyerte szerdán a kajak-kenusok világbajnoki pótválogatóját Szolnokon.

Kajak-kenu Eb: Mi itt most taroltunk – Hüttner Csaba

„Hatvan olimpiai pontot és olimpiai versenyszámokban öt aranyérmet szereztünk, ez minden idők egyik legjobb magyar eredménye.”

Kajak-kenu Eb: egy-egy arany és ezüst 5000 méteren

A magyar versenyzők minden idők egyik legjobb szereplésével zárták a kontinensviadalt.

Kajak-kenu Eb: egy női és egy férfiarany a sprintszámokban!

Lucz Dóra után a Balaska Márk, Birkás Balázs kettős is győzött Plovdivban – megvan a 9. aranyérem.

Kajak-kenu Eb: Takács Tamara után Tótkáék is győztek

Szombathoz hasonlóan vasárnap is rögtön az első számban győztünk, újabb három érem.

Kajak-kenu Eb: hibátlan magyar kezdés 200 méteren

Egyik egységnek sincs szüksége a középfutambeli szereplésre.

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

Mind a négy női döntőt megnyertük. Kopasz bronzérmes, a férfi kajak és kenu kettes épp lemaradt a dobogóról.

Kajak-kenu Eb: Fekete és Kopasz is továbbjutott

Mindhárom magyar egység továbbjutott a péntek délutáni középfutamokból a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon, az öröm mellett azonban egy kis ijedségben is része volt a küldöttségnek, a kenus Vasbányai Henrik ugyanis rosszul lett a befutót követően.

Kajak-kenu Eb: öt győzelemmel mutatkozott be a magyar csapat

A nyitónap reggelén az 1000 méteres és a K-4 500 méteres előfutamokat bonyolították le.

Tömegsport: a Balaton-átúszás után jön a Balaton-átevezés

A 10.2 kilométeres túratávot minden emberi erővel hajtott vízi sporteszközzel lehet teljesíteni.

Kajak-kenu Eb: a kapitány minden szakágban érmet remél

Hangsúlyozta azonban, hogy a válogatási rendszer arra lett felépítve, hogy a vb-re legyen egy erős csapat.

Dopping: négyéves eltiltás az olimpiai bronzérmes kenusnak

Nem tudta bizonyítani, hogy szennyezett élelmiszerrel került növekedési hormon a szervezetébe.

Kajak-kenu: az Eb után kerül sor a vb-szétlövésekre

A szövetség elnöksége jóváhagyta Hüttner Csaba szövetségi kapitány javaslatát.

Sárkányhajó Eb: nyolc magyar érem a záró napon

Vasárnap délelőtt 20 üléses 500 méteres, délután pedig 10 üléses 2000 méteres versenyeket rendeztek.

Kajak-kenu: Storcz Botond nem vallott szégyent 5000 méteren

A korábbi szövetségi kapitány is vízre szállt a szolnoki világbajnoki válogatón.

Kajak-kenu: Kiss Tamás 500-on is győzött a válogatón

Az 1000 méteren aratott pénteki sikerét követően a kenus Kiss Tamás vasárnap 500 méteren is a leggyorsabb volt a kajak-kenusok Szolnokon zajló világbajnoki válogatóján, így ebben a számban is kiharcolta a szétlövés lehetőségét.

Kajak-kenu: duplázó győztesek a szolnoki válogatón

A vasárnapig tartó verseny az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

Kajak-kenu: duplázó párosok, egyesben Medveczky legyőzte Takácsot

A Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó nagy csatát vívott, majd beborult a célba érést követően – fotók.

Kajak-kenu: négy számban szétlövés lehet a válogatón

A nőknél a 200-as specialista kajakos Lucz Dórát ezúttal sem tudták megszorítani a riválisai.

Sárkányhajó Eb: négy magyar érem a válogatottak versenyeiben

Egy arany- és három ezüstérmet szereztek a mieink a szegedi Maty-éren zajló Eb-n.

Maratoni kajak-kenu Eb: Végig uraltuk a futamot – Solti

A kajakos Csay Renáta egyesben és Bara Alexandrával párosban is nyerni tudott.

Maratoni kajak-kenu Eb: Csay Renáta párosban is aranyérmes

A záró napon a Botos, Solti kajak kettes is első lett, a Kövér, Dóczé duó ezüstöt szerzett.

Kajak-kenu: Csay és Kövér aranyérmes a maratoni Eb-n

Egy-egy ezüst- és bronzérem is került a mieink gyűjteményébe.

Kajak-kenu: hat magyar érem pénteken a maratoni Eb-n

A csütörtöki nyitó napon 4 aranyat és 3 ezüstöt gyűjtöttek a magyar utánpótláskorú versenyzők.

Kajak-kenu Eb: eldőlt minden kérdés, teljes a magyar csapat

„Az öt emberből három négyest próbáltam ki, s nem volt egy másodperc különbség a hajók között.”

Kajak-kenu Eb: megvan a magyar csapat, egy kérdőjel maradt

Szerdán dől el, hogy férfi K–4 1000 méteren Kammerer Zoltán, Noé Bálint és Ceiner Benjámin mögött…

Kajak-kenu: 3 magyar arany az ifjúsági és U23-as Eb zárásán

A magyar csapat összességében 7 arany-, 11 ezüst- és 4 bronzéremmel zárta a viadalt.

Kajak-kenu: kilenc magyar érem az ifjúsági és U23-as Eb-n

Ifjúsági versenyzőink négy arany- és egy ezüstérmet, az U23-asok három második és egy harmadik helyet gyűjtöttek.

Kajak-kenu: egy hét múlva lehet végleges az Eb-csapat

„A csapathajók összeállítása is egyértelműnek tűnik, bár a férfiaknál még van kérdőjel.”

Kajak-kenu: Kopasz és Takács duplázott egyesben

Ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeztek.

Kajak-kenu: ötszázon is a Korisánszky, Mike kettős nyert

A vasárnapig tartó, Maty-éri verseny a plovdivi Eb-re és a racicei vb-re válogat.

Kajak-kenu: Takács Tamara és Takács Kincső is duplázott

A délelőtt talán legizgalmasabb döntője a férfi kajakpárosok 1000 méteres futama volt.

Kajak-kenu: Fábiánné tanítványa legyőzte Luczot

Magabiztos győzelmek a nyitónapi egyes versenyekben.

Kajak-kenu vk: újabb két magyar érem Belgrádban

Takács Kincső harmadik lett 200 egyesben.

Megemlékezés: sétányt és szobrot avattak Kolonics tiszteletére

A 2008-ban tragikus körülmények között elhunyt sportolóról nevezték el a Kis-Duna parti sétányt Csepelen.

Kajak-kenu vk: Balla Virág ezüstérmes Belgrádban

A győriek 22 esztendős kenusa három hét alatt harmadszor is dobogóra állhatott.

Kajak-kenu-vk: váltóban is hazai sikerek, 13 éremmel zártunk

A mieink hét arannyal, három ezüsttel és három bronzzal az éremtábla élén végeztek.