Tipsport Liga: szétlövéssel kapott ki a DVTK; MAC-siker

2019.10.04. 21:33
A MAC temérdek helyzetéből kettőt értékesített a remek kapusteljesítménnyel operáló Trencsén ellen, a DVTK bravúrponttal távozott Kassáról.

A MAC Újbuda eddigi mérkőzései alapján annyi kijelenthető, hogy a játékával alapvetően nincs gond, mi több, sokszor kimondottan biztató, de elsősorban a helyzetkihasználáson azért van még mit csiszolni – ezt Majoross Gergely vezetőedző is többször elmondta.

E tekintetben az eddigiekhez sok szempontból hasonló mérkőzést játszottak péntek este a fővárosiak.

A közvetlen rivális és tabellaszomszéd Dukla Trencín elleni, a Tüskecsarnokban rendezett bajnoki előtt a remek formában lévő, előző négy meccsén hat pontot gyűjtő, vasárnap az Érsekújvár ellen 200. MAC-pontját megszerző szlovák Tomás Klempát köszöntötték, aki a kezdő sípszót követően azon melegében majdnem folytatta is a pontgyártást, ziccerét azonban védte a később főszereplővé előlépő Matej Tomek, Klempát meg továbbvitte a lendület, így elsodorta a kapust, úgyhogy a meccs első bunyójára alig néhány másodpercet kellett várni…

Tomek később egyértelműen csapata legjobbjának bizonyult. A portás talán a korai ziccerhárítástól lelkesült fel, de az biztos, hogy mindent fogott, amit csak lehetett: sorra védte a nagyobbnál nagyobb lövéseket, nem számított, hogy éppen Sofron István, Nagy Krisztián, vagy másvalaki volt a próbálkozó.

Csak azokat nem tudta hárítani, amelyeket nem lehetett: a meccs felénél Scott Macaulay messzi lövése valakin megpattanhatott – először Chris Langkownak adták a gólt, tévesen –; a 49. percben viszont már tényleg Langkow volt a gólszerző, miután Brance Orbán remek centerezését bepaskolta – mondjuk, Tomek még ebbe is belekapott a levegőben.

Habár másfél perccel a vége előtt, Tomeket lehozva, ajándékkorongból még szépített a Trencsén, elrontva ezzel a szintén remekül védő Bálizs Bence shutoutját, a MAC összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott – ugyanakkor a helyzetkihasználáson még mindig van mit javítani.

Előzetesen azt írtuk, bravúrra lenne szüksége a másik magyar Extraliga-csapatnak, a DVTK-nak, ha pontot akar elhozni riválisa, a szomszédvár Kosice otthonából, mivel a forduló előtt a kassaiak a lehető legjobb mérleggel, a legtöbb lőtt és a legkevesebb kapott góllal vezették a tabellát, és az előző idényben ötből négyszer legyőzték a Jegesmedvéket. Nos, ez most sem lett másként, de a bravúr, azaz a pontszerzés azért sikerült, miután az elsősorban légiósai repítette borsodi együttes a rendes játékidőben 2–2-re végzett a Steel Arenában. Ugyan a szétlövést végül elbukta, ez így is jelentős fegyvertény, hiszen eddig az idényben csupán a KHL-ből visszatért Slovan Bratislava tudott pontokkal távozni a listavezető otthonából, még a nyitó meccsen.

Az már a kevésbé szívderítő tények közé tartozik, hogy a nyáron a klubjaink első Tipsport Liga-idényét értékelve a szlovákok az alacsony itteni nézőszámot hozták fel fő fejlődési pontként: na most amíg Kassán 4335-en nézték a meccset, addig Budapesten 490-en...

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
HC KOSICE (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – sz.
Kassa, 4335
néző. Vezette: Kalina (szlovák), Rencz, Jobbágy (szlovák), Kis-Király
KOSICE: Kosaristan – T. Slovák (1), Koch – D. Ruzicka, Repe (1) – Bucko, CIBÁK (1) – HASCÁK 2, Michal Chovan (1), Majdan – Bezúch, Skokan, Klhufek – Bellus, Bortnák, Rapác – Jokel, Suja, MILY 1. Edző: Peter Draisaitl
DVTK: RAJNA – Ross (1), J. Dudás – Gőz, VANDANE (1) – Szirányi B., Kiss D. – Láda B., Vojtkó – Részegh T., Vas J., Beach 1 – Magosi B., Galanisz, D. Rodman (1) – Miskolczi, Harrison, BEAUVILLER 1 (1) – Kiss P., Lövei, Ritó. Edző: Marcel Rodman
Kiállítások: 12, ill. 12 perc+végleges fegyelmi (Beach)
Kapura lövések: 43–31
Marcel Rodman:
– Az első negyven percben a kassaiak jobban kontrollálták a játékot, ezután viszont jól reagáltunk, felzárkóztunk és remek karaktert mutattunk. Nagyon fontos pontot szereztünk! A hosszabbításban ugyan megvolt az esélyünk, hogy kettőt szerezzünk, de nem éltünk vele, mindent összevetve azonban jó teljesítményt nyújtottunk.

MAC ÚJBUDA–DUKLA TRENCÍN (szlovák) 2–1 (0–0, 1–0, 1–1)
Budapest,
Tüskecsarnok, 490 néző. Vezette: Vyleta, Goga, ifj. D. Konc, Orolin (szlovákok)
MAC: BÁLIZS – Reiter A., MACAULAY 1 – McNally, Carlisle – Garát, Blake Orbán – Dóczi, Schleckmann – Bodó (1), LANGKOW 1 (1), BRANCE ORBÁN (2) – Sofron I., Pitt, Terbócs – Nagy K., Strech, Klempa – Szigeti, Majoross B., Pápa. Edző: Majoross Gergely
TRENCÍN: TOMEK – MCCORMACK (1), Rajnoha – Bokros, Stach – Sládok, Kajínek – Luhovy, Stacha – Sojcík, MIKYSKA (1), ALDERSON 1 – Lapsansky, Sádecky, Coughler – Dzucan, Svec, Hlinka – Durina, Ferenyi, Chromiak. Edző: Ján Pardavy
Kiállítások: 16 perc+10 perc fegyelmi (Strech), ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Sládok)
Kapura lövések: 37–39
Majoross Gergely:
– Örömteli, hogy hazai jégen immár négy meccsből négy győzelem a mérlegünk. Azt szokták mondani, ennyi kihagyott helyzet megbosszulja magát, szerencsére ez most nem így lett. A szezonban ez eddig az egyik legjobb meccsünk volt, és sokkal több is lehetett volna benne, de öt meccs alatt sem láttam ennyi ordító helyzetet, amennyit most kihagytunk. Ezekből illett volna többet értékesíteni, akkor nem lett volna ennyire izgalmas.

További eredmények: Detva–L. Mikulás 6–2, Michalovce–Nové Zámky 4–1, Nitra–S. Bratislava 3–4 – h. u., Zvolen–B. Bystrica 3–4

1. Kosice 9 6 1 2 29–16 +13 20
2. Banská Bystrica 9 5 1 1 2 26–18 +8 18
3. Slovan Bratislava 9 5 1 3 29–20 +9 17
4. Dukla Michalovce 8 5 1 2 25–17 +8 17
5. MAC Újbuda 8 4 1 3 27–26 +1 13
6. DVTK Jegesmedvék 9 3 1 2 3 22–21 +1 13
7. Zvolen 8 4 4 26–26 0 12
8. Detva 9 3 1 5 27–29 –2 11