Tipsport Liga: a végjátékban fordítottak a kassaiak MAC ellen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.02. 21:33
A MAC a végjátékban még vezetett az éllovas ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A DVTK Jegesmedvék csapata hosszabbításban alulmaradt a HK Poprad vendégeként a szlovák jégkorongliga alapszakaszának keddi játéknapján.

A MAC az első két harmad fölényét még nem tudta gólra váltani, az 52. percben azonban Pápa Márton már megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, hiszen az 57. percben előbb Jere Pulli, majd Evan Brophey is betalált, így fordítottak és nyertek a listavezető kassaiak (1–2).

JÉGKORONG
SZLOVÁK LIGA
HK POPRAD (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0) – h. u.

Poprád, 1063 néző. V: Konc, Kalina, Smrek, Bogdan (mind szlovák)
POPRAD: Vosvrda – Kozák, Salija – Brejcák (1), Petran – Fabian, Tavoda – Cesánek, Svitana 2, Mlynarovic (1), Abdul (1) – Takác 1, Paukovcek (1), Bondra – Zagrapan, Heizer, Koys – Palocko, Bjaloncík, Macík. Edző: Roman Stantien
DVTK: Adorján – Crawford, Kiss D. – Szirányi B. 1, Láda B., Rusk (1), Milam – Votjkó, Harrison, Vas J. (1), Magosi B. 1 – Z. Pance, Kulmala, Somogyi – Szappanos, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós (1), Vincze P. Edző: Glen Hanlon
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

MAC ÚJBUDA–HC KOSICE (szlovák) 1–2 (0–0, 0–0, 1–2)
Tüskecsarnok. V: Baluska, Snásel, Tvrdon, Vyleta (mind szlovák)
MAC: Bálizs – Garát, Macaulay – Burt, Vokla – Pozsgai, Bukor – Bugár, Fejes, Klempa, Brown, Dansereau – Bodo, Nagy K., Terbócs – Szabad, Kreisz (1), Odnoga M. – Pápa 1, Majoross B., Szigeti. Edző: Majoross Gergely
KOSICE: Habal – Pretnar, Koch (1) – McDowell, M. Dudás – Cízek (1), Sedivy – Hricina, Pulli 1, Spilár, Brophey 1, L. Nagy – Netík, Galambos, Kafka (1) – Hascák, Suja, Soltés – Petrás, Krajnák (1), Jokel. Edző: Roman Simicek
Kiállítások: 13 perc+végleges fegyelmi (Szabad), ill. 14 perc
Majoross Gergely: –
Drága lenne, ha elmondanám, miről beszéltem a végén a bírókkal... A Kassa nagyon erős csapat, ha pariban tudunk vele lenni, az azt jelenti, hogy jól hokizunk, nem beszélve arról, hogy minőségi embereink hiányoznak. Nagyon sokat dolgoztunk, ezért nyilván rendkívül csalódottak vagyunk, hogy mindhárom pontot elvitte az ellenfél, akármilyen körülmények között is történt. Ennyi helyzetből sokkal többször kellene betalálnunk, ez továbbra is probléma, de annak örülök, hogy a fiataljaink így helytállnak. Sok jót láttam, mégis a csalódottság az úr.