Tipsport Liga: nagy pofont kapott Trencsénben a MAC

2019.11.17. 19:58
McCormack (sárgában) 2 gólja mellé két asszisztot is kiosztott (Fotó: Facebook.com/hkdukla)
A szlovákiai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) vasárnap kora esti mérkőzésein a Trencsénbe látogató MAC Újbuda csúnya verést kapott, Majoross Gergely csapata 9–2-re kikapott. A DVTK Jegesmedvék a HC Kosicét fogadva nyertek 3–1-re, és ezzel feljöttek a tabella hatodik helyére.

A jelek szerint nem megy a MAC Újbudának a Dukla Trencín otthonában, hiszen idén februárban 8–1-re kapott ki Trencsénben, s most is hétgólos vereséget szenvedett, ráadásul már a találkozó második percének végére 2–0-ra vezettek a hazaiak, s ugyan Majoross Barnabás gyorsan szépített, a 3. perc végén már 3–1 volt oda.

A villámrajt után aztán a második harmad közepén rezdült meg újra a háló – a Dukla 15 másodperc alatt ütött ismét kettőt, majd még kettőt a 14. percben második felében újabb félperc alatt, 7–1 állt ekkor az eredményjelzőn.

Az utolsó húsz percben aztán megint egymáshoz viszonylag közeli időpontokban lőtt kettőt a hazai alakulat, igaz, ekkor majdnem két perc eltelt a két gól között. A 9–2-es végeredményt fél perccel a 60 perc letelte előtt állította be Joshua Pitt.

A DVTK két elvesztett mérkőzés után tudott újra győzni, miután hazai pályán 3–1-re legyőzte a HC Kosicét. Nem úgy kezdődött a meccs, hogy a végén a miskolciak ünnepelhetnek, mert a vendégek a harmadik perc elején megszerezték a vezetést. Igaz, a Jegesmedvék a később két gólig jutó Kyle Beach első találatával egyenlítettek.

A gól nélküli második húsz percet követően a harmadikban Ryan Harrison szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd Beach fél perccel a vége előtt váltott gólra egy rávezetéses büntetőt, ezzel megnyerve a csapatának a mérkőzést.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA

Dukla Trencín (Trencsén, szlovák)–MAC Újbuda 9–2 (3–1, 4–0, 2–1)
Trencsén, 2920
néző. V: Müllner, Goga, Orolín, Rojík (szlovákok)
TRENCÍN:
TOMEK (1)
MCCORMACK 2 (2), Starosta (1) – Rajnoha (1), Stach (1) – Sládok, Kajínek – Ferenyi, Stacha
ALDERSON 1 (2), Mikyska (2), Bezúch 1 – Bartovic (1), Sádecky 1, VALACH 1 (1) – Chromiak, Balán 1 (2), HLINKA 2 – Durina (1), Svec (1), Dzugan
Edző: Jan Párdavy
MAC: Bálizs (Halász)
Garát, Carlisle – McNally, Macaulay – Pozsgai, Fejes
Terbócs, Strech, Sofron – Brance Orbán, Nagy K. (1), Bodó – Klempa (1), Pitt 1, Pápa – Kreisz, Majoross B. 1, Szigeti (1)
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 18, ill. 20 perc
Kapura lövések: 32–26
Majoross Gergely: – Borzalmasan kezdtünk, ellenfelünk pedig nagyon éles volt. Pillanatok alatt kaptunk hármat, miközben mi egyszer tudtunk válaszolni. Innentől szenvedés lett az egész meccs, próbáltuk ugyan elkapni a fonalat, dolgozni, ahogy csak lehet, de mindig jött valami, ami visszalökött minket a mélybe. Az biztos, el kell gondolkoznunk azon, hogy a szezonközi válogatott szüneteket hogyan kezeljük, mert ezekből már tavaly is nagyon rosszul jöttünk ki. Ez egy nehéz kérdés, de dolgozunk rajta.

DVTK Jegesmedvék–HC Kosice (Kassa, szlovák) 3–1 (1–1, 0–0, 2–0)
Miskolc, 1411
néző. V: Korba, Kalina, Beniac, Stanzel (szlovákok)
DVTK: RAJNA
Láda B., Vandane – ROSS (1), J. DUDÁS (1) – Kiss D., Szirányi – Vojtkó
Beauvillier, Vas J., Részegh T. – BEACH 2, St. Pierre, D. Rodman – Miskolczi, Galanisz (1), HARRISON 1 – Kiss Patrik
Edző:
Marcel Rodman
KOSICE: SKORVÁNEK
T. Slovák, Repe – Ruzicka, Cízek – Michalcín, Koch – Bucko, Mily
Bellus, Michal Covan, Hascák – Kvéton, Skokan, Klhufek – RAPÁC, Suja, JOKEL 1 – Bortnák, Vrábel
Edző: Peter Draisaitl
Kiállítások: 14, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Kvéton)
Kapura lövések: 22–30
Marcel Rodman: – A Detvától elszenvedett pénteki vereség után ezúttal jól álltak hozzá a feladathoz a fiúk. Gyorsak voltunk, szívvel játszottunk, végig fenntartottuk a tempót és a sebességet. A Kassa legyőzése mindig nagy fegyvertény.
Peter Draisaitl: – Remek atmoszférájú mérkőzés volt, a hangulat már a leendő rájátszást idézte. A hazaiak jobb kivitelben adtak elő egyes játékelemeket, ezért nyertek.

További eredmények: B. Bystrica–Zvolen 1–2, N. Zámky–Michalovce 5–6, L. Mikulás–Detva 2–3, Slovan B.–Nitra 4–1