Tipsport Liga: nagy pofont kapott Trencsénben a MAC

2019.02.01. 21:29
A DVTK egy pontot otthon tartott az éllovassal szemben (Fotó: dvtk.eu)
8–1-re kikapott a Dukla Trencín vendégeként a MAC Újbuda a szlovákiai jégkorongbajnokság alapszakaszának 48. fordulójában. A DVTK viszont bravúros játékkal pontot szerzett a listavezető HKM Zvolen ellen – igaz, szétlövés után a győzelemnek itt is a szlovákiai ellenfél örülhetett.

TRENCÍN–MAC

A hazai együttes a 9. percben szerzett vezetést, majd az első harmad végéig háromgólos előnyt dolgozott ki (3–0). A második játékrészben újfent három találatot szereztek a trencséni játékosok, ezzel megpecsételték a MAC sorsát (6–0). Az újbudaiak az 57. percben ugyan szépítettek, de a vége így is hétgólos vereség lett a bajnoki tabella 7. helyén álló riválissal szemben (8–1).

DVTK–ZVOLEN

Hiába volt végig pariban a listavezető Zvolennel, végül a hazai pályán játszó DVTK Jegesmedvék sem tudta elkerülni a vereséget. A találkozó első gólját a vendégcsapat szerezte a 6. percben, de a miskolciak még a szünet előtt egyenlítettek (1–1). A második harmadban a Jegesmedvék ütötték az első gólt, de erre a Zvolen tudott hamar válaszolni (2–2). A harmad felvonásban újfent a listavezető szerzett vezetést, de ahogyan szűk 40 perccel korábban, úgy a DVTK ezúttal is egalizálni tudott a játékrész hajrájában – ezzel pedig hosszabbításra mentette a találkozót (3–3).

Mivel a ráadás nem hozott újabb gólt, jöhetett a szétlövés, amely ezúttal a HKM Zvolennek kedvezett. A miskolci gárda azonban így is gazdagabb lett egy ponttal – a MAC ugyanezt nem mondhatja el magáról.

50–50 lejátszott mérkőzéssel a háta mögött a DVTK a 8., a MAC Újbuda a 10. helyen áll a Tipsport Liga tabelláján.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
HK DUKLA TRENCÍN(szlovák)–MAC ÚJBUDA 8–1(3–0, 3–0, 2–1)
Trencsén, 2053néző.Vezette:Baluska, M. Novák, Synek, Sefcík (szlovákok)
TRENCÍN: M. Valent
Rygl 1, Starosta (1) – Cebák (2), Frühauf – Bohunicky, KREJCI 1 (3) – Gula, Luhovy
Mikula, ŐLVECKY 1 (1), Radivojevic – Hecl, SÁDECKY 1 (1), BARTOVIC 1 (2) – Svec, RADJENOVIC 2, T. Varga – Hlinka, Dlouhy 1, D. Hudec (1)
Edző: Peter Oremus
MAC: Bálizs (Rajna)
Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt – Vokla
Bodó 1, Langkow, B. Orban (1) – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 10, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Brown)
Kapura lövések: 35–21
Majoross Gergely: – Nagyon éles volt a Trencsén, a szezon során most tűnt a legerősebbnek. Mégis, összességében nem volt annyira tragikus a teljesítményünk, mint amit a végeredmény mutat, de olyan érthetetlen, egyértelmű egyéni hibákat követtünk el, ami ezen a szinten nem megengedhető – ezek aztán egyre lejjebb löktek minket. Nem a mi esténk volt, de a célunk továbbra is az, hogy a rájátszásra kvalifikáló helyek valamelyikét megcsípjük, ehhez van még hét meccsünk, amelyeken a lehető legtöbb pontot kell összegyűjtenünk.

DVTK-JEGESMEDVÉKHKM ZVOLEN (szlovák) 3–4(1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Miskolc, 1295 néző. Vezette: Stefík, Janák, Tvrdon, Konc (szlovákok)
DVTK: Vay
Crawford, Kiss D. – Szirányi B., Láda B. – Gőz, Milam
Z. Pance (1), Vas J. (1), Kulmala – HARRISON (2), Loiseau 1 (1), MAGOSI B. 1 (1) – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó 1, Albert T., Parizek
Edző: Glen Hanlon
ZVOLEN: SKAPSKI
Poyhonen (1), Fraser – Vandane (1), Roman – Ruzicka, Ulrych – Hrasko (1), Pufahl
Zuzin, Spirko 1, Handlovsky – Obdrzálek (1), KYTNÁR 1, MICHAL CHOVAN 1 – Mitchell (1), Petrás, Sisovsky – Kelemen, Holovic, Andrisík
Edző: Andrej Podkonicky
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Glen Hanlon: – Az első harmadban nagyon nagy sebességgel játszott a Zólyom, nekünk szerencsénk volt, hogy egyáltalán meccsben tudtunk maradni. Aztán viszont feljöttünk, fordítanunk is sikerült, jó mérkőzést vívtunk.
Andrej Podkonicky: – Kitűnő mérkőzés volt. Az első szakaszban több helyzetünk volt, a folytatásban elkövettünk néhány hibát, de sikerült egyenlítenünk, és ez fontos volt. A harmadik harmadban már a kezünkben volt a meccs, de örülünk a két pontnak is.