Tipsport Liga: nagy pofonba szaladt bele hazai pályán a MAC

2019.10.20. 19:46
A Tüskecsarnokban szenvedett súlyos vereséget a MAC (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Nem a szlovák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (Tipsport Liga) szereplő magyar csapatok nagy napjaként vonul be ez a vasárnap a históriás könyvekbe: a MAC Újbuda hazai pályán kapott csúnya verést a HK Nitrától, míg a DVTK Jegesmedvék a HKM Zvolen otthonában kapott ki.

Az előző idényben még döntőt játszott a HK Nitra, amely ebben a szezonban csupán a 12. helyen szerénykedve várta a budapesti kirándulást, ráadásul úgy, hogy csak a sereghajtó liptószentmiklósiak, ütöttek kevesebb gólt náluk.

Ezen viszont nagyot változtattak a vendégek vasárnap este, miután erődemonstrációt tartottak Majoross Gergely csapata ellen, s az első harmadban 2–0-ra, majd a másodikban 10 perc alatt ötöt lőve végül 7–0-ra nyertek.

Ezzel a MAC legutóbbi nyolc meccséből hatot vesztett el.

A DVTK sem járt sokkal jobban, mint a MAC, igaz a diósgyőriek legalább a mészárlást megúszták a Zvolen otthonában. A mostanában remek formában lévő zólyomiak az első harmadban Kyle Bonis duplájával elléptek 2–0-ra, a középsőben a Jegesmedvék David Rodman révén szépítettek, a harmadikban viszont már nem változott az eredmény.

Ezzel a Zvolen győzelmi sorozat már öt meccset számlál, ráadásul legutóbbi nyolc meccséből hetet megnyert.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
MAC ÚJBUDA–HK NITRA (szlovák) 0–7
(0–2, 0–5, 0–0)
Tüskecsarnok, 543 néző. V: Fridrich, Stano, Stanzel, Soltés (szlovákok)
MAC: Bálizs (Halász)
McNally, Carlisle – Pozsgai, Macaulay – Garát, Bugár – Blake Orbán, Schleckmann
Klempa, Stretch, Sofron I. – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Nagy Krisztián, Pitt, Terbócs – Kreisz, Majoross B., Szigeti
Edző: Majoross Gergely
NITRA: HANULJAK
Mezei (1), MORRISON 1 (1) – Olsen, Versteeg – Pupák, Rais – RÁCZ (3) Tábi
Bucek, Kerbashian, Schiedl – Blackwater 1, Kollár, Lusnák (1) – Fominyik 2, Simun, Csányi 1 – CALÁDI 2, Minárik, Rác (1)
Edző: Marián Bazány
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Kapura lövések: 26–31

HKM ZVOLEN (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 2–1 (2–0, 0–1, 0–0)
Zólyom, 1402 néző. V: Müllner, D. Konc, J. Konc, Synek (szlovákok)
ZVOLEN: TOMEK
Lowney, Svarny – Betker, Corrin (1) – Drgon, Fatul – Tibensky, Maier
Mráz, Spirko, Kelemen – MCPHERSON (1), TROTTER (2), BONIS 2 – Strauch, Halama, Thompson – Kolenic, Petrás, Marcinek
Edző: Andrej Podkonicky
DVTK: Adorján
Ross, Votjkó – Láda B., Vandane – Szirányi B., Kiss D. – Gőz, Farkas M.
D. Rodman 1, HARRISON (1), BEAUVILLIER (1) – Beach, Vas J., Részegh T. – Miskolczi, Galanisz, Magosi B. – Ritó, Lövei, Kiss Patrik
Edző: Marcel Rodman
Kiállítások: 4 perc+10 perc fegyelmi (Trotter), ill. 2 perc
Kapura lövések: 26–44
Marcel Rodman:
– A Zvolen elleni első összecsapásunk is nagy csatát hozott, miként a mostani meccs is. De változtattunk a játékrendszerünkön, ami jól sikerült, mert a mérkőzés egészét tekintve jobbak voltunk. Nagyszerűen küzdöttünk, és talán ez volt az első meccs, amelyen sokkal többet lőttünk a riválisnál. Más kérdés, hogy a végeredmény miatt nem lehetek boldog, ám erre a teljesítményre építhetünk a jövőben, a játékunkat és a hozzáállásunkat illetően is.

További eredmények: B. Bystrica–Poprad 4–1, L. Mikulás–Michalovce 1–0 – h. u., Slovan B.–Kosice 1–2 – szétlövéssel, Trencín–Detva 3–6

1. Banská Bystrica 13 8 2 1 2 39–23 +16 29
2. Zvolen 13 9 4 48–32 +16 27
3. Slovan Bratislava 13 7 2 1 3 40–27 +13 26
4. Kosice 13 7 2 1 3 38–26 +12 26
5. Dukla Michalovce 13 6 1 1 5 32–29 +3 21
6. Trencín 13 6 1 1 5 35–35 0 21
7. Detva 13 5 1 7 39–40 –1 17
8. Poprad 13 3 2 4 4 34–35 –1 17