Tipsport Liga: kiszakadt a gólzsák Kassán, hengerelt a MAC!

2018.11.02. 20:17
Langkow (háttal, középen) egyszer volt eredményes, emberelőnyből (Fotó: Dömötör Csaba)
A Tipsportliga 21. fordulójában a két nem túl jó formában lévő csapat találkozott, MAC három vesztes meccs után látogatott a legutóbbi két meccsét elbukó HC Kosice otthonába és nagy meglepetésre az Újbuda fantasztikus játékkal 8–4-re győzni tudott Kassán. A DVTK sokkal izgalmasabb mérkőzésen nagyot küzdött a HK Popradot fogadva, és kétgólos hátrányból végül hosszabbításban szerzett góllal győzni tudott.

TIPSPORT LIGA
21. FORDULÓ
HC Kosice (szlovák)–MAC Újbuda 4–8 (1–3, 3–3, 0–2)
Kassa, 3843
néző. V: Snásel, Orolin, Gajan, Smrek (szlovákok)
KOSICE: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Koch – Cízek, Pulli – McDowell, M. Dudás 1 – Hudák, Sedivy (1) – L. Nagy (1), Brophey (1), Zitny – Kafka, Klíma, HASCÁK 2 – SOLTÉS (1), Galambos 1, Hrcina (1) – Petrás, Suja, Jokel
MAC: Rajna – POZSGAI (2), Bugár 1 – Burt, Fejes – Vokla (1), Dudás J. 1 – Szigeti, Odnoga – B. ORBAN 1 (2), LANGKOW 1 (1), BODÓ 1 (2) – Dansereau, BROWN 1 (1), Klempa (1) – Terbócs 1 (1), Nagy K. (1), Kreisz (1) – Szabad (1), Majoross B., Odnoga 1. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Kapura lövések: 26, ill. 42

Majoross Gergely: – Az előző meccseken sokszor álltunk közel ahhoz, hogy több pontot szerezzünk, mint amennyit végül sikerült, örülök, hogy most valamicskét visszakaptunk a sorstól. Szerencsénk is volt, de nagyon megdolgoztunk érte, végig tartottuk magunkat a taktikához, és az előnyös játékunk, ami eddig döcögött, most szintén nagyon rendben volt. Külön kiemelném, hogy néhány kulcsvédőnk hiánya miatt hat U21-es játékossal a keretben sikerült elérnünk ezt a történelmi eredményt!

Talán még a legelvetemültebb MAC-fanatikusok sem gondolták volna, hogy Majoross Gergely csapata majd éppen a mérkőzés előtt a dobogó második helyén álló HC Kosice otthonában javítja meg eddigi legeredményesebb Tipsport Liga-meccse rekordját, pedig pontosan ez történt.

A MAC az egyaránt három pontot (1 gólt, 2 gólpasszt) jegyző Bodó Chris és Orbán Brance vezérletével ugyanis rendkívüli hatékonysággal használta ki a helyzeteit: csaknem 25 százalékkal. Eközben azt sem lehet mondani, hogy a kassaiaknak semmi nem jött össze, hiszen ők is javítottak a meccsenként szerzett góljaik átlagán,ám vélhetően ez most kevésbé lelkesíti őket.

A MAC rendes játékidőben győzött 8–4-re, amivel eddigi legtermékenyebb Tipsport Liga-mérkőzését tudhatja immár magáénak. Eddig kétszer jutott öt gólig az Újbuda: a múlt héten a Trencsén ellen és korábban a szlovák U20-as válogatott ellen.

DVTK Jegesmedvék–HK Poprad (szlovák) 3–2 (0–2, 1–0, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 1705
néző. V: Korba, Kalina, Bogdan, Jobbágy (szlovákok)
DVTK:
VAY – Kiss D., Crawford – Vojtkó, SZIRÁNYI 1 – MILAM 1, Láda B. – MAGOSI 1, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, VAS (1), Pance (1) – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze P., Hajós, Ritó (1) Edző: Glen Hanlon
POPRAD:
Vosvrda – Brejcák (1), PETRÁN – Tavoda, Salija – Kozák, Erving – Václav, MLINAROVIC 1, Takác (1) – Koys, Zagrapan, Kundrik – BONDRA 1, Heizer, SVITANA (1) – Fabian, Macik, Bellus Edző: Roman Stantien
Kiállítások:
6, ill. 16 perc

Glen Hanlon:
– Játékosaim végre kezdik elérni azt a sebességet, amely ehhez a ligához szükséges. Ez volt a győzelmünk kulcsa. A szervezett Poprád fölé nőttünk tempóban, pedig a szlovákoké az egyik leggyorsabb társaság ebben a ligában. Köszönjük a szurkolóink hathatós támogatását.
Roman Stantien:
– Remek hangulatú mérkőzés volt, melynek első harmadában jók voltunk, de kettő–null után elengedtük a meccset, ezzel talpraállítottuk ellenfelünket, mi pedig nem úgy játszottunk, ahogyan szoktunk. A záró harmadban tizenkét perc büntetést szedtünk össze, emiatt nem tudtunk győzni.

Nem úgy indult a DVTK mérkőzése, hogy a végén a miskolciak pontszerzésnek örülhetnek, hiszen a poprádi csapat az első húsz perc után 2–0-ra vezetett, és az 1700 tomboló szurkolója előtt szereplő DVTK-nak ekkor nem igazán jött össze semmi. A második játékrész viszont már jobban sikerült Szirányi Bencééknek, éppen a válogatott védő szépített.

A harmadik harmadban aztán egyre nagyobb nyomás alá kerültek a vendégek, és egy kettős előnyt végül sikerült kihasználni Jameson Milan egyenlített, így mentve hosszabbításra a meccset. Az extra öt percből már kevesebb mint fél perc volt hátra, amikor jött Magosi Bálint és megszerezte a győztes találatot, így a DVTK visszavágott az első kör végén elszenvedett vereségért a HK Popradnak.