Tipsport Liga: kikapott a DVTK és a MAC Újbuda is

2018.12.26. 20:51
A DVTK Jegesmedvék 5–3-ra a Zilina vendégeként, a MAC Újbuda pedig 3–1-re hazai pályán a Popradtól kapott ki a szlovák jégkorongliga alapszakaszának szerdai játéknapján.

A DVTK már 13 percnyi játék után háromgólos hátrányban volt, innen pedig nem tudta megfordítani a zsolnai találkozót (5–3). (5–3).

A MAC a második félidő közepéig tartotta magát a második helyen álló Poprad ellen, ám a vendégek ekkor két gyors góllal elléptek, majd a harmadik harmad elején a harmadik vendégtalálat is megszületett. Orban Brance az 56. percben már csak szépíteni tudott (1–3).

JÉGKORONG TIPSPORT LIGA
MSHK ZILINA (szlovák)–DVTK-JEGESMEDVÉK 5–3 (3–1, 1–1, 1–1)
Zsolna, 884
néző. V: Müllner, Adamec, Rojík, Gegán (szlovákok)
ZILINA: Mikolás – Kucny, M. Hudec – PIEGL (2), ZSILIN 1 (1) – Duben (1), Bagin – Mendrej, Hrazdíra – R. Huna 1, Húzevka (1), Jencík (1) – BARTA 1 (1), PODESVA (1), Balej 1 – BERÁNEK (1), Surovka, Hvila (1) – Mily, Rehák, Síkela 1. Edző: Stanislav Skorvánek
DVTK: Adorján – Crawford (1), Kiss D. 1 – Szirányi B., T. Slovák – Gőz (1), Milam – Láda B. – KULMALA 1, VAS J. (1), Z. Pance – Magosi B. (1), LOISEAU 1, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó (1). Edző: Glen Hanlon
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Kapura lövések: 34–44
Stanislav Skorvánek:
– Az első harmadban mi voltunk a jobb csapat, és sikerült is három gólt szereznünk. A folytatásban az ellenfelünk felzárkózott, de amikor közel került hozzánk, mindig sikerült góllal felelnünk. Örülünk a pontoknak, emelt fővel várjuk a folytatást.
Glen Hanlon: – Nagyon rosszul sikerült az első harmadunk. A zsolnaiak jól védekeztek, és a kapusteljesítményük is remek volt. A második harmadtól úgy játszottunk, ahogy az első perctől kellett volna, sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de ezekből sajnos nem használtunk ki eleget. Pozitívum viszont, hogy a játékosaim háromgólos hátrányban is helyes mentalitással kezdtek el játszani, és felzárkóztunk.

MAC ÚJBUDA–HK POPRAD (szlovák) 1–3 (0–0, 0–2, 1–1)