Tipsport Liga: hétgólos meccset nyert a DVTK Jegesmedvék

H. K.H. K.
2020.02.18. 20:52
A DVTK Jegesmedvék csapata hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a szlovák Detvát a jégkorong Tipsport Liga keddi játéknapján.

A vezetést a magyar csapat szerezte meg az első harmadban, amire a második játékrészben kettővel válaszolt a Detva. A harmadik harmadban egyenlített a hazai együttes, de a vendégek újra előnybe kerültek, négy perccel a rendes játékidő vége előtt viszont 3–3-ra módosult az állás.

A győzelemről így a hosszabbítás döntött, melyben Vas János volt eredményes, a DVTK Jegesmedvék így 4–3-ra nyert.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–HC KOLIBA DETVA (Gyetva, szlovák) 4–3 (1–0, 0–2, 2–1, 1–0) – h. u.

Miskolc, 1015 néző. Vezette: Kalina, Korba, Beniac, Smrek (szlovákok)
DVTK:
Adorján
Gőz, Vandane – Ross 1, KISS D. (1) – Szirányi B., Wehrs – Láda B.
BEAUVILLIER (2), VAS J. 1 (1), VALCHAR 1 (1) – D. Rodman (1), GALANISZ 1 (1), Kiss P. – Ritó, Harrison, Beach (1) – Farkas M., Páterka
Edző: Glen Hanlon
DETVA:
ZILAVIN
Gachulinec (1), Andersons – Golian (1), Turan – F. Fekiac, Jandrol – Lalik
Gaspar, Valent, Surovy – SCURKO 1 (1), PODESVA 1 (1), Král (1) – MONS 1, Klíma, Cacho – Cenka, V. Fekiac, Lupták
Edző: Josef Turek
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Kapura lövések:
51–22
Glen Hanlon:
– Kiegyenlített meccs volt, amelyen a vendégeknek is volt lehetőségük arra, hogy a vége előtt a maguk javára döntsenek. Kétszer is hátrányból álltunk fel, ezért dicséret illeti a csapatot.
Josef Turek:
– Jól kezdtük a végig színvonalas mérkőzést. A hosszabbításban itt is, ott is voltak gólszerzési lehetőségek. A kapusunkat dicséret illeti, nagyon jól védett.