Tipsport Liga: hazai pályán csapott gólfesztivált a DVTK

2018.12.02. 20:02
Féltucat alkalommal örülhettek a Jegesmedvék (Fotó: dvtk.eu)
A szlovák élvonalbeli jégkorongbajnokság vasárnapi játéknapján mindkét magyar csapat pályára lépett: a nagyszerű formába lendülő DVTK az Érsekújvárt fogadva egymás után negyedik bajnokiján is rendes játékidőben aratott győzelmet, míg a MAC Újbuda Zsolnán szenvedett 4–2-es vereséget.

MsHK DOXXbet Zilina (szlovák)–MAC Újbuda 4–2 (1–0, 1–1, 2–1)

A MAC Újbuda a játéknap előtta 10., még éppen rájátszást jelentő helyet foglalta el, így utazott a 12. helyen álló Zsolna otthonába, ahol azonban nem sikerült megtörnie az elmúlt meccsek rossz sorozatát, és legutóbbi öt bajnokijából a negyediket is elvesztette.

Majoross Gergely csapata az első harmadban egygólos hátrányba került, amit Terbócs István a középső játékrészben kiegyenlített ugyan, de a záró részre ismét hazai előnnyel mehettek a felek. A harmadik 20 perc elején aztán ismét betalált a Zilina, és bár Terbócs második góljával az utolsó előtti pillanatban még szorossá tette a mérkőzést, a végén a hazaiak még egyet lőttek, így 4–2-vel szerezték meg az igen fontos három pontot.

DVTK Jegesmedvék–Nové Zámky (szlovák) 6–2 (2–0, 2–1, 2–1)

A DVTK az Érsekújvárt fogadta a miskolci Népkertben, és az elmúlt meccsein egyre jobb formába lendülő Jegesmedvék a Nové Zámkynak sem kegyelmeztek.

Az első negyedóra alapján még nem lehetett sejteni, hogy a borsodiak fél tucat gólig jutnak, ám ehhez azért kellett az is, hogy Filip Bajtek a játékvezető lekönyökléséért (!) kizárást kapjon a 15. percben. Az 5+20 perces büntetéssel járó ötperces előnyt pedig remekül használták ki a Jegesmedvék: előbb Vas János megszerezte idénybeli 10. gólját, majd Jameson Milam is feliratkozott a gólszerzők közé.

A második harmadban nem lassított a miskolci csapat, Ziga Pance remek kapáslövésével hamar 3–0 lett, és ugyan egy előnyös helyzetből szépítettek a vendégek, Magosi remek összjáték végén visszaállította a háromgólos különbséget a harmad vége felé.

Az utolsó 20 percben pedig még növelni is sikerült a differenciát: Pance második góljával lett négy a különbség, Magosi kettős fórból szerzett góljával pedig már öt: 6–1 állt az eredményjelzőn. A végén a vendégek szépíteni tudtak, de a DVTK győzelméhez ezen a napon nem férhetett kétség.

SZLOVÁK LIGA
MsHK DOXXbet Zilina (szlovák)–MAC Újbuda 4–2
(1–0, 1–1, 2–1)
Zsolna, 503
néző. V: Konc I, Müllner, Konc II, Sefcík (szlovákok)
ZILINA:
MIKOLÁS – KUCNY 1 (1), Duben (1) – Jankovic, M. Hudec – Piegl, Bagin – Zsilin, Surovka – Balej, Podesva, Hvila (1) – R. HUNA 1, Húzevka, Jencík – BERÁNEK 1 (1), J. RUCKAY 1 (2), Barta (1) – Mily, Rehák, Sikela. Edző: Peter Mikula
MAC: Rajna – Negrin, J. DUDÁS (1) – Burt (1), Fejes – Pozsgai, Macaulay – Bodó, Langkow, Nagy K. – Dansereau, Brown, Klempa – Szabad, TERBÓCS 2, Odnoga (1) – Szigeti, Majoross B., Pápa. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 12, ill. 4
Kapura lövések: 41–41
Majoross Gergely: – Támadásban nem nyújtottunk eleget és nem voltunk elég erőszakosak, ezáltal folyamatosan rajtunk volt a nyomás. Egy ilyen meccsen, amelyen kevés a tiszta helyzet, az dönt, melyik csapat hibázik többet, és ezek sajnos mi voltunk. Emberelőnyből és távolról sem tudtunk betalálni, végig mi futottunk az eredmény után. Nehéz helyzeteket kialakítani, amikor az ellenfél ennyire agresszívan játszik a saját harmadában, jóval erőszakosabbnak kellett volna lennünk ahhoz, hogy hatékonyabban tudjunk játszani.

Miskolc, 1110 néző. V: Stano, Snásel, Gajan, Frimmel (szlovákok)
DVTK:
VAY – Crawford, Kiss D. – Szirányi (1), T. Slovak – Gőz, MILAM 1 – Láda B., PANCE 2, VAS J. 1 (2), Kulmala (2) – Harrison (1), Loiseau, MAGOSI 2 (1) – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Rito, Hajós, Vojtko. Edző: Glen Hanlon
NOVÉ ZÁMKY: Kosaristan – Kudla, Andersons – Henderson, Dundácek 1 – Novak, Ordzovensky – Zatko, Hain (1) – Strauch, Urban, Bajtek – Jurik (1), Zboril (1), Rogon (1) – Nejezchleb, FABRY 1, Jakubek – Slávik, Ondrusek (1), Buc. Edző: Milan Jancuska
Kiállítások: 10 perc, ill. 9 perc+ végleges fegyelmi (Bajtek)
Glen Hanlon:
– Nagyon jó volt a csapatmunkánk és az emberelőnyös játékunk. Örömteli, hogy mérkőzésről mérkőzésre gyorsabbak és jobbak vagyunk.
Milan Jancuska: – Kiegyensúlyozott volt az összecsapás, aztán az ötperces büntetésünkön elment a mérkőzés. Kétgólos hátrányunk után már csak futottunk az eredmény után.