Tipsport Liga: hajrágólokkal nyerte a DVTK a magyar rangadót

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.01.27. 20:10
A MAC Újbuda hazai pályán 2–0-ra kikapott a DVTK Jegesmedvéktől a szlovák jégkorongliga alapszakaszában vasárnap.
A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETIK GALÉRIÁNKAT!

Két gól nélküli harmad után Magosi Bálint szép egyéni megoldásával szerzett vezetést a vendég együttes a 46. percben, majd alig három perc múlva Vas János használt ki egy fővárosi védelmi megingást (0–2).

A DVTK egymást követő harmadik meccsét nyerte a szlovák élvonalban, az újbudai gárda sorozatban negyedszer kapott ki.

TIPSPORT LIGA
ALAPSZAKASZ
MAC ÚJBUDA–DVTK-JEGESMEDVÉK 0–2
(0–0, 0–0, 0–2)
Tüskecsarnok, 1100 néző. V: Stano, M. Novák, Kacej, Vyleta (szlovákok)
MAC: Bálizs
Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt
Bodó, Langkow, B. Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
DVTK: VAY
Crawford, Kiss D. – Szirányi, Láda – Gőz, Milam
Kulmala (1), VAS J. 1, Z. Pance – MAGOSI B. 1, Loiseau (1), Harrison (1) – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó
Edző: Glen Hanlon
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Kapura lövések: 29–24
Majoross Gergely: –
Nagyjából sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk, mezőnyben mindenképpen – a kapu előtt már kevésbé. Az első gólig a mi akaratunk érvényesült, csak nem sokkal előtte mi vasat lőttünk, ők meg ebből gólt, akkor gyakorlatilag el is dőlt a meccs. A helyzeteink megvoltak, de próbáltunk a jobbnál is jobb lövőhelyzeteket keresni. Kár, mert ha a meccs első felében ezekből betalálunk néhányszor, másként alakult volna, így viszont nyerhető meccset buktunk el jó játékkal.
Strenk Hunor másodedző: – Az első két harmad passzív, alacsony színvonalú és kapkodó játékot hozott. Szerencsére a záró játékrészt sikerült megpörgetnünk, de a MAC is rákapcsolt, ekkor lett élvezetesebb a meccs. Örülök, hogy jól reagáltunk és végül mi jöttünk ki jobban ebből a kevés gólos, de nagyon fontos mérkőzésből.

1. Zvolen 49 27 6 6 10 167–106 +61 99
2. Banská Bystrica 49 27 6 5 11 165–118 +47 98
3. Kosice 49 28 3 5 13 161–115 +46 95
4. Nitra 49 25 5 4 15 183–122 +61 89
5. Poprad 49 24 7 3 15 142–124 +18 89
6. Nové Zámky 49 24 4 4 17 128–113 +15 84
7. Trencín 49 21 5 4 19 121–114 +7 77
8. DVTK Jegesmedvék 49 20 6 5 18 132–131 +1 77