Tipsport Liga: fordulatos meccsen verte az Újvárt a MAC

2018.11.18. 20:14
A DVTK gól nélkül maradt a Nitra vendégeként (Fotó: dvtk.eu)
A MAC Újbuda hazai pályán 4–3-ra nyert az Érsekújvár (Nové Zámky) ellen, míg a DVTK Jegesmedvék 3–0-ra kikapott a HK Nitra vendégeként a szlovák jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) vasárnapi játéknapján.

Gól nélküli első harmad után a második játékrész 16. percében szerzett vezetést a bajnokság hatodik helyén álló Nyitra a DVTK ellen, előnyét a harmadik felvonásban még két góllal növelte, így 3–0-s hazai sikert ért el.A Jegesmedvék harmadik találkozójukon harmadszor maradtak alul a HK Nitra ellen a szlovák jégkorongbajnokságban, ugyanakkor ez volt az első alkalom, hogy – érvényes – gólt sem tudtak szerezni.

A MAC Újbuda fordulatos mérkőzésen győzte le az Érsekújvárt. A találkozón a vendégek szereztek vezetést, de Nagy Krisztián és Tomás Klempa góljával a 16. percre fordított a házigazda (2–1). A második játékrészben Klempa ismét betalált, ezzel megduplázta a hazai fórt (3–1). Az utolsó harmadban 19 másodperc alatt két találatot is szerzett az Érsekújvár, ezzel az 54. percben 3–3 állt az eredményjelzőn. De a MAC-nak erre is volt válasza: Odnoga Mátyás az 57. percben megszerezte a hazai győzelmet jelentő, negyedik újbudai gólt (4–3).

JÉGKORONG TIPSPORT LIGA
23. FORDULÓ

HK NITRA(szlovák)–DVTK-JEGESMEDVÉK 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)
Nyitra, 2069 néző. V: Goga, Orolin, Gajan, Soltés (szlovákok)
NITRA: Simboch
Mezei, McCormack (1) – Rais, Morrison – Pupák (1), Sloboda – Korím, Hrusík
BLACKWATER (1), M. SLOVÁK 1, LANTOSI 1 – MAJDAN 1, Kerbashian, Scheidl – Rapác (1), Bortnák (1), Fominyik – Caládi, Richard, Bucek.
Edző: Antonín Stavjana.
DVTK: Vay
Crawford, Kiss D. – Szirányi B., Milam – Láda B., T. Slovák – Vojtkó
KULMALA, LOISEAU, Magosi B. – Harrison, Vas J., Z. Pance – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vincze P., Hajós, Ritó.
Edző: Glen Hanlon.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Kapura lövések: 28, ill. 18

MAC ÚJBUDA–MHC NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 4–3 (2–1, 1–0, 1–2)
Tüskecsarnok, 570 néző. V: Jonák, M. Novák, Sefcík, Synek
MAC: BÁLIZS
Negrin, J. Dudás (1) – Burt, Fejes – Pozsgai, Bugár – KreiszBodó, Langkow, B. Orbán – Dansereau (1), Brown (1), KLEMPA 2 – TERBÓCS (2), NAGY K. 1 (2), ODNOGA 1 (1) – Szigeti, Majoross B., Szabad.
Edző: Majoross Gergely.
N. ZÁMKY: Kosaristan
KUDLA 1 (1), Andersons – Henderson, Hain – Hatala, Ordzovensky – SlávikBAJTEK (1), Urban 1, Strauch – Rogon, Zboril, Jurík – Stumpf, Jakúbek 1, Nejezchleb – Ondrusek, Fábry (1), Linet.
Edző: Milan Jancuska.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Nejezchleb)
Kapura lövések: 41, ill. 32
Majoross Gergely: – Ezen a meccsen játszottunk eddig a legjobban hatvan percen keresztül, illetve a legegységesebben – minden sorunk, minden játékosunk remekül ment. Bár így is sikerült egy percen belül két akkora hibát elkövetnünk, amivel magunknak tettük nehézzé a meccset, de pozitívum, hogy ezután is volt tartásunk, és találtunk még egy gólt. Okosan játszottunk, rendre jó döntéseket hoztunk, ez volt a legfőbb oka, hogy javarészt az történt a pályán, amit mi akartunk. Ismét kiemelném a kapusteljesítményt, ebben a szezonban erre egyáltalán nem lehet panasz.

1. Zvolen 25 17 3 2 3 108–51 +57 59
2. Kosice 25 17 1 7 90–55 +35 52
3. Poprad 24 14 2 1 7 65–49 +16 47
4. Nové Zámky 25 13 3 1 8 67–51 +16 46
5. Banská Bystrica 24 13 1 4 6 63–55 +8 45
6. Nitra 24 11 3 1 9 80–62 +18 40
7. Trencín 24 11 2 1 10 57–51 +6 38
8. Detva 25 9 1 3 12 62–80 –18 32